Американските власти продължават разследването на нападение в училище в щата Колорадо, при коeто загина един ученик, а осем други бяха ранени.
Стрелбата във вторник идва по-малко от месец след като местната общност отбеляза 20-годишнината от една от най-смъртоносните училищни престрелки в Америка и седмица след престрелка в учебно заведение в щата Северна Каролина.
Преди две десетилетия нападението в Колъмбайн, при което двама тийнейджъри убиха 13 ученици, постави началото на нов етап в американската история, белязан с тренировки на ученици за изправяне срещу стрелец в клас. Тазседмичната атака беше на около 10 километра от Колъмбайн.
Според местния шериф двама ученици са влезли в Училището по наука, технологии, инженерство и математика в Хайлънд Ранч и са открили огън в две класни стаи. Заподозрените са 18-годишния Девън Ериксън и ученик под 18-годишна възраст. Двамата не са попадали в полезрението на органите на реда.
Изстрели са продължавали да се чуват при пристигането на властите около две минути след получаване на сигнала за стрелба. Смята се, че бързата реакция на униформените е помогнала за спасяването на много хора. Заподозрените са били задържани след сблъсък с властите.
В учебното заведение има над 1800 ученици от предучилищна възраст до 12-и клас. Местни медии съобщават, че часове след стрелбата е имало родители, които разтревожено са очаквали да научат за съдбата на своите деца. Един баща споделя, че синът му е с три огнестрелни рани, но за щастие се очаква да се излекува напълно. Двама от ранените са със сериозни наранявания. Пострадалите са на 15 или повече години.
От Белия дом изпратиха съболезнования и информираха, че президентът Доналд Тръмп е в течение на случващото се.
Само преди седмица въоръжен нападател уби двама и рани четирима в друго учебно заведение – Университета на Северна Каролина в Шарлът.
Момиче на 18 г., обявено за „изключително опасно“ от полицията в Денвър, е открито мъртво, като най-вероятно се е самоубило, съобщиха органите на реда в щата Колорадо, предаде Би Би Си. Заради мъртвата Сол Паис вчера в Денвър бяха затворени..
LinkedIn планира да споделя потребителски данни с Microsoft и нейните филиали за обучение на изкуствен интелект. А фалшивите страници на игри разпространяват скрит зловреден софтуер сред геймърите. България има завършена система за киберсигурност..
Младежи ще следят за чистотата в Берковица и ще алармират, ако забележат нередности. В града учредиха "Зелен патрул". Ученици от двете гимназии ще участват в него. Новата инициатива е насочена към повишаване на екологичната култура сред..
До неделя, когато във Велико Търново гражданите излизат на протест заради мътната питейна вода от язовир "Йовковци", тя ще стане качествена. Това увери управителят на водоснабдителното дружество Илиян Илиев. Расте напрежението сред жителите на В...
Великобритания добави 13 нови субекти и групи в рамките на глобалния си режим за налагане на санкции за незаконна миграция и трафик на хора, съобщи агенция "Ройтерс". Днес Великобритания санкционира, както гласи изявлението на правителството, престъпни..
Израел върна телата на 30 палестинци на "Хамас" в Ивицата Газа, с което общият брой на предадените по силата на споразумението за прекратяване на огъня достигна 195, съобщи здравното министерство в палестинския анклав, управлявано от "Хамас"...
Европейските усилия за прекратяване на войната в Украйна са в три посоки. Първата е подкрепа с оръжие, другата - усилване на санкциите, предстои да се приеме – 19-и пакет, насочен към крипто портфейли, с които Русия плаща дезинформационните си..
Неупражнилите право на пенсия военни ще могат да служат две години повече. Тази промяна в Закона за отбраната и въоръжените сили одобриха на второ четене депутатите от ресорната комисия. Тази промяна, вкарана от управляващите, беше и..
Физиономиите, които се съревновават за властта в България днес, са безобразни - техните силуети деградират сами по себе си, техният политически език е..
Как осигуриха мнозинство за нещо, което го няма? Никой не знае какъв ще е Бюджет 2026, но го подкрепят! Шокирана съм от днешното изявление, освен, че..
Без яснота за постигнатите договорености приключи коалиционният Съвет за съвместно управление. На него партньорите в кабинета от ГЕРБ-СДС, БСП и..