През последните две денонощия през граничен пункт „Лесово“ не са преминали пътници или шофьори на камиони от страни, включени в рисковия списък за коронавируса. Като предпазна мярка срещу заболяването на пункта е въведено 24-часово дежурство на служители на РЗИ- Ямбол.
На пункта е оборудвано отделно помещение, служителите на здравната инспекция са изцяло подготвени, осигурени са им всички необходими предпазни средства, посочи директорът д-р Лиляна Генчева.
Прокуристът на ямболската многопрофилна болница д-р Румен Рунков заяви, че ако се наложи, на пункта ще бъдат командировани и лекари, но това ще затрудни изключително много дейността на областната болница.
„Това са инфекционисти, пулмолози и вирусолози. не веднъж съм заявявал, че нашата болница е бутикова, както повечето областни болници, т.е. ние разполагаме с един, двама специалисти от специалност. Оголваме си болницата, за да чакаме нещо, което не е сигурно, но въпреки това ще се съобразим с предписанията, ако се наложи“.
От здравната инспекция информираха, че до 12 март графикът на екипите с дежурствата на пункта е готов, но липсата на достатъчно служители създава трудности.
Общественици поискаха от държавата да заеме позиция за ситуацията в Газа. "Докато в Международния съд на ООН върви дело по обвинения в геноцид, България няма моралното право да мълчи или да се крие зад процедурни формулировки. Напротив – страната ни е длъжна винаги да заема страната на онеправданите!" , пишат те, като адресират писмото си до..
Бизнесът е обезпокоен от новото търговско споразумение между Европейския съюз и Съединените щати. Това показват резултатите от престижния изследователски институт "Сентикс" (Sentix), цитирани от Ройтерс. Сделката, сключена между председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и американския президент Доналд Тръмп, още в първия ден беше..
Къщата - музей "Иван Вазов" в Берковица притежава уникална колекция от пощенски марки с лика на Патриарха на българската литература. Т е са дарени от доц. д-р Пело Михайлов от Факултета по икономика към Аграрен университет – Пловдив и съпругата му Флора Вартанян, уредник в Общински институт "Старинен Пловдив". Най-старите шест пощенски..
Двама души са задържани в Кюстендил след масово сбиване в центъра на града, съобщиха от Областната дирекция на МВР . Сбиването станало в ранните часове на деня. Група младежи са нахвърлили върху момче след разправия за момиче. Преследвали го по една от улиците. На мястото се оказали две семейни двойки, които се опитали да предотвратят..
За втора поредна година деца от неделното българско училище "Абагар", с филиали в Рим и по-малките градчета, които са на около 70 километра - Нетуно и Ладисполи, са на посещение в България. Визитата им в Пловдив и обиколката на Южното ни Черноморие е в рамките на Националната програма "България-образователни маршрути", която има за цел да..
Повече от 1500 дка гори са изгорели само през месец юли в Централна Северна България. Това сочи справка на Северноцентралното предприятие, което стопанисва държавните горски територии в петте области - Габрово, Велико Търново, Русе, Силистра и Разград. Горските пожари за изминалия месец в Централна Северна България са 16, като 14 от тях..
За инцидент с румънски частен самолет, станал преди три дни, съобщиха днес от прокуратурата в Плевен. Самолетът се е приземил извънредно в района на плевенското село Гиген. Няма пострадали сред пътниците, които са румънски граждани. Вече е започнало разследване на инцидента. Румънско семейство се е прибирало от почивка в Гърция с частния..
Партиите се готвят отрано за президентските избори, защото те предполагат стратегическа маневра. Това обясни пред БНР социологът Андрей Райчев...
Освен със своите милиони декари, засети със зърнени култури, Добруджа винаги е била прочута и със своята вкусна, хрупкава и сладка диня . Пред..
На 30 юли се навършиха 157 години от гибелта на Стефан Караджа. Паметта му бе почетена в Русе, където умира от раните си, а денят е повод да разкажем и..