Пентагонът изпраща още хиляда американски войници в Близкия изток. Съобщението идва в деня, когато президентът Доналд Тръмп ще открие предизборната си кампания за втори мандат.
Враждебното поведение на Иран е причината за изпращането на нови военни в Близкия изток. Още миналия месец в района бяха разположени бомбардировачи и самолетоносач. Според изпълняващия длъжността военен министър Патрик Шанахан те трябва да могат да отговорят на евентуални заплахи за американските сили и интереси в региона.
От Пентагона разпространиха и нови 11 снимки, с които обвиняват Иран за експлозиите на два танкера в Оманския залив миналата седмица.
Иран го е извършил. Знаем го, защото видяхме катера. Едната мина не е експлодирала и навсякъде пише Иран, коментира преди това американският президент Доналд Тръмп видеозапис от операцията.
Европейските партньори на САЩ обаче се съмняват в истинността на записа. Доверието между Вашингтон и Европа е нарушено и заради едноличното решение на Тръмп да извади САЩ от ядрената сделка с Иран, в която ключова роля има ЕС.
Реакцията на Техеран не закъсня: Иран съобщи вчера, че вече няма да се съобразява с ограниченията върху запасите от нискообогатен уран, договорени в знаковото споразумение от 2015 година.Ислямската република обяви, че вече няма да се съобразява с ограниченията върху ядрените си запаси, договорени през 2015 година.
Миналата година американският президент Доналд Тръмп извади САЩ от договора и наложи санкции на Иран, като оттогава напрежението между Вашингтон и Техеран расте.
В конфликта с Иран Белият дом се опитва да привлече на своя страна и други държави.
Ще продължим да работим с нашите съюзници и партньори, за да предотвратим враждебното поведение на Иран, който тероризира целия регион, увери говорителката на държавния департамент Морган Ортагъс.
Русия призова Вашингтон за сдържаност, за да избегне ескалация в Близкия изток.
Предпочитаме да не виждаме каквито и да било стъпки, които биха могли да доведат до допълнително напрежение във вече нестабилния регион, заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков в първа реакция след решението за разполагане на допълнителни американски военни.
Крайнодясната „Алтернатива за Германия“ продължава да води в допитванията, сочи последното проучване на института INSA. Партията достига нов исторически връх, като според данните ако изборите в Германия се провеждат днес, то тя ще вземе 27 процента. От изборите за Бундестаг през 2025 г. насам „Алтернатива за Германия“ е повишила резултата си с над..
Трагичен инцидент е помрачил днешното издание на ''Вертикален Руй'', домакин на което беше трънското село Зелениград. 27-годишен бегач е починал по време на състезанието. Обстоятелствата и причините около инцидента се изясняват от компетентните органи, съобщиха от Трънското туристическо дружество. По неофициална информация трагедията се е..
Около 6 хиляди лева на хектар еднократно обезщетение за пропадналите площи ще получат производителите на праскови. Това обяви в Сливен заместник-министърът на земеделието Янислав Янчев, който присъства на Деня на българския производител – най-мащабното специализирано събитие в България и региона, посветено на постиженията в животновъдството...
Около 1,8 милиона са вписаните в избирателните списъци. Урните ще бъдат отворени в 07:00 местно време (08:00 българско време) и ще затворят в 19:00 (20:00 българско време). Първите резултати се очакват късно в неделя вечерта. Изборите са за кметове и общински съветници в 80 общини в страната, както и в Скопие, която е отделна и самоуправляваща..
В английски глад Стратфорд на Ейвън автомобил, извършващ маневра на заден ход, се е блъснал в сграда от XVII век, в която е живяло семейството на Уилям Шекспир, причинявайки й материални щети. Снимка на сградата, която е паметник на културата от първа категория, след катастрофата, показва значителни щети по външните стени, а скеле е поставено,..
Днес спряха валежите в по-голямата част на страната. В област Епир обаче има наводнени пътни участъци и приземни етажи, по информация на гръцката Гражданска защита. Утре и в понеделник властите предупреждават хората да са внимателни, защото на места се очакват дъждове, придружени с гръмотевични бури. В североизточната област Еврос има опасност от..
Хамас връща още две тела на израелски заложници Въоръженото крило на Хамас заяви, че ще предаде телата на двама заложници като част от споразумението за прекратяване на огъня с Израел. Очаква се това да стане в 22 часа българско време. От Хамас уточниха, че останките на двамата израелски заложници са били открити по-рано днес в Ивицата..
" Дали с Борисов, или без Борисов, Пеевски се връща, Пеевски идва ". Това заяви пред БНР Румен Овчаров от БСП. "Вървят два паралелни процеса...
" Вече никой не мисли за политиците като за хора, които могат да ти свършат работа. Те се бият, те се доказват, а ние го отнасяме , защото атовете се..
Делян Пеевски предозира удовлетворението си за сметка на Бойко Борисов. Това каза в предаването "РадиоТочка" бившият офицер от Държавна сигурност..