Строежът на ул. "Златен рог" в столичния квартал "Лозенец" е законен, но има отклонение от одобрените строителни книжа, за което нарушителите ще понесат санкции. Това обявиха от Дирекцията за национален строителен контрол след проверка на обекта на фирма "Арт екс", продала евтино скъпите имоти, заради които няколко представители на властта подадоха оставки.
Строежът е законен с продължение на разрешението за строеж заради заповед на главния архитект на София Здравко Здравков от август 2018 година, обясни началникът на ДНСК архитект Иван Несторов:
"Сградата е законна, но има отклонения от одобрените проекти, които ние в проверката сме констатирали".
Несторов се позова на решение на ВАС по казус в Бургас:
"С всяко допълване на разрешението за строеж автоматично се удължава и срокът на разрешението за строеж. Последното допълване е от август месец 2018 година и от влизането му в сила започва да тече нов тригодишен срок".
Редица нарушения открива последната проверка, направена от заместник-началника на строителния контрол архитект Петър Духлински.
"Автомобилни платформи, които ще трябва да осигурят ползването на гаражи, не бяха изпълнени. Установихме така наречения "строеж-нарушение" с основание строежът да бъде спрян частично. Архитект Милянова в качеството си на възложител, едновременно и строител, е сключила договори и си изпълнява също ролята и на надзорник, което е нарушение".
От пресцентъра на Столичната община са категорични, че срока за презаверяване на конкретното разрешение за строеж е изтекъл на 19.11.2018 г. Всички издадени заповеди, касаят единствено промени в одобрените инвестиционни проекти и нямат отношение към подновяване на срокове на действащото разрешение за строеж. Съгласно чл. 153 ал. 6 от Закона за устройство на територията само презаверяването на разрешение за строеж подновява неговия срок. Става въпрос за различни административни производства, за които се представят различни документи.Генералният директор на Би Би Си Тим Дейви и главният изпълнителен директор на Би Би Си Нюз Дебора Търнес подадоха оставки след като бивш съветник на корпорацията я обвини в „сериозна и системна“ пристрастност в отразяването на теми, включително Доналд Тръмп, Газа и правата на транссексуалните. Шокиращите оставки идват в момент, когато се..
България засилва охраната по суша, вода и въздух - включително със система за защита от дронове - на обектите на "Лукойл" на своя територия, става ясно от съобщение на правителствената пресслужба. Съобщението дойде след 20 ч. - малко след като изтече неофициална информация, че служители на ДАНС са влезли в "Лукойл Нефтохим Бургас"...
В Украйна бе разпоредена принудителна евакуация на деца и родителите им от селища в Днепропетровска и Запорожка област, застрашени от настъпващите руски войски. В съобщението на министерството на териториалното развитие не се уточняват броят и имената на селищата. То идва на фона на съобщенията от руското министерство на отбраната за напредване на..
Гражданската гвардия и каталунската полиция арестуваха мъж и жена в Навара за предполагаемата продажба на 14-годишната им дъщеря за 5000 евро, 5 бутилки уиски и храна на друго семейство в Лейда. Двете фамилии са арестувани заедно с 20-годишният младеж, за когото е трябвало да бъде омъжено момичето. Детето, което принадлежи към ромска..
Обслужването на цветните контейнери в 16-те района на София ще бъде възстановено от утре по график, съобщиха от "Екобулпак". Оттам посочват, че в рамките на няколко дни ще се положат усилия да бъдат наваксани и пропуснатите обслужвания. Отново настояваме за среща с ръководството на Столична община в лицето на Васил Терзиев, тъй като считаме че само..
Русия е атакувала "отново" електрически подстанции, захранващи Хмелницката и Ривненската атомна електроцентрала в западна Украйна. Това е станало по време на вчерашната масирана въздушна атака, съобщи късно снощи украинският външен министър Андрий Сибига. По думите му, нападенията, които "застрашават ядрената безопасност в Европа", "не са случайни,..
Следващата седмица ще е решаваща за съдбата на рафинерията в Панчево - единствената в Сърбия, заяви президентът на страната Александър Вучич. Доставките на суров петрол за рафинерията бяха прекъснати миналия месец заради санкциите на САЩ срещу руската компания "Газпром Нефт", която притежава почти 45 процента, а заедно с "Газпром" - 56% от сръбския..
" Истинското противопоставяне ще се появи на парламентарни избори. Колкото повече агонизира държавата, а тя в момента агонизира, толкова по-голяма вълна..