САЩ бяха остро разкритикувани от останалите 14 страни членки на Съвета за сигурност на ООН за решението си да признаят суверенитета на Израел над Голанските възвишения в нарушение на резолюции на съвета, предаде Асошиейтед прес.
Участниците в заседанието подкрепиха суверенитета на Сирия на стратегическото плато и се обявиха против израелската анексия на района и обявеното по-рано тази седмица решение на президента Доналд Тръмп.
Русия, най-близкият съюзник на Сирия, призова държавите по света да продължат да гледат на Голанските възвишения като на окупирана от Израел територия. Германският посланик Кристоф Хойсген и британският представител Карън Пиърс подкрепиха сирийския суверенитет над платото, но използваха заседанието, за да отправят критики към правителството на президента Башар ал Асад за обстрела на цивилни, използването на химически оръжия и нарушаването на правата на човека по време на продължаващата осем години гражданска война.
Координаторът на постоянното представителство на САЩ в ООН Родни Хънтър призова Русия да окаже натиск върху Сирия, за да я накара да изведе войските си от Голанските възвишения.
Хълмът е завладян от Израел преди повече от 50 години и анексиран през 1981 г. Според международното право, възвишенията все още се числят към Сирия. Освен мисия на ООН, сирийската част от платото се охранява и от руска военна полиция от няколко месеца.
Близки на семейството на 13-годишната Габи протестират пред съдебната палата в Пловдив срещу двегодишната условна присъда за смъртта на момиченцето . Близките протестират срещу условната присъда за смъртта на малката Габи, която бе блъсната и убита на пешеходна пътека на Брезовско шосе, докато пресичало с майка си, от шофьорката Веселина Семова...
Гръцкият остров Санторини опустява все повече заради продължаващите земетресения. На острова има спасителни екипи в готовност за по-тежко бедствие. Жители на Санторини и туристи продължават да напускат острова. По три самолетни полета на ден извозват желаещите да се евакуират. В Атина са осигурени общински жилища за напускащите...
Американският милиардер и ръководител на новосъздадения Департамент за правителствена ефективност призова спонсорираните от държавата радиостанции "Свободна Европа" и "Гласът на Америка" да бъдат закрити. В публикация в своята социална мрежа Х като мотив за идеята си той посочи, че Европа вече е свободна "с изключение на задушаващата..
Община Кюстендил е пред подписване на договор с вече избрано дружество оператор за инсталацията за преработка на отпадъци, завършена за около 12 млн. лева европейско финансиране преди повече от година край близкото с. Радловци, каза за БНР кметът инж. Огнян Атанасов. Досега новото съоръжение не е изпробвано изобщо, а боклукът на общината се..
"Нещата са набрали скорост заради глобалните настроения . Български политици, които имат история с атаки срещу медии, с овладяване на медии и използването им за оръжия, сега се възползват от настроенията в САЩ." Това коментира пред БНР Мария Черешева от Асоциацията на европейските журналисти (АЕЖ). Тя нарече "трогателно" желанието на..
Френският президент Еманюел Макрон обяви инвестиции на стойност 109 милиарда евро в изкуствен интелект във Франция през следващите години, като Европа търси по-голям прогрес в бързо развиващата се индустрия, доминирана от САЩ и Китай, съобщава "Файненшъл таймс". Макрон обяви новото финансиране преди започващия днес двудневен международен..
В 8 часа тази сутрин беше възстановено движението през тунел "Кривия" в Кресненското дефиле. Съоръжението беше затворено за подмяна на осветлението, демонтирано преди три месеца. В рамките на една седмица, какъвто беше срокът, поставен от премиера Росен Желязков, осветителната система бе изцяло подновена, тунелът беше пребоядисан, а..
Бюджетът трябва да бъде балансиран и истински, няма да настояваме за 3% дефицит и не смятаме, че ако не сме готови за еврозоната, трябва да влизаме в..
Историята на Националната художествена академия е показана в изложба , която може да се разгледа до 9 март в галерия "Академия" на ул. "Шипка" 1 в..
Информационният поток от прокуратурата към определени жълти медии не е спирал. Напоследък този поток е и към външни на системата лица , които..