Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нападателят на възрастен мъж в Борисовата градина остава за постоянно в ареста

| обновено на 06.08.15 в 18:33

30-годишният Борис Петров, обвинен за нападението над възрастен мъж в Борисовата градина, остава окончателно в ареста.

Според Софийския градски съд, непровокираният с нищо побой над 67-годишния Красимир Иванов пред очите на двамата му внуци през деня в центъра на София  характеризира действията на Петров като изключително дръзки и арогантни и затова най-адекватната мярка за неотклонение е "задържане под стража".

След като чу решението Петров шумно репликира съдебния състав, на което съдия Петя Крънчева реагира с остра забележка. В другия край на съдебната зала шумен коментар с обвинения в корупция направи близка на задържания:
Убийци ги пускат с гаранция от 500 лв. И това ако е съд български.

Тримата градски съдии бяха категорични, че това да нападне непредизвикал го с нищо възрастен мъж, при това на два пъти, да го направи на светло след употреба на алкохол и на публично място и то пред погледа на внуците му е емблематичен пример за хулиганство. В мотивите си магистратите цитираха и реплика на едно от децата: Дядо, бягай, че ще ни убие и заключиха, че извършеното от Борис Петров е с висока степен на обществена опасност, с което не се съгласи защитата му, адвокат Мария Глушкова:

Задържането следва да се обоснове от доказателствата, а такива доказателства налични няма,
подчерта Глушкова. Прокуратурата укрива доказателства към настоящия момент. Аз си го обяснявам единствено и само с целите, които прокуратурата си е поставила да задоволи общественото напрежение. Не са приложени тези доказателства. /.../ Аз апелирам към прокуратурата, към полицията, нека да намерят истинския извършител. Да не задоволяват обществения интерес в лицето на моя подзащитен. Тук общественият интерес обосновава задържането, което е извън правната сфера.

Глушкова допълни, че в инкриминирания час нейният подзащитен не е бил на мястото на инцидента, за което има множество доказателства. Според нея Петров е разбрал за случая от медиите:

Считам, че персонално трябва да се носи отговорност за неправомерни задържания. В случая твърдя, че задържането на Борис е неправомерно.


Адвокат Глушкова заяви още, че в първия възможен законов срок ще поиска клиентът ѝ да бъде освободен от ареста.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Последовател на палестинското движение

"Хамас" разпространи клип с двама живи израелски заложници

Въоръженото крило на палестинското ислямистко движение "Хамас" днес разпространи видеоклип с двама живи израелски заложници в Газа, единият от които призовава за прекратяване на войната в палестинската територия, предаде БТА. Израелските медии идентифицираха двамата мъже в продължаващото малко над 3 минути видео като Елкана Бохбот и Йосеф-Хаим..

публикувано на 10.05.25 в 19:18
Росен Желязков

Желязков: Всички трябва да поставим Украйна в най-силна позиция за постигане на справедлив и траен мир

С публикация в социалната мрежа Х, премиерът съобщава за участието си във виртуална среща за Украйна  Росен Желязков написа, че България непрекъснато подкрепя Украйна от началото на войната.  "Всички трябва да поставим Украйна в най-силна позиция за постигане на справедлив и траен мир. Заявих това по време на срещата на държавните и правителствените..

публикувано на 10.05.25 в 19:14

НАП- Велико Търново продава на търг 19 автомобила, сред тях - 3 товарни

Националната агенция по приходите във Велико Търново обяви търгове за продажбата на 19 автомобила. Те са отнети чрез районните съдилища в региона.  Повечето от превозните средства са стари модели, произведени между 1994 и 2005 г. Най-евтиният автомобил е с начална тръжна цена 600 лв. При най-скъпия наддаването започва от 10 320 лв. Повечето..

публикувано на 10.05.25 в 18:52

Вдигнаха блокадата над петте общини в близост до Барселона, наложена заради облак от хлор

Властите в Каталуния вдигнаха блокадата над петте общини в близост до Барселона, заради токсичния облак от хлор. Около 150 000 души останаха затворени в домовете им близо 7 часа Токсичен облак от хлор блокира 150 000 души в домовете им в Испания В 12:30 ч. местно време противопожарната служба нареди край на блокадата, която засегна..

публикувано на 10.05.25 в 18:49

Нов протест на хората, чиито незаконни домове бяха премахнати от "Захарна фабрика"

Хората, чиито незаконни домове бяха премахнати от квартал "Захарна фабрика" преди около месец отново излязоха на протест.  Малко след 16 часа тези, които останаха да живеят на палатки в квартала, блокираха движението на бул. "Сливница" при входа на "Западен парк". Със скандиране те настояват за покрив над главата си. 

публикувано на 10.05.25 в 17:03
Джевдет Чакъров

Джевдет Чакъров, ДПС-ДПС: Нашият избор за еврото е направен преди 35 г.

Нашият избор за еврото е направен преди 35 години. Това каза председателят на парламентарната група на "Демокрация, права и свободи" - ДПС Джевдет Чакъров "Изборът е направен още преди 35 години. Нашата евроатлантическа ориентация е дефинитивна. Ние сме били на тази позиция и тогава, когато сме били в управлението на страната, и в опозиция, така..

публикувано на 10.05.25 в 17:01

БСП - ОЛ няма да подкрепи предложението на Радев за референдум за еврото

БСП - "Обединена левица" обяви, че няма да подкрепи предложението на президента Румен Радев за провеждането на референдум за въвеждането на еврото. В съвместна позиция на Изпълнителното бюро на БСП и Коалиционния съвет на БСП-ОЛ се казва, че след решението на Конституционния съд от миналата година, решение на Народното събрание за провеждането на..

публикувано на 10.05.25 в 16:55