Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Люис Хамилтън: Не е интересно, когато нямаш съперници

Мерцедес при награждаването в Испания (от ляво на дясно): Валтери Ботас, шефът на отбора Дитер Цеч, Люис Хамилтън. До тях е третият Макс Ферстапен от Ред Бул.
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Победителят от вчерашното Гран при на Испания Люис Хамилтън смята, че отборът на Мерцедес е без конкуренция и през този сезон, от което губи Формула 1. Германският конструктор записа пети пореден двоен дубъл на пистата „Каталуния", а състезанията от календара започват да се превръщат все повече във вътрешна битка между Хамилтън и Валтери Ботас.

„Най-голямата заплаха винаги е човекът, най-близко до теб в подреждането. В момента това е Валтери Ботас, но все още сме в началото на сезона. Не е толкова забавно в момента - хубаво е да имаме конкуренция и от другите отбори. Това е вълнуващата част от Формула 1. Когато нямаш съперници, достатъчно близо, не е толкова интересно. Да се състезаваш със съотборника си не е идеята на Ф1. Не е наша вината, нито е на другите пилоти от останалите отбори", каза Хамилтън.

„Смятам, че Ред Бул нямат толкова бърза кола като миналата година, въпреки че направиха промени в своя двигател. Ферари имат добра скорост, но изостават в други аспекти и бе очевидно, че последният сектор в Испания е сериозен проблем за тях", допълни британецът. 

„Мерцедес сега е най-силният отбор, който някога е съществувал и сме с най-добрата кола досега", коментира още петкратният световен шампион.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

България - Турция пряко по "Хоризонт"

Националният ни отбор по футбол приема тима на Турция в световна квалификация от пета група.  Мачът е от 21,45 на стадион Васил Левски и ще го предаваме по програма Хоризонт.  На новия селекционер Александър Димитров, който замени на кормилото на "трикольорите" напусналия Илиан Илиев, предстои дебют.  България стартира много зле битките в кампанията..

публикувано на 11.10.25 в 09:20

Български гимнастици със Синдром на Даун на турнир в Норвегия

Емилиян Костадинов, Рамонола Сикандер и Пламен Грозданов ще представят България на международния турнир по спортна гимнастика за спортисти със Синдром на Даун, който ще се проведе от 10 до 12 октомври в Осло, Норвегия. Заедно със състезателите от Федерацията по адаптирана физическа активност, с президент Слав Петков, пътуват треньорите Даниел Алексиев..

публикувано на 11.10.25 в 07:10

Убедителни успехи за Германия и Франция по пътя към Мондиал 2026 (резултатите)

Резултатите от световните квалификации в зона Европа: Първа група: Северна Ирландия – Словакия 2:0 и Германия – Люксембург 4:0 Втора група: Косово - Словения 0:0 и Швеция – Швейцария 0:2 Четвърта група: Исландия - Украйна 3:5 и Франция – Азербайджан 3:0 Десета група: Казахстан – Лихтенщайн 4:0 и Белгия - Северна Македония 0:0

публикувано на 11.10.25 в 06:08

Олимпиакос победи Дубай с 25 точки на Везенков

Александър Везенков вкара рекордните в двубоя 25 точки и овладя 11 борби за победата на Олимпиакос с 86:67 над новака Дубай в мач от третия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Везенков показа много добра игра, като вкара шест от осемте си опита за две точки, три от шестте си опита за три точки и четири от шестте си изстрела от наказателната..

публикувано на 11.10.25 в 05:52

Младежките ни национали отстъпиха пред Португалия

Националният отбор на България за младежи до 21 години допусна поражение с 0:3 при визитата си на връстниците си от Португалия в мач от група "В" на квалификациите за европейското първенство по футбол. В Портимао българският отбор, който за пръв път бе воден от Тодор Янчев, стоя много добре почти час срещу абсолютния фаворит в групата, но в края на..

публикувано на 11.10.25 в 05:48
Христо Христов

Христо Христов с шесто място на световното по вдигане на тежести

Христо Христов се класира на шесто място в категория  110 килограма на световното първенство по вдигане на тежести във Фьорде, Норвегия. Българинът записа 185 килограма в изхвърлянето и 212 килограма в изтласкването и събра двубой от 397 килограма.  Шампион стана Акбар Джураев от Узбекистан с 428 килограма. Той бе най-добър и в двете движения, като..

публикувано на 10.10.25 в 22:22
Александър Димитров

Александър Димитров очаква футболистите му да дадат най-доброто от себе си срещу Турция

Националният селекционер на България Александър Димитров ще направи своя дебют утре в третата среща от Група “Е“ на Световните квалификации срещу Турция. “Лъвовете“ все още нямат спечелена точка, но и отбелязан гол в кампанията, след като отстъпиха през септември с по 0:3 на европейския шампион Испания и на Грузия в Тбилиси. Той взе решение да извади..

публикувано на 10.10.25 в 21:21