Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Проект „Слънчева гимнастика“ е благотворителната кауза подкрепена от мотоциклетната федерация

Снимка: БФ Мотоциклетизъм

15 мотоклуба от цялата страна ще се включат в мотоциклетен парад в подкрепа на децата със Синдром на Даун по време на финалните кръгове на BMU Европейския шампионат по мотоциклетизъм на писта и републиканския шампионат в същата дисциплина, предпоследния кръг на BMU Европейския шампионат по СуперМото, които ще се проведат на летищен комплекс Долна Митрополия събота и неделя.

Инициативата, организирана от Българската федерация по мотоциклетизъм , Сдружение „Widow’s Sons Bulgaria“, „Sofia Riders“ и Фондация „Движение на Българските Майки“ има за цел да се съберат средствата за реализирането на проекта „Слънчева гимнастика“. В него са включени деца със синдром на Даун от 3 до 15 години. Идеята е един път в седмицата, по един час, те да се занимават със спортна гимнастика, ритмика и танци. За може проектът „Слънчева гимнастика да стане реалност“, на организаторите е необходима сумата от 10 000 лева.

„Искаме да създадем отбор по гимнастика, ритмика и танци със деца със Синдром на Даун, които се отглеждат в своите семейства. Те имат възможност и ресурс да практикуват този спорт и да доказват себе си – емоционално, физически и психически. Те ще докажат, че спортът е нещо, от което имат нужда и което им дава много. Надявам си на състезанието в неделя на летище Долна Митрополия ние да се запознаем с всички, които имат желание да се запознаят с проекта, да им разкажем за него. Искаме да поканим всички мотористи и мотоклубове, които ще присъстват там, да направят това, което направиха от „Widow’s Sons Bulgaria“, защото ние имам доброволчески структури в цялата страна и да ни подкрепят“, това заяви Росица Букова – изпълнителен директор и член на УС на Фондация „Движение на Българските Майки“.

„Съединението прави силата – това не е просто надпис на сградата на Народното събрание. Нека покажем, че заедно можем да направим света по-добър. След приключване на тренировките в съботния ден ние, водени от полицейски автомобил, ще преминем като на парад по улиците на Плевен. За тази цел ще пуснем подписка, за да може центърът на града да бъде отворен за движение на мотори. Плевен и Велико Търново са двата града в България, в центровете на които движението на мотори е забранено“, това допълни вицепрезидентът на БФМ Даниел Капсъзов.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Треньорът на Славия Загорчич се опази от поредна загуба.

Славия устиска точката в Кърджали с 10 човека

Арда и Славия завършиха 1:1 в мач от 22-рия кръг на Първа лига.  Така Арда не успя да запише първа победа за 2025, а Славия няма поражение вече в пет поредни срещи. В 43-ата минута Тонислав Йорданов посрещна избита топка от защитник на Славия и с директно подаване изведе Станислав Иванов отдясно, който спря топката и с диагонален удар я вкара под..

публикувано на 22.02.25 в 14:53

Фон Алмен спечели спускането в Кранс Монтана

Швейцарският скиор Франьо фон Алман спечели спускането, валидно за Световната купа в швейцарския зимен център Кранс Монтана. Световният шампион от Заалбах в началото на месеца се спусна със стартов номер 15 и даде най-добро време - 1:56.07 минута. Той бе най-бърз на пистата в първите три сектора и въпреки че намали темпото си в края на пистата,..

публикувано на 22.02.25 в 13:38
Изабелла Шиникова

Шиникова е финалистка на турнир в Египет

Изабелла Шиникова се класира за финала на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка в Шарм Ел Шейх (Египет) с награден фонд 15 хиляди долара.  Поставената под номер 1 Шиникова се справи с представителката на домакините Ясмин Езат с 6:3, 6:0 за 66 минути. Тя доминираше изцяло на корта и спечели последните осем гейма в мача. Това е четвърта поредна..

публикувано на 22.02.25 в 11:36
Слави Бинев

Над 1500 таекуондисти ще участват на "България Оупън"

Над 1500 спортисти ще вземат участие в третото издание на силния международен турнир по таекуондо "България Оупън" с ранг G1. Надпреварата ще се проведе в зала "Асикс Арена" от 1 до 3 март.  Официалното откриване е на 1 март от 13:00 часа. На 1 и 2 март са битките в дисциплината "спаринг", а на 3 март в дисциплината "пумсе".  Състезанието е в категории..

публикувано на 22.02.25 в 11:31
Щафета на България

Щафетата ни се класира за полуфиналите на СК по шорттрек за юноши в Квебек

Щафетата на България за мъже се класира на полуфиналите на Световна купа по шорттрек за юноши в Квебек (Канада). Иван Дончев, Стефан-Александър Кюмюрджиев, Максим Максимов и Асен Гюров спечелиха първо място в четвърта четвъртфинална серия на 3000 метра с 4:12.316 минути. След българите останаха отборите на Полша, Япония и Казахстан. В индивидуалните..

публикувано на 22.02.25 в 11:20

Борците от Русия и Беларус ще се състезават под флага на Международната федерация

Всички борци от Русия и Беларус вече ще се състезават под флага на световната федерация по борба (UWW), обявиха официално от централата.  Бюрото на UWW, което се събра на 5 февруари, даде зелена светлина за борците от двете държави, които преди това са се състезавали под неутрален флаг като индивидуални спортисти, да стартират под флага на UWW. Това..

публикувано на 22.02.25 в 09:16

Пряко по "Хоризонт" - срещата между Ботев (Пловдив) и ЦСКА

Мачът между Ботев (Пловдив) и ЦСКА ще бъде излъчен пряко по програма "Хоризонт". Двубоят на "Колежа" е от 15:00 часа и ще бъде ръководен от Мариян Гребенчарски. Домакините влизат в срещата от трета позиция в класирането, докато "червените" са осми. Тимът на Душан Керкез спечели само една точка от двата си изиграни мача през пролетния полусезон и се..

публикувано на 22.02.25 в 08:05