Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

96 жертви на коронавируса за ден в Турция

Снимка: ЕПА/БГНЕС

В изминалото денонощие в Турция бяха регистрирани нови 96 смъртни случая от коронавируса, съобщи здравният министър на страната. Броят на заразените надмина 42 000 души, удвоявайки се за една седмица.

Общо починалите в Турция от корона-вируса от 17 март насам са 908 души. Нови над 4000 случая бяха потвърдени за изминалите 24 часа, съобщи здравният министър Фахреттин Коджа.

Аптеките в Истанбул ще раздават безплатно маските, предвидени за хората между 20 и 65 години. Гражданите ще получават на телефоните си текстово съобщение от здравното министерство, показващо, че имат право да получат 5 маски на всеки 5 дни.

Полицията е провела 288 операции в 65 области на страната срещу производители на фалшиви дезинфектанти, маски и одеколон-дезинфектант. Общо са били задържани 462 души.

Предложение да се забрани за три месеца уволняване на работници ще бъдат изпратено в Меджлиса в началото на другата седмица, съобщи Ройтерс, като се позова на високопоставени официални лица.

Работодателите ще могат да освобождават работниците си само в неплатен отпуск. Всички работници, освободени в неплатен отпуск след 15 март, които не изпълняват критериите да получават обезщетения за безработица, ще получават месечно обезщетение от 1177 турски лири (около 350 лв.).

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Кабинетът одобри промени в Закона за въвеждане на еврото, свързани с цените

Днес правителството прие промени в Закона за въвеждане на еврото в България и те са публикувани в правно информационната система на Министерският съвет. Финансовият министър Теменужка Петкова трябва да ги представи пред Народното събрание. Преди седмица от кабинета анонсираха, че законът се ревизира, за да се внесе яснота за периода..

публикувано на 21.07.25 в 17:42

Израелската армия е нанесла удари срещу хутите в Йемен

Паралелно с военните си действия в ивицата Газа Израел удари днес и хутите в Йемен. Израел Кац, министърът на отбраната на Израел обяви, че военновъздушните сили бомбардират пристанището Худейда. По думите му хутите ще ги сподели съдбата на Иран, който ги въоръжава и ще си платят "тежко" за това, че изстрелват ракети срещу Израел...

публикувано на 21.07.25 в 17:42

До 30 октомври да се удължи срокът, в който бележките на такситата да са с в левове и евро

До 30 октомври се очаква да бъде удължен срокът бележките от таксиметровите апарати да съдържат цената на курсовете и в лева, и в евро. Това ще стане с промени в Закона аз въвеждане на еврото, които вече са внесени в Народното събрание и - според министерството на транспорта - ще бъдат разгледани преди 8 август, когато изтича настоящият срок...

публикувано на 21.07.25 в 17:33

Завърнаха се българските ученици, спечелили медали на олимпиадата по математика в Австралия

С полет от Истанбул днес следобед на Летище Васил Левски - София пристигнаха българските ученици, спечелили 3 сребърни и 3 бронзови медала на олимпиадата по математика в Австралия. Страната ни е на 23-то място сред всички 110 страни-участници. Победител е Китай. Състезанието се проведе от 14 до 16 юли. България спечели 6 медала от..

публикувано на 21.07.25 в 17:15
Георги Георгиев, гражданско сдружение БОЕЦ

От БОЕЦ внасят в антикорупционната комисия сигнал срещу общински съветник от Кюстендил

От гражданското сдружение БОЕЦ внасят в антикорупционната комисия сигнал срещу общинския съветник от Кюстендил Георги Петров. От сдружението се събраха пред сградата на комисията, за да поискат оставката на нейния временно изпълняващ длъжността председател Антон Славчев.  При опита да внесат сигнала за общинския съветник протестиращите се..

публикувано на 21.07.25 в 17:01
Мерц и Тръмп в Белия дом

Германия се противопоставя на ответни мерки на ЕС срещу митата на Тръмп преди 1 август

Германия се противопоставя на ответните мерки на ЕС срещу митата на Доналд Тръмп преди 1 август. Канцлерът Фридрих Мерц е на мнение, че преговорите трябва да продължат през следващите дни. Германският канцлер не смята, че евентуални ответни мерки на Европейския съюз срещу митата на Съединените щати са уместни на този етап за постигане на..

публикувано на 21.07.25 в 16:45

Управляващите отново предлагат заплатите на персонала в болниците да бъдат обвързани с КТД

Управляващите партии отново предлагат заплатите на персонала в болниците да бъдат обвързани с колективния трудов договор (КТД). Законопроектът е внесен в парламента миналия петък и надгражда първоначалното предложение с текст, според който при липса на сключен такъв договор, ще се ползват размерите на възнагражденията от последния, увеличени..

публикувано на 21.07.25 в 16:40