Кристин Лагард, директорът на Международния валутен фонд, ще бъде изправена пред френски съд заради небрежност в арбитраж по времето, когато е била министър на икономиката на Франция.
Лагард ще обжалва призовката на Републиканския съд, пред който трябва да отговаря за ролята си в държавен арбитраж през 2007 година. Това съобщи адвокатът на директора на МВФ, който определи като неразбираемо решението на съда.
Наскоро оправдана по случая, Лагард е отново обвинявана в небрежност в намесата в спора на френския бизнесмен Бернар Тапи и банка "Креди Лионе" за продажбата на фирма "Адидас". Арбитражният съд, назначен от Лагард, по това време министър на икономиката и приближена на тогавашния президент Никола Саркози, определя над 400 милиона евро компенсации за Бернар Тапи. На 3 декември т.г. обаче апелативният съд на Париж осъди бизнесмена да върне цялата сума.
За Кристин Лагард новата призовка е неприятна изненада, която може да осуети амбициите ѝ за втори мандат начело на МВФ. Според френския министър на финансите Мишел Сапен засега тя е невинна по презумпция и може да остане на поста си.
България е ключов фактор в изграждане на европейски газов коридор за трансфер на водород към европейските страни. По проекта работят съвместно гръцки и български компании, съобщават от Атина. Гръцкият оператор на газопреносната система ДЕСФА съобщи, че работи по реализация на европейски проект за водородопровод през България за страните..
59 физически лица и предприемачи се включват във втората енергийна общност в Габрово. Всички те участват финансово със суми от 500 лева до 5 хиляди. За разлика от първата енергийна общност в Габрово, сформирана преди повече от година, тази е със 100 % местно участие на физически лица и фирми. Събраните средства са в размер на 197..
За първи път Германия разполага пълна бригада на Бундесвера за постоянно в чужбина. От днес в Литва официално на пост застъпва танкова бригада на германската армия с до 5000 военнослужещи, за да укрепи Източния фланг на НАТО пред руската заплаха. Във Вилнюс за тържествения прием на бригадата пристигнаха канцлерът Фридрих Мерц и министърът на..
От ПП-ДБ ще стимулират социално приемливо поведение на младежите, които вече са регистрирани като извършители на противообществени прояви. Причината е "бездействието на МВР и министър Даниел Митов по казуса с агресията на уличните банди", т.нар. локали, нападащи хора в София и големите градове. В "Люлин" вече се разработва програма за..
Малко над 75 години и половина е очакваната средна продължителност на живота на българите, сочат последните изчисления на Националния статистически институт, които са направени по данни за периода от 2022 до 2024 година. При мъжете тя е под 72 години, докато за жените е значително по-висока и достига над 79 години. В сравнение с периода 2021 -..
С около 10 дни след законовия срок ще бъде приет бюджета на Столична община, на 29 май ще се гласува в СОС, като преди това ще бъде обсъждан в комисии, съобщи съветникът от ГЕРБ-СДС и председател на бюджетна комисия Димитър Вучев в интервю пред БНР. "Законовият срок е 45 дни от приемането на държавния бюджет. Ние ще прескочим тези 45..
"Най-често чужденците в България работят в секторите на туризма, строителството и транспорта ". Това заяви пред БНР Атанас Кацарчев , главен икономист на КТ "Подкрепа" : "Възможно е да започнат да се насочват и към здравеопазване поради липсата на медицински кадри, но там идея си нямам по какъв начин ще става това. Както знаем, в..
Правителството отпуска 9,5 милиона лева на "Български пощи", за да може дружеството да се подготви технически за въвеждане на еврото във връзка с..
Днес - 21.05, Димитър Воев – една от най-ярките, загадъчни и провокативни фигури на българската алтернативна музикална сцена от края на 80-те и..