Президентът на Русия Владимир Путин дава годишната си пресконференция днес. Очаква се да бъдат поставени остри въпроси, свързани с вътрешноикономическото състояние на Русия, както и с външната политика и включването на Москва в борбата с международния тероризъм в Сирия.
Сред международните теми със сигурност ще намерят място и влошените руско-турски отношения, както и санкциите, които ЕС се готви да продължи спрямо Москва заради неизпълнението на мирните договореност, свързани с Украйна, известни като "Минск 2".
Подготовката за годишната пресконференция на президента Путин започва месец по-рано, когато стартира акредитацията на руските и чуждестранните медии за нея.
През 2001-ва година на първата пресконференция на Владимир Путин като президент са били акредитирани повече от 500 журналисти, но интересът към това събитие се засилва едва през 2008-а г., когато броят на журналистите чувствително се е увеличил, достигайки 1364. Следва спад и за днешното събитие техният брой е 1390. Най-дълга е била пресконференцията именно през 2008-а г., когато е регистриран и първият най-сериозен медиен интерес към нея. Тогава тя е продължила повече от четири часа, за разлика от първата, която е продължила само 1 час и половина, а миналогодишната беше 3 часа и половина. Тогава Путин отговори на повече от 40 въпроса на акредитираните 1260 журналисти.
БНР е единствената българска медия, която е акредитирана за това събитие.
Премиерът Росен Желязков не смята, че властите са превишили правомощията си при ареста на Благомир Коцев и останалите обвинени в корупция във Варна: "Не знам подробности по отношение на твърденията, че има нещо скандално в ареста. По принцип всички действия по задържане като административна мярка до 24 часа са онази фаза на принуда спрямо..
Имаме 88 дома за възрастни хора, които са държавни и са предоставени на общините. В момента извършваме ремонт навсякъде с 383 млн. лв. по ПВУ. Общините са участвали и парите са дадени на кметовете, те правят обществените поръчки и избират изпълнители по ЗОП, съобщи в интервю пред БНР социалният министър Борислав Гуцанов. Ремонтите..
Британският посланик в САЩ лорд Манделсън заяви в интервю за "Сънди таймс", че 10-процентните мита върху повечето британски стоки, внасяни в Америка, вероятно няма да бъдат променени. Това става след като в събота Доналд Тръмп обяви, че стоките, внасяни от ЕС и Мексико, бе бъдат обложени с 30% мито от 1 август. Лорд Манделсън заяви, че е..
Братството на Троянския манастир и много поклонници посрещнаха вчера новия игумен на светата обител Драговитийския епископ Василий. Той беше въдворен в служение от ловчанскиая митрополит Гавриил в деня в който манастира тържествено отбеляза празника на чудотворната икона на света Богородица Троеручица, която се пази там още от самото..
Групата на "Обнови Европа" в Европарламента, част от която са евродепутатите от ПП, категорично осъжда "нарастващата кампания спрямо демократичните институции и върховенството на закона в България". Пример за това е политически мотивираният арест на кмета на Варна Благой Коцев, се казва в позиция на групата. В нея се подчертава, че извършеният..
Европейският съюз трябва да реагира незабавно с контрамерки срещу "възмутителната" заплаха на американския президент Доналд Тръмп за повишаване на митата за европейските стоки, заяви евродепутатът Бернд Ланге, председател на Комисията помеждународна търговия в Европейския парламент. Съединените щати наложиха 20 процентни мита за европейския внос..
Регионалната инспекция по околната среда и водите във Враца ще провери сигнал за находище на инвазивен вид кактус в района на мездренското село Зверино. Според специалисти, появата на растения с неестествено местообитание може да увреди местната екосистема. В района на Зверино има защитени зони по "Натура 2000". Селото се намира на..
Политическият ни елит се изгаври с народната борба срещу корупцията . Това заяви пред БНР бившият премиер Ренета Инджова, след като гръмнаха няколко..
Инспектор на Симфоничния оркестър в Бостън, преди години, е оценил музиката на Петър Дънов като цитирам - "Божествена" . "Имаме много такива случаи..
България можеше и по-рано да влезе в еврозоната. Загубихме време. Можехме да сме заедно с хърватите , защото се движехме успоредно в този процес. Те..