Москва отрече съобщенията в германски медии, че може още във вторник да подпише с Атина споразумение за преминаването на "Турски поток" през Гърция. Подписването на сделката се очакваше да донесе до 5 млрд. евро на Гърция като предварително плащане на такси, свързани с газопровода. Високопоставен представител на гръцката управляваща партия СИРИЗА обяснил пред списание "Шпигел", че средствата ще помогнат много на Атина, която се опитва да постигне споразумение с международните кредитори и да избегне дефолт.
Според говорителя на Кремъл Дмитрий Песков, Гърция всъщност не е искала финансова помощ. При преговорите в Москва между гръцкия премиер Алексис Ципрас и руския президент Владимир Путин по-рано този месец са договорени само разговори на експертно ниво за енергийното сътрудничество между двете страни.
До две седмици ще бъде създаден Национален борд по водите, който ще координира действията на институциите за преодоляване на водната криза. Това е една от спешните мерки, които народните представители от Парламентарната комисия по околната среда и водите, прие на днешното си извънредно заседание. С 12 гласа "за", един "против" и трима въздържали..
Израелското военно командване обяви, че е започнала втората фаза на операция "Колесниците на Гидеон", целяща унищожаване на терористичната групировка "Хамас" в ивицата Газа. Призивите на местното палестинско население, на роднините на все още неосвободените заложници и на международните организации Израел да се откаже да превзема град Газа..
В Ямбол до края на август продължава кампанията за безплатно изследване за СПИН и вирусните хепатити B и C. До момента са взети проби от над 220 лица на различна възраст. За да бъдат обхванати по- широк кръг от хора, служителите на Регионалната здравна инспекция изпращат мобилни екипи във фирми, институции и търговски обекти, както и в..
Докато Украйна и нейните западни съюзници обсъждат гаранциите за сигурност след края на войната Русия нанася масирани ракетни удари и атаки с дронове по цялата територия на Украйна. Според украинския президент Володимир Зеленски това показва, че Москва не се стреми към край на войната. През нощта Русия е изстреляла 574 дрона, включително..
Съединените щати и ЕС публикуваха съвместно изявление за постигнатото търговско споразумение, което предполага 15 на сто американски мита за по-голямата част от вноса от ЕС, в т.ч. автомобили, лекарствени продукти, полупроводници и дървен материал. Двете страни са изготвили списък на поетите ангажименти, в т.ч. обещанието на ЕС да елиминира..
Изпълняващият функциите на главен прокурор Борислав Сарафов възложи на Националната следствена служба (НСлС) разследването на тежкото произшествие с АТВ в Слънчев бряг миналата седмица, при което бяха блъснати и тежко ранени петима пешеходци. Подлежащите на установяване факти и обстоятелства по случая налагат разследването да се извърши от..
Вертолетното летище на територията на Многопрофилната болница в Габрово предстои да бъде въведено в експлоатация. Летателната площадка вече е лицензирана. Вертолетното летище в Габрово е 13-тото в регистъра на болничните площадки на Гражданска въздухоплавателна администрация. Площадката е изградена до спешното отделение в здравния комплекс, за да..
Българската политическа позиция и на дипломацията ни няма да се промени и ще остане подкрепата за Украйна. Като се дискутира изпращането на войски и..
" Не съм чул някъде да се коментира официално предложението на бившия министър на екологията за язовира от Горни Дъбник, което може да се окаже по-бързо..
" Трайното покачване на потребителските цени не е само български проблем. Това е един международен, глобален феномен , който се очаква да продължи в..