Голям антираситски протест се провежда в британската столица Лондон по повод на смъртта на Джордж Флойд в Америка.
Властите предупредиха хората да не излизат на протеста заради социалното дистанциране, но много от събралите се хора казаха, че смятат проблема с расизма за не по-малко важен от пандемията с коронавируса.
Неприятното време – в Лондон е студено, ветровито и превалява – не попречи на хиляди хора да излязат в центъра на столицата.
Мнозинството от хората бяха с маски и ръкавици и се опитваха да спазват 2-та метра дистанция, но това не се получи, особено на площада пред парламента, където по принцип бе планиран протеста.
Още снощи министърът на здравеопазването Мат Ханкок предупреди хората да не ходят на демонстрацията.
Днес лично министърът на вътрешните работи Прити Пател заяви, че напълно разбира каузата, но призова гражданите да спазват карантината в условията на пандемия.
От лондонската полиция заявиха, че на практика протестът е „незаконен“, но оставиха демонстрантите напълно свободни и не затвориха улици, за да не се създават допълнително условия за струпване на повече хора на едно място.
Протестиращите издигнаха много лозунги и скандирания. На един от плакатите бе написано: „Има вирус по-опасен от Covid-19 и той се нарича расизъм“.
Всички 470 камиона на великотърновската транспортна фирма, чийто тир вчера за малко не предизвика взрив на бензиностанция край Телиш, ще бъдат комплексно проверени. Това заяви във Велико Търново вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов. Водачът на тира във вчерашната катастрофа е с множество пътни нарушения за последните 10 години...
Трябва да разобличаваме злоупотребата със страховете на хората и с патриотизма , защото той не принадлежи на нито една партия. Това заяви пред БНР Деница Сачева, заместник-председател на ПГ на ГЕРБ-СДС, във връзка с обществените настроения, свързани с приемането на еврото в България, като добави: " Институциите са готови, държавата е..
Във Великобритания South Western стана първата частна железопътна компания, която бе върната под държавен контрол под ръководството на лейбъристите след идването им на власт. Закон за поетапно ренационализиране на железниците бе одобрен по-рано от британския парламент. Първите влакове на South Western, вече под държавен контрол, тръгнаха..
Възстановено е движението за всички автомобили в района на Кресна, където рано тази сутрин стана тежка катастрофа между лек и товарен автомобил. При удара загина 20-годишният шофьор, управлявал леката кола. Младият мъж е от петричкото село Първомай и се е прибирал от Кресна. Най-вероятната причина за катастрофата е мократа асфалтова..
" Кризата в София беше "решена“ от този, който я предизвика ". Това заяви пред БНР Ивайло Мирчев , съпредседател на "Да, България“ и депутат от "Продължаваме Промяната – Демократична България“: "Бойко Борисов се показа за пореден път в ролята на пожарникар, но не просто на пожарникар, а на пожарникар-подпалвач, защото той първо подпали..
Частично бедствено положение за селата Бял кладенец, Пет могили и Новоселец обяви кметът на община Нова Загора Галя Захариева, предаде БТА. Буря, придружена с градушка, е имало снощи в района, а на сайта на община Нова Загора в 17:00 часа бе публикувано предупреждение от Регионална дирекция "Борба с градушките" – Сливен за градоносни облаци...
Лявото вече няма представителство в парламента. Това заяви пред БНР Корнелия Нинова, лидер на "Непокорна България", бивш председател на БСП и добави, че новата ѝ формация се определя като реална алтернатива на това, което се случва в лявото политическо пространство, но и на всичко, което се случва в държавата. Тя изтъкна три ключови неща,..
"Да празнуваш език, който е толкова невидим и крехък , е невероятно нещо." Това каза пред БНР писателят Георги Господинов. По думите му,..
" Няма политическо решение за локалите, което да се приложи от днес за утре , защото каквото виждаш като дете вкъщи, това правиш и навън, каквото виждаш,..
Колегите в Симфоничния оркестър на БНР заслужават голяма обществена подкрепа, заяви в интервю пред БНР Нели Трошева, диригент и основател на..