Специализираната прокуратура обвини директора на велинградското горско стопанство "Алабак" и още двама негови подчинени в организирана престъпна група за незаконен добив на дървесина и неправомерни финансови облаги.
С обвинение е и собственик на търговско дружество, занимаващо се с добив и транспортиране на дървен материал.
Престъпната група е действала от началото на 2019 година като е прилагала различни методи за неправомерно облагодетелстване, фалшифициране на документи и фиктивни получатели на дървесина на преференциални цени.
На тримата горски служители е наложена парична гаранция от 20 000 лева, а на четвъртия участник в групата - 10 000 лева.
Обвиненията бяха повдигнати след мащабна операция на ГДБОП и ОД на МВР по-рано тази седмица.
И днес продължава кръводарителската акция на Българския червен кръст в подкрепа на пострадалите при пожара в Кочани млади хора, които бяха приети за лечение у нас. В София кръв ще може да се дари в спешната болница "Пирогов", в рапортната зала на втория етаж, от 9 до 14 часа. Десетки дариха кръв пред "Пирогов" за пострадалите в Кочани..
Израел нарушава международното право в Газа, заяви официално Великобритания за първи път. Външният министър Дейвид Лами обвини правителството на Бенямин Нетаняху, че "обрича на глад“ децата в Газа. Дейвид Лами каза, че двуседмичната блокада на храни, горива и лекарства, наложена от Израел на Газа, е "ужасяващ и неприемлив акт". Той..
Кметът на Кочани Люпчо Папазов беше разпитан в местния съд във заради трагедията в дискотека в града, при която загинаха 59 души. Предстои да стане ясно дали ще му бъде повдигнато обвинение, съобщават медиите в Северна Македония. Вчера Папазов подаде оставка като градоначалник заради случилото се. По случая се разпитват бившият..
В България е Ден на траур в знак на солидарност с Република Северна Македония и почит към загиналите в пожара в дискотека в град Кочани от нощта срещу неделя, отнел живота на 59 души, над 150 бяха ранени. В памет на жертвите знамената на българските държавни институции днес ще бъдат спуснати наполовина. Огънят лумна в малките часове на..
Часове преди планирания за днес телефонен разговор между Доналд Тръмп и Владимир Путин американският президент каза, че "много елементи" от мирното споразумение за Украйна са били договорени с руския му колега. Доналд Тръмп използва акаунта си в социалната мрежа "Трут Сошъл", за да съобщи новината, часове преди планирания за днес сутринта..
Негово Светейшество българският патриарх и Софийски митрополит Даниил отслужи днес трисагий (кратка заупокойна молитва - бел.ред.) за загиналите в трагичния инцидент в Кочани, Република Северна Македония, в митрополитския катедрален храм "Св. вмчца Неделя". На службата присъства посланикът на Република Северна Македония в България Агнеза Руси. След..
На фона на оптимистични изявления от Вашингтон, че страните в конфликта в Украйна никога не са били по-близо до примирие, британският външен министър Дейвид Лами заяви в Камарата на общините, че не вижда признаци руският президент Владимир Путин да се съгласи с предложението за прекратяване на огъня. Тръмп планира да обсъди по телефона с Путин..
Дано целта на мнозина не е била да делигитимират КС преди неговото произнасяне. Това заяви пред БНР проф. Янаки Стоилов, конституционен съдия,..