Американският гигант за онлайн търговия „Амазон“ стана за първи път частната компания с най-голяма пазарна капитализация в света, отнемайки от „Майкрософт“ първото място на пазара на акции на Уолстрийт, съобщи Франс прес.
Акциите на компанията, ръководена от най-богатия човек в света - Джеф Безос, са поскъпнали вчера с 3,44%. Така пазарната ѝ капитализация достига почти 797 милиарда долара, с близо $14 млрд. повече от „Майкрософт“. През последните шест сесии на търговия акциите на Amazon поскъпнаха с общо над 11%, за да изстрелят компанията от четвърто на първо място по пазарна капитализация, след като за този период тя успя да привлече 74,1 млрд. долара от инвеститорите на Уолстрийт, според данните на Dow Jones news.
Въпреки това сегашната капитализацията на „Амазон“ е под нейния рекорд от септември, когато тя пресече границата от $1 трилион ($1000 милиарда) – седмици, след като това направи „Епъл“, преди разпродажбата на акции в края на 2018 г.
„Епъл“, която дълго време бе №1 по пазарна капитализация, започна да губи позиции в края на ноември и сега стойността ѝ е $702 млрд., като е зад „Амазон“, „Майкрософт“ и „Алфабет“ – компанията майка на Гугъл, чиято капитализация е $745,2 млрд.
Все още не е отстранена аварията в електрическата подстанция в град Раковски, причинена от силната буря във вторник вечерта, придружена с градушка и проливен дъжд. Токът в района се пуска на интервали. Освен Раковски, засегнати са общините Калояново, Марица и Брезово, общо 17 населени места, каза зам.- директорът на пловдивската областна..
Депутатите приеха да се отнема в полза на държавата и имущество, придобито от престъпна дейност и притежавано или държано от трети недобросъвестни лица. Промяната в Наказателния кодекс беше приета и на второ четене. Ще се отнема в полза на държавата имущество, придобито от съпруг, лице, с което виновният се намира във фактическо съжителство,..
Опозицията критикува мерките, които правителството предприема за борба с пожарите и купуването на противопожарна техника Според лидера на "Възраждане" Костадин Костадинов държавата саботира борбата с пожарите. Той припомни, че м.г. в бюджета са били предвидени 170 млн. лв. за противопожарна техника, а вече година не е предприето нищо за..
От парламентарната група на "Величие" алармираха за масово и нерегламентирано избиване на селскостопански животни, определяйки го като злоупотреби, липса на контрол и дълбоко погазване на закона, маскирано като епидемични мерки. Депутатът Мария Илиева заяви, че в Пловдивска област за броени дни са избити хиляди здрави животни, включително..
Омбудсманът Велислава Делчева сезира и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов, председателя на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни в Сливен Пепа Чиликова, министъра на образованието и науката Красимир Вълчев, изпълнителния директор на Агенцията за социално подпомагане Анна Ананиева и председателя на..
Утре правителството внася в Народното събрание доклад за предприетото до момента от изпълнителната власт по възложените действия от парламента през миналата година за закупуване на специализирана противопожарна техника. Това обяви премиерът Росен Желязков в началото на правителственото заседание. Той припомни, че в решението на парламента е..
Община Бобов дол чака разрешително от "Басейнова дирекция" и започва изкопаването на два нови кладенеца, за да реши проблемите с питейната вода, каза кметът на миньорския град Елза Величкова. Най-тежко е положението за с.Новоселяне, което от десетина дни е на воден режим. Единият кладенец ще е в местността "Умната" в Новоселяне. Той ще е с..
"Става все по-топло. Сега юли е с 2.7 градуса над нормата". Това обясни пред БНР проф. Георги Рачев, климатолог и преподавател в СУ "Св. Климент..
Максималният размер на държавната помощ за пострадалите от пожарите е 1914 лв. Това заяви пред БНР Анелия Василева - началник отдел "Социални и семейни..
В Русе е в сила забрана да се консумира алкохол извън заведенията. Решението е на Общинския съвет. Глобите ще бъдат налагани от полицията и са по..