Борисов заблуждава българските избиратели по отношение на енергийните проекти, които са спрени по негова инициатива, заяви във Варна депутатът от БСП Елена Йончева. Тя уточни, че ставаме все по-силно енергийно зависими от Турция:
„България за 10 години се превърна не просто в турска провинция, но в бедна турска провинция. Ние сме на път да купуваме газ от Турция, електроенергия от Турция именно в резултат от прекратяването от правителството на Борисов на 3-те енергийни проекти в България – „Южен поток“, Бургас-Александруполис, и „Белене“, каза Йончева.
„Искам да ви напомня какво каза Борисов 2015 година пред Американската търговска камара. Той каза следното – „спрели сме 3 големи руски проекта“. Но нека погледнем какво каза неговият вицепремиер. Какво казва Румяна Бъчварова, вицепремиер – „нека не забравяме, че Бойко Борисов е премиерът, който спря 3 големи енергийни проекта: на газопровод, нефтопровод и ядрен проект“. И човекът, който ни лиши от 3-те проекта и ги изкара извън България, сега отново баламосва българския избирател“, добави тя.
Йончева отново обоснова напускането на парламента от левицата с липсата на публичен регистър на избирателите у нас и възможност за манипулация на изборните резултати.
Лидерът на БСП във Варна Борислав Гуцанов съобщи, че са номинирани 7 кандидати за евролистата. На първите 3 места са Елена Йончева, Сергей Станишев и Борислав Гуцанов.
Предложена е и Ирина Бокова, но тя още не е потвърдила участие.
Най-вероятно листата на БСП ще бъде одобрена в началото на април.
Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет даде началото на процедурата за избор на административен ръководител на Софийската градска прокуратура (СГП), съобщава специализираният сайт lex.bg. Мандатът на сегашния шеф на СГП Илиана Кирилова предстои да изтече. През месец май Кирилова навършва 65 години и няма как да участва в процедурата за..
България е една от шестте страни членки, където ще има завод за изкуствен интелект, съобщиха от Европейската комисия. Страната ни е била избрана от Съвместното предприятие за европейски високопроизводителни изчислителни технологии за място, където ще има допълнителни заводи. Другите държави за Германия, Австрия, Франция, Полша и Словения. Тези..
От днес община Смолян започва издаването на карти за безплатен достъп на децата до ски пистите в курорта Пампорово. За поредна година стартира инициативата "Спортът - начин на живот", която се осъществява от Община Смолян в партньорство с Пампорово-АД. Според подписаното споразумение от Пампорово предоставят безвъзмездно, ползването на..
С 10% са увеличени заплатите в сферата на туризма. Това каза директорът на "Бюрото по труда“ в Бургас Татяна Николова. 30 работодатели участват в специализираната трудова борса за предстоящия летен сезон, която се провежда в морския град. Събитието преминава при засилен интерес. 800 работни места за предстоящия туристически сезон са..
Комисията изпрати допълнително мотивирано становище до България, в което поиска страната ни да транспонира правилно в националното си законодателство директивата за правото на достъп до информация в наказателното производство. Тя трябва да гарантира, че на заподозрените или обвиняеми лица в рамките на наказателно производство или за които е..
Бизнесът се обяви против идеите за национализирането на личните партиди в частните пенсионни фондове, предлагано от "Възраждане". Това е част от множеството предложения на политическата партия, направени между първо и второ четене на бюджета. По данни на Комисията за финансов надзор към края на третото тримесечие на миналата година в..
Пътна полиция започва операция в цялата страна за контрол на обезопасяването на пътници и деца в автомобили и на мотори. Това съобщи комисар Мария Ботева. "Специализирана полицейска операция по календара на ROADPOL, която е насочена към контрол за използването от водачите и от пътниците на системи за обезопасяване, в това число и системи за..
Конституционният съд е в готовност почти незабавно да постанови съдебно решение, след като получи данните от ЦИК . Тази готовност се затруднява от..
Заради инсталирането на нов сървър и техническа невъзможност да започнат работа веднага, от "Информационно обслужване" поискаха от ЦИК въвеждането на..
Има ли опасност земеделските площи да останат без възможности за поливане, след като излязоха тревожните статистики за незапълнени обеми на големите..