Руските медии коментират новия премиер на страната Михаил Мишустин. „Росийская газета“ пише, че за пръв път от 1996г. премиер е одобрен без гласове против в Думата.
Руският „Труд“ припомня, че бившият премиер Дмитрий Медведев е бил обвиняван в непрофесионализъм дори от прокремълските медии.
„Комерсант“ изброява вероятните приоритети на Мишустин - дигиталната икономика, пътното строителство, селскостопански износ, социална подкрепа, военни дългове. Според „Известия“ Мишустин е много амбициозен човек, но конкретните решения остават в ръцете на държавния глава Владимир Путин. Икономист, цитиран от „Взгляд“, очаква от новото правителство дебюрократизация и улесняване на бизнеса.
Западният печат коментира началото на процеса по импийчмънт на американския президент Доналд Тръмп.
Според френския „Монд“ процедурата разделя политическата класа и страната. Никога президент не е бил обект на импийчмънт в изборна година, което води до несигурност в двете основни политически партии, пише „Ню Йорк таймс“.
Дали Лев Парнас не е просто отчаян човек, опитващ да се спаси, пита се „Гардиън“ за последния значим свидетел срещу Тръмп, докато „Индипендънт“ акцентира върху думите на президента, че не познава съдружника на адвоката му Руди Джулиани.
На Балканите - според белградския „Блиц“ в Косово са възможни нови избори, след като до момента няма споразумение между „Самоопределение“ и Демократичния съюз на Косово, а основният спор между партиите е коя да излъчи наследник на президента Хашим Тачи догодина.
В Гърция следващият президент може да бъде избран още следващата сряда, пише „Катимерини“ по повод консенсуса на управляващи и опозиция около кандидатурата на председателката на върховния административен съд Екатерини Сакеларопулу.
В Прищина и в Атина държавният глава се избира от парламента.
Министърът на външните работи Георг Георгиев е разговарял по телефона с публициста Владимир (Владо) Перев - един от най-уважаваните представители на българската общност в Република Северна Македония, който е бил нападнат и удрян днес в Скопие, става ясно от съобщение на Министерството на външните работи. 80-годишният Владимир Перев разказва пред..
Премиерът Росен Желязков е уверил ръководството на Националната овцевъдна и козевъдна асоциация, че правителството работи за изплащане до края на годината в пълен размер на компенсациите на собствениците на стопанства, които пострадаха от заболяванията по дребните преживни животни. Това станало по време на работна среща със съпредседателите на..
Правителството ще осигури средства за ремонта на язовир "Пясъчник" в Пловдивска област, който е критично важен за напояването в цяла Южна България. Това е договорено на среща днес на премиера Росен Желязков и министъра на земеделието Георги Тахов с представители на Националната асоциация на зърнопроизводителите. Срещата е проведена по искане..
Първият нов електрически влак „Шкода“ ще пристигне в България през януари 2026 г., а от април ще започне да обслужва пътници. До август 2026 г. страната ще получи всички 25 нови влака. Това заяви вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов на посещение в завода на „Шкода“ в Пилзен, Чехия, съобщиха от пресцентъра на министерството,..
Управляващото мнозинство потвърди предложението си за минимални заплати с фиксирани размери за лекарите и медицинските сестри, работещи в болниците за активно лечение, Спешната помощ, психиатриите, онкологичните центрове, домовете за медико-социални грижи за деца. Внесените преди второ четене поправки в законопроекта за бюджета на Здравната каса..
Йозеф Рот не вижда никаква разлика между Съветска Русия и Америка в обезчовечаването. Преди бих го намерила за еретична мисъл. Този авторитаризъм навсякъде ражда едни същи чудовища. Това сподели в интервю пред БНР проф. Ана Димова, преводач на книгата "Антихристът". "Антихристът" е литературният вик срещу духовния разпад на Европа и..
Недоволство към разчетите в бюджета за идната година година изразяват и младите лекари тази вечер с протест пред Министерството на здравеопазването. Те настояват за ясно разпределение на заложените пари в проектобюджета на Националната здравно осигурителна каса, устойчиво развитие и достойно заплащане . Младите медици твърдят, че нищо..
916,68 лева годишна загуба през 2026-а, ако сега нетната ви месечна заплата е 3500 лева. С това изчисление започна интервюто пред БНР на..
Не би трябвало да има размествания по бюджета. Това обясни пред БНР бившият финансов министър Владислав Горанов. "Бюджетът е една комуникация...
Тревненци отправят молитви за своя свещеник Неделчо Марков , диагностициран с тежко заболяване. Преди дни тревожната новина бързо обиколи жителите..