Агенцията по безопасност на храните и икономическата полиция предприеха спешна проверка след сигнал за замърсяването на река в Карнобат от нерегламентирано клане на животни. Проверяват и магазините.
17 адреса в така наречената "Каракачанска махала" на Карнобат са проверени при акцията. Наблюдението в квартал "Красно село" е от две седмици заради сигнали, че собствениците на ферми отвеждат мръсните си води, сред които и кръвта от заклани животни, към канала на река Порой, съобщи директорът на контролното звено в Бургас доктор Георги Митев:
Колегите, дежурейки, са видели отново кърваво оцветяване. Имаше от местната полиция в Карнобат, една кола от Бургас с икономическа полиция, кметът също много ни съдейства, даде няколко адреса в този същия квартал, където евентуално можеше да се извършва това клане нерегламентирано. Бяха проверени ударно, но не открихме абсолютно нищо.
Продължават проверките и в магазинната мрежа, каза още доктор Митев.
Имаме непрекъсната координация с кланиците, за да могат не ежедневно да ни предоставят информация колко килограма, колко броя животни на ден са заклани в съответната кланица в цялата страна, за да знаем колко животни и колко килограма да очакнваме в Бургас.
Всяко едно несъответствие в магазина означава, че месото е с нерегламентиран произход, уточниха от областната агенция по безопасност на храните.
Множество лекарства, забранени за продажба в България са открити в два търговски обекта в столицата при специализирана акция на „Икономическа полиция“ - СДВР, съобщиха от МВР. Операцията е проведена вчера съвместно с експерти от столичната Регионална здравна инспекция, Националната агенция по приходите и Агенцията по безопасност на храните. Обектите..
Най-малко 24 души са убити и 54 ранени при израелските удари срещу ивицата Газа, съобщава Асошиейтед прес, позовавайки се на здравните власти в анклава. По-рано кабинетът на израелският премиер Бенямин Нетаняху съобщи, че са убити петима висши членове на Хамас, в отговор на нарушаване на примирието от страна на палестинската групировка. Според..
Окончателният проект за споразумение между близо 200 държави на конференцията на ООН за климата КОП30 в Бразилия не споменава изрично изкопаемите горива, предаде Франс прес. Текстът, който все още предстои да бъде ратифициран с консенсус на заключителна сесия в Белем, призовава за утрояване на финансирането за адаптация към климата в развиващите се..
Хиляди граждани и десетки политици се събраха във френския град Марсилия, за да осъдят насилието на нарко престъпниците след бруталното убийство на 20- годишен младеж - брат на активист срещу наркотрафика. В бели дрехи, с вдигнати високо ръце като знак за отхвърляне на насилието над 6000 души почетоха паметта на 20- годишния марсилец Мехди..
ЕС и Великобритания ще се включат в преговорите на високо равнище по мирния план на Доналд Тръмп за Украйна, съобщи "Политико", като се позова на високопоставен европейски източник. Разговорите започват утре в Швейцария и бележат важен дипломатически пробив за Брюксел и Лондон, които досега бяха изолирани от процеса. В срещите ще участват..
България приветства последователните усилия на Съединените американски щати и на президента Доналд Тръмп, насочени към прекратяване на огъня и установяване на справедлив и траен мир в Украйна, заявяват от Министерския съвет (МС) на правителствената страница във "Фейсбук". Окончателните условия на бъдещо мирно споразумение биха засягали пряко..
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че настоящото предложение от него за мир в Украйна, с което да се сложи край на войната на Русия, не е окончателно, като коментарът му идва в момент, в който Украйна и европейските съюзници на Вашингтон заявяват, че мирният план може да бъде основа за преговори, но се нуждае от "допълнителна работа",..
Борбата е кой да контролира администрацията! Новата структура на Столичната община ще се обсъжда в комисии Така архитект Васил Василев,..
Цялата политическа класа стигна до дъното. Това не е политика . Този прочит на политическата ситуация направи в интервю за БНР Корнелия Нинова,..
Документът за мирното споразумение за спиране на войната в Украйна няма да бъде подписан в настоящата редакция, сподели в интервю пред БНР доц...