Граждани на Кюстендил искат затягане на режима за заведенията в града - работно време, контрол срещу произшествия, достъп на криминално проявени лица. Това обяви на пресконференция днес кметът на Кюстендил Петър Паунов. В брифинга участва и областният управител Виктор Янев.
Призивът идва след масовото сбиване в неделя сутринта, при което беше убит 35-годишният Валери Дъбов, а петима души бяха ранени. Погребението на Дъбова е утре.
„180 са охранителните камери за видеонаблюдение в града и се следи едва ли не всеки преминаващ“, заяви Паунов. Той припомни, че преди десет години е имало общинска наредба пред всяка дискотека да има патрулна кола на полицията и линейка. Това било приложено за известно време, но след това собственици на заведения по съдебен ред премахнали тази мярка.
Обвинение е повдигнато срещу 19-годишния Алекс И. за убийството на 35-годишния Валери Дъбов, както и за опит за убийство на повече от едно лице. Това съобщи днес за БНР говорителят на окръжна прокуратура в Кюстендил Мариана Сиракова. Той е..
Президентът Румен Радев пристигна в Хърватия, където ще обсъди възможностите за задълбочаване на отношенията на двете страни своя колега Зоран Миланович. Задълбочаването на сътрудничеството между България и Хърватия в интерес на стабилността и..
От екипа на Природен парк "Рилски манастир" призоваха туристите и планинарите да са внимателни и да не палят огън. Втори ден на територията на парка продължава борбата с пожара, избухнал на 2 хил. метра надморска височина в планината. Пламъците вече..
Вкараха в ареста 22-годишен шофьор от Монтана, катастрофирал пиян с близо 2 промила алкохол. Случаите с пияни и дрогирани, седнали зад волана водачи на моторни превозни средства, все повече зачестяват, отчитат от полицията в Монтана. 22-годишен..
"Има един антибиотик с две лекарствени форми. Той има доста тесен спектър на действие". Това обясни пред БНР д-р Мирослав Спасов, педиатър и личен лекар, за програмата на здравното ведомство, по която се осигуряват безплатни антибиотици за деца до..
Бъкингамският дворец обяви тази сутрин, че американският президент Доналд Тръмп ще дойде във Великобритания на безпрецедентно второ държавно посещение от 17 до 19 септември, малко след като депутатите в Камарата на общините излязат в традиционна..
Жандармерия е изпратена на 119-ия км на магистрала "Тракия" при Пловдив, където работници и служители в държавните горски и ловни стопанства излизат на протест с искане за увеличение на средствата и заплатите за горския сектор. Предварително беше..
Трябва да се обединят всички усилия, за да може да се стигне до позитивен резултат. Не е въпросът да се повтарят вотове на недоверие всяка седмица с..
Кая Иванова - хореограф и танцьор, е посветила живота си на българските народни танци . Повече от 40 години е била преподавател в Държавното..
Над пет километра е отсечката от Е-79, която минава през Кресна, а след влизането на България в Шенген и особено в сезона на лятото потокът от леки..