Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Изабелла Шиникова отстрани 60-ата в света на турнира в Рабат

Изабелла Шиникова
Снимка: Спортал

Националката на страната за "Фед Къп" Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Интернешънъл" на УТА в Рабат (Мароко) с награден фонд 250 хиляди долара. 27-годишната Шиникова, която участва с "уайлд кард" в надпреварата, елиминира 60-ата в световната ранглиста Татяна Мария (Германия) с 6:4, 6:2 за 64 минути, за да постигне една от най-значимите победи в кариерата си.

След размяна на ранни пробиви българката реализира нов брейк за 3:2 и до края запази преднината си, за да поведе в резултата. Във втората част софиянката направи серия от пет поредни гейма и поведе с 5:1 по пътя си към крайния успех. Така тя си осигури 3310 долара и 30 точки за световната рангтлиста, в която заема 215-ото място в момента.

За място на четвъртфиналите Шиникова ще играе срещу победителката от мача между поставената под номер 6 Мария Сакари (Гърция) и квалификантка. В друг мач от първия кръг Тамара Зиданшек (Словения) отстрани третата в схемата Юлия Путинцева (Казахстан) с 3:6, 6:4, 6:3.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Изненадващ финал в Шахнай, братовчеди ще спорят за трофея

Французинът Артур Риндеркнех се класира за пръв път в кариерата си за финал на турнир от сериите "Мастърс 1000". Той ще играе за титлата в Шанхай, след като на полуфиналите надигра с 4:6, 6:2, 6:4 руснака Даниил Медведев. Риндеркнех, който е номер 54 в световната ранглиста, ще спори във финала с Валентен Вашеро от Монако, който е негов..

публикувано на 11.10.25 в 17:03
Илия Груев

Илия Груев влезе в треньорския щаб на Фортуна (Дюселдорф)

Илия Груев влезе в треньорския щаб на втородивизионния германски отбор Фортуна Дюселдорф, съобщи официалният сайт на клуба. 55-годишният бивш български национал преминава от третодивизионния клуб ФК Инголщат в Дюселдорф и ще стане помощник-треньор заедно с Флориан Юнге в екипа на новия старши треньор на тима Маркус Анфанг. Груев ще дебютира на..

публикувано на 11.10.25 в 16:29

Славия остана без треньор

Старши треньорът Славия Златомир Загорчич подаде оставка и ръководството на клуба я прие.  "Сръбският специалист с български паспорт се раздели с футболистите на Славия след контролата с Ботев Враца и двете страни взаимно си пожелаха успех в спортната кариера и в живота", се казва в съобщението в официалния сайт на столичани. Загорчич има..

публикувано на 11.10.25 в 16:24

ЦСКА победи Септември (София) в контрола

ЦСКА постигна победа срещу Септември (София) с 4:0 в приятелски двубой, игран на клубната база в Панчарево. Въпреки че излезе без много футболисти от основния състав, заети с различни национални гарнитури, тимът се представи на високо ниво и можеше да стигне и до още по-убедителен успех. Отборът на Христо Янев изигра силно първо полувреме,..

публикувано на 11.10.25 в 16:17

Мбапе се контузи

Нападателят на Реал Мадрид и капитан на Франция Килиан Мбапе ще пропусне предстоящия квалификационен мач за Световното първенство през 2026 година срещу Исландия поради контузия, съобщи АФП, позовавайки се на треньорския щаб на тима. Мбапе няма да участва в двубоя на 13 октомври заради травмата в десния глезен, която получи срещу Азербайджан снощи. Той..

публикувано на 11.10.25 в 11:36

България - Турция пряко по "Хоризонт"

Националният ни отбор по футбол приема тима на Турция в световна квалификация от пета група.  Мачът е от 21,45 на стадион Васил Левски и ще го предаваме по програма Хоризонт.  На новия селекционер Александър Димитров, който замени на кормилото на "трикольорите" напусналия Илиан Илиев, предстои дебют.  България стартира много зле битките в кампанията..

публикувано на 11.10.25 в 09:20

Български гимнастици със Синдром на Даун на турнир в Норвегия

Емилиян Костадинов, Рамонола Сикандер и Пламен Грозданов ще представят България на международния турнир по спортна гимнастика за спортисти със Синдром на Даун, който ще се проведе от 10 до 12 октомври в Осло, Норвегия. Заедно със състезателите от Федерацията по адаптирана физическа активност, с президент Слав Петков, пътуват треньорите Даниел Алексиев..

публикувано на 11.10.25 в 07:10