През тази седмица трябваше да се проведе държавното първенство по плуване. А след месец и отчетното Общо събрание на федерацията по плувни спортове.
Тези събития по обясними причини няма да се състоят. Както и всички останали турнири в басейните до лятото.
Президентът на федерацията Георги Аврамчев призна, че вече са в очакване на първия ден без извънредно положение, за да започнат подготовка. Той припомни, че при министъра на младежта и спорта Красен Кралев отлежава писмена молба от няколко федерации веднага след свалянето на мерките за сигурност да им се разреши да започнат подготовка в Белмекен и Спорт палас.
Ние не сме като футболистите - на нас ни трябват най-малко 4-6 седмици за подготовка, преди да участваме в състезания, предупреди той.
Аврамчев припомни, че отлагането на олимпийските игри в Токио за догодина дава шанс на състезателите, които досега не са успели да попаднат в националните гарнитури, да покрият нормативите и да се преборят за участие в бъдещите международни състезания.
Шефът на плуването се оплака, че продължават да получават сведения за плувци в други държави, които водят активна подготовка, въпреки карантината в техните държави. Това ще им даде предимство например на европейското първенство, което се очаква да бъде проведено през август, по негово предположение.
Още подробности – в интервюто с Георги Аврамчев в звуковия файл.

Дея Пеева донесе първи медал за България, след като завоюва бронз в категория до 46 килограма на Европейското първенство по олимпийско таекуондо за юноши и девойки в Егъл (Швейцария). Състезателката на клуб Класа победи в първата среща представителката на Босна и Херцеговина Лаура Куячич, а във втората се наложи над Хумай Дадашова (Азербайджан). На..
Националният отбор на България по футбол записа скок от три места в обновената ранглиста на ФИФА за ноември месец. "Трикольорите" регистрират прогрес благодарение на победата си над Грузия във вторник и увеличават актива си от 1263,07 точки до 1272,19 точки. С това те вече са на 88-мо място в света, след като през октомври бяха паднали до 91-ва..
Илия Янев съдийства на едно от най-мащабните спортни събития в света – 15-ите Национални китайски игри, които продължават до 21 ноември, съобщават от БФ Гимнастика. Янев, който е преподавател в Национална спортна академия „Васил Левски“ и треньор в клуб Левски Спартак, е част от елитния международен панел на състезанието. В турнира по спортна..
След изиграването на последните мачове от световните квалификации в зона "УЕФА" вече е ясно кои отбори от Европа ще играят директно на Мондиала догодина и кои ще трябва да минат през пресявките на баражите, за да си осигурят квота. Директно класиралите се са тези, които завършиха на първите места в своите квалификационни групи, докато на бараж отиват..
Петкратният световен шампион Бразилия завърши наравно 1:1 с Тунис в контролна среща, която се игра във Вилньов д'Аск. Футболистите на Карло Анчелоти трябваше да наваксват изоставане, а пропуск от дузпа на Лукас Пакета ги лиши от това да се поздравят с втора поредна победа. Изненадващо Тунис поведе още в 23-тата минута чрез Хазем Мастури. Минута преди..
Два гола в добавеното време донесоха победата на Шотландия с 4:2 над Дания, а с това и първо класиране за "гайдарите" на световно първенство от 1998 година насам. В пряк сблъсък за първото място в квалификационна група "С" шотландците поведоха на стадион "Хемпдън Парк" още в четвъртата минута, когато Скот МакТоминей вкара сензационен гол със..
Селекционерът на българския национален отбор Александър Димитров беше изключително щастлив от първата победа в група "Е" на Световните квалификации. "Лъвовете" се наложиха с 2:1 над Грузия и записаха първи точки в потока, макар да остават последни в групата. "Играчите заслужават моето уважение, както и на всички. Стараха се, играха..
"Конституционният съд удари звучна плесница на доцента по конституционно право ." Това мнение изрази пред БНР бившият конституционен съдия и..
Президентът Румен Радев определи решението на Конституционния съд като победа на правото над произвола на политическата класа. "Призовавам..
"При първичната и извънболнична медицинска помощ (ПИМП) увеличението е 5,5% и ние приемаме това като нещо разумно, съобразно ситуацията в държавата, не..