Специализираният наказателен съд отказа да пусне от ареста бившия екоминистър Нено Димов, който е обвиняем за водната криза в Перник.
Според спецмагистратите не е отпаднала опасността, ако е на свобода, Димов да повлияе на свидетелските показания.
Решението може да бъде обжалвано пред второинстанционния наказателен съд.
По-рано днес Апелативният специализиран съд промени мярката за неотклонение на бившия директор на дирекция „Контрол и правни дейности“ в Държавната комисия по хазарта Пламен Георгиев - от "домашен арест" на "задържане под стража".
Той е обвинен за участие в ръководената от намиращия се в Обединените арабски емирства бизнесмен Васил Божков организирана престъпна група за данъчни и длъжностни престъпления.
Според магистратите в качеството си на директор на дирекцията от 2015 до 2018 г. Георгиев е действал в съучастие и като съизвършител с тогавашния председател на Държавната комисия по хазарта Огнемир Митев, а техен подбудител е бил Божков.
Под домашен арест остава друг бивш шеф в Комисията по хазарта - Тодор Марков - също обвинен като част от групата на Васил Божков.
Близо 7 часа продължи протестът в района на БНБ и парламента в подкрепа на лева. Той беше организиран от партиите "Възраждане", "Величие" и МЕЧ. Районът беше блокиран от полиция. Нов протест в София срещу еврото. Организаторите зоват за окупация на парламента Протестиращите ще останат пред сградата на Министерския съвет, който ще даде..
В социалната мрежа Х, премиерът Росен Желязков коментира, че днес е "забележителен ден". "Още една стъпка напред по пътя на България към еврото. Положителните оценки от ЕЦБ и от ЕК потвърждават нашия напредък — но работата продължава. Това е резултат от години на реформи, ангажимент и съгласуване с нашите европейски партньори", допълва..
Москва обяви днес, че украинската атака срещу моста, свързващ Русия с анексирания Кримски полуостров не е причинила щети на съоръжението, предаде АФП. Вчера Службата за сигурност на Украйна съобщи, че е детонирала бомба до един от подводните стълбове на моста, като публикува и видео с взрива. "Имаше експлозия. Нищо не е повредено...
Между 700 и 800 хектара от полезащитните пояси в Южна Добруджа са в лошо състояние, поради масово съхнене на дърветата, алармират специалисти. Причините са стареенето на насажденията и климатичните промени. От Държавните горски и ловни стопанства в Добруджа настояват да се осигури финансиране от държавата за възстановяването и поддържането на..
РСМ е работила добре, а българските евродепутати са били на екскурзия. Това каза пред БНР журналистът Любчо Нешков, собственик на агенция БГНЕС. "Решението на Комисията да отложи доклада е напълно очаквано, фокусирането върху докладчика ще засенчи основната цел. Всеки казус в двустранните отношения би бил погрешен като анализ, ако не се имат..
Най-накрая изпълнихме мечтата си да бъдем равни институционално на другите европейски народи. Това заяви пред БНР Асен Василев, съпредседател на "Продължаваме Промяната", бивш финансов министър. ЕК: България е готова да приеме еврото от 1 януари 2026 г. Очаквано в огласения днес конвергентен доклад от Еврокомисията за България се казва, че..
Правителството създаде механизъм за координация на наблюдението и контрола във връзка с въвеждането на еврото в България, като допълнителна гаранция за плавното преминаване към единната европейска валута. Властта, бизнесът, производителите и синдикатите с меморандум срещу спекулата Целта е да се наблюдават цените в периода преди и след..
Всички контролни органи да приложат правомощията си от този момент до 1 август т. г. за контрол на цените и необосновано повишение . Това призова..
Туристическият сезон е пред провал след срутването на участък от пътя Михалково – Кричим. В момента през участъка минават автомобили до 3.5 т...
Нов протест срещу приемането на еврото ще се проведе днес в столицата. Организаторите на проявата апелираха за окупация на парламента. Ден след..