Данните на 60 млн. банкови клиенти в Русия изтекоха на черния пазар, пише "Комерсант“. Изданието се позовава на Ашот Оганесян, основател на компания за кибернетична сигурност.
Според източник на всекидневника става дума за база данни на "Сбербанк".
Според експерти това е най-мащабното изтичане на данни в руския банков сектор досега. "Сбербанк“ твърди, че информацията не може да се използва за източване на пари, защото в нея липсват необходимите кодове.
Причина за инцидента най-вероятно са "умишлени престъпни действия" от страна на служител, тъй като няма начин в базата данни да проникне човек отвън.
Западни издания акцентират върху новото предложение на британския премиер Борис Джонсън за Брекзит.
Шансовете на Борис Джонсън да постигне нова сделка за Брекзит са неясни, след като европейските лидери се въздържаха да дадат одобрение за официални преговори по плановете му за алтернативно решение на въпроса с ирландската граница, пише "Таймс".
Планът на Джонсън за Брекзит в края на месеца ще наложи две нови граници на Северна Ирландия, пише "Индипендънт".
Предложението за замяна на предпазния механизъм би означавало митнически проверки при търговията между Северна Ирландия и Ирландия, а също граничен контрол в Ирландско море.
В Брюксел се настани неприятно чувство, след като Джонсън разкри конкретното си предложение за ирландската граница, констатира "Гардиън".
По-малко от 30 дни преди обещания от Джонсън Брекзит никой в Брюксел и Лондон не е в състояние да каже как ще завърши тази бурна история, отбелязва "Монд". Със сделка? Без сделка? Или ще има ново, трето отлагане на датата на Брекзит? Дали самият британският премиер има някаква представа? Не е сигурно, отговаря на въпроса си френското издание.
Софийската градска прокуратура е повдигнала обвинение за престъпление против Републиката срещу 56-годишен участник в протеста, организиран от партия "Възраждане" в събота. Петима души са привлечени като обвиняеми във връзка с протеста на "Възраждане" Мъжът е обвинен, че на площад "Княз Александър I“ пред сградата на Българска народна банка е..
Полицията в София разследва случай на пребито от маскирани 14-годишно момиче. По случая не е подаден сигнал, но столичната дирекция на МВР се е самосезирала. Инцидентът се е случил вчера близо до Националната гимназия по полиграфия и фотография. Полицията е установила две непълнолетни момчета, които вероятно са извършители на..
Малко над 66,1 милиона лева е бюджетът на Българското национално радио за 2025 година – това предвижда одобреният на първо четене проект на държавен бюджет от парламентарната Комисия по културата и медиите. Сумата за общественото радио е с 2,7 милиона лева повече в сравнение с 2024 година. Милен Митев: БНР достигна рейтинг, който е около 1/3 от..
"Този бойкот е необмислен и нелогичен. Повечето хора няма да се вържат!" Това обясни пред БНР кредитният консултант Тихомир Тошев, след като днешният, трети, бойкот срещу високите цени в големите търговски вериги беше съпътстван и от обявяване на борба с банковите такси . Зад инициативата застават н яколко организации, които призовават да не се..
Интензивни офанзивни действия предприемат руските сили в района на Новопавливка, в Донецка област, с цел да превземат четири селища там, съобщи главнокомандващият на украинската армия генерал Олександър Сирски. 19 стълкновения е имало за едно денонощие в този район, в който има находища на литий и на редкоземни минерали. Руснаците са само на 4,5 км..
И двамата кандидати за председател на Комисията за енергийно и водно регулиране - Меглена Русенова, номинирана от ПП-ДБ, и Пламен Младеновски, предложен от ГЕРБ-СДС, подкрепят либерализиране на пазара на тока за бита. Мненията им кога и как трябва да стане това обаче са различни. Радослав Рибарски: Либерализацията на пазара на електроенергия трябва..
С 14 гласа "за" и 2 "против" парламентарната Комисия по демографската политика, децата и семейството одобри на първо четене предложения от правителството проект на Закон за държавният бюджет за тази година. С 15 на сто спрямо предходната година са увеличени средствата за Общините по делегираните от държавата дейности за издръжка социалните услуги...
В световната статистика Украйна не фигурира в момента с добив на редкоземни елементи , но има възможности тепърва да се разработят подобни находища ,..
Проектобюджетът за 2025 г. е узаконена форма за купуване на гласове . Това каза пред БНР икономическият анализатор Кузман Илиев, лидер на партия..
Има кампания за ползите от еврото, а защо няма кампания за вредите от еврото? Това каза пред БНР депутатът от "Възраждане" Виктор Папазов и цитира..