Блокират сайтовете с фалшиви намаления, съобщава на първата си страница вестник "Труд". Това право ще има Комисията за защита на потребителите със законови промени, които се правят заради разширяването на онлайн търговията и слабия контрол върху сайтовете, уточнява "Труд".
Разрешават на 200 хил. жени да сменят частния фонд с НОИ, за да не получат две пенсии, които да са по-малко от една, пише в заглавие "24 часа", като цитира министъра на труда и социалната политика Деница Сачева.
Бъдещите пенсионерки изпуснали шанса си за редовно прехвърляне на партидите си заради мълчание от страна на бившия министър и фондовете. С промени в кодекса за социално осигуряване ще бъде дадена възможност на жените, навършили 56, 57 ,58 и 59 години да прехвърлят партидите си, ако искат. Така пенсията им от НОИ няма да бъде намалена с 20%.
Измамите с болничните ще бъдат основание за дисциплинарно наказание или глоба, предупреждава вестник “Монитор“. Изданието цитира анализ на Националния осигурителен институт. Предлага се да се променят правомощията на личните лекари и те да имат право да издават до 7 дни болнични, вместо сегашните 14 дни.
Дните, давани за лечение от общопрактикуващите лекари да не бъдат повече от 20 годишно, предвиждат още промените.
"24 часа" отделя две страници на подготвяните промени в закона за хазарта и реакцията на Васил Божков и сините фенове. В петък привържениците на футболен клуб "Левски" ще са на среща с премиера, а вчера собственикът на клуба Васил Божков е разговарял с тях.
Вестникът цитира думите на Божков, че частните лотарии работят законно, и че проектът за промени на Валери Симеонов е с цел - "да се вземе бизнесът от един и да се даде на друг".
Изданията публикуват интервюто на Васил Божков пред Свободна Европа, в което той обявява, че ще съди държавата, ако бизнесът му с лотарията бъде принудително отнет.
По темата вестник "Дума" пише, че депутатите от ГЕРБ са запазили пълно мълчание за законопроекта за одържавяване на частните лотарии, а от БСП са обявили, че няма да го подкрепят с мотива, че "не искат да вземат страна в хазартните войни".
Вестниците публикуват и информация за избора на Андон Балтаков за нов генерален директор на БНР. В голямо интервю за вестник “24 часа“ той обявява, че стилът му на управление ще е бъде диалогичен, и че първите документи, с които ще се запознае ще бъдат финасовите и счетоводните книги, както и документите за обществените поръчки в радиото.
Увеличават зелените зони и паркове в община Берковица с пари от екоминистерството. 52 000 лева спечели общината от Националната кампания "Чиста околна среда 2025 г.", организирана от Министерството на околната среда и водите и Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда. Четири проекта на населени места от община..
В разгара на 24-майските празненства в Кюстендил бяха наградени победителите от обявения от Регионалната библиотека "Емануил Попдимитров" маратон за четене "Книжно предизвикателство". Честваме Деня на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност Инициативата стартира буквално от 1 януари, като се включиха групи..
Обединените арабски емирства регистрираха температурен рекорд за месец май - 51,6 градуса по Целзий, предаде Франс прес, като се позова на Националния метеорологичен център. "Най-високата температура, регистрирана в страната днес, е 51,6 градуса по Целзий в град Суейхан, на около 70 километра северно от големия град Ал Аин в Абу Даби...
В Ловеч по случай празника на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност беше връчена традиционната персонална награда за стойностни постижения в областта на културата "Ловешки меч". Неин носител тази година е актьорът от Драматичния театър в града Петър Стойчев. Стойчев стана седемдесетия носител на наградата за..
За четвърта поредна година Никозия е домакин на активна платформа за насърчаване на равенството между половете и засилване на гласовете на жените за техните права и възможности за изява. Фестивалът на жените в Кипър (Femme Fest Cyprus) се провежда днес и утре в столицата. Десетки жени творци от областта на музиката, театъра, танца и..
"България винаги е била в сърцето на Европа със своите велики просветители и стремежът на народа ни към знание, духовност и култура". Това заяви в Благоевград президентът Румен Радев, който беше гост на тържествата по повод деня на българската азбука, просвета и книжовност. 24 май е и празник на града. Държавният глава поднесе цветя пред..
Турският президент Реджеп Ердоган е казал на сирийския си колега Ахмед аш Шараа по време на разговори в Истанбул днес, че Турция приветства решението на САЩ и ЕС да премахнат санкциите срещу Сирия, предаде Ройтерс. ЕС отмени икономическите санкции срещу Сирия В Саудитска Арабия Тръмп обяви, че отменя санкциите срещу Сирия..
"Вижте кой предложи създаването на държавни магазини?! Тази политическа структура, която господин Пеевски представлява и управлява, перфектно се..
Когато лекуваш един пациент, това е цяла вселена , каза в интервю за БНР проф. Асена Сербезова, бивш министър на здравеопазването, бивш изпълнителен..
По данни на Националния статистически институт от 2020 година насам има значително трайно покачване на броя на българите, които се прибират да живеят..