Двама опозиционни журналисти са били задържани тази сутрин в Анкара, обвинението срещу един от тях е във военен шпионаж.
Кореспондентът на „ТЕЛЕ 1“ в Анкара Исмаил Дюкел е бил задържан тази сутрин, причината за ареста му засега не е известна. Прокуратурата е постановила задържането му за 4 денонощия.
Срещу директора на новините в анкарския офис на опозиционната медия "Ода ТВ" г-жа Мюйессер Йълдъз са били повдигнати обвинения във военен шпионаж. Заедно с нея са били задържани и други трима души. На 19 май вътрешният министър Сюлейман Сойлу нарече журналистката „обичаща ПКК“.
Тя поиска той да докаже думите си и попита реторично на коя врата да почука за сигурността на живота си, щом е била взета на мушка от вътрешния министър.
На 6 март бяха задържани други трима журналисти от "Ода ТВ", сред които програмният директор Баръш Пехливан и ръководителят на новините на канала Баръш Теркоглу, който е автор на нашумяла книга, в която проследява влиянието на различни ислямски религиозни братства в турската политика и държавна администрация. От задържането им досега те се намират в предварителен арест.
Журналистите бяха обвинени в издаване на държавна тайна във връзка с излъчването на 3 март на кадри от погребение на служител на турското разузнаване, загинал в Либия.
В материала не беше съобщена фамилията му и мястото на погребението, въпреки че се виждат местни политици и венци. Имената и чиновете на двама турски разузнавачи, загинали в Либия, бяха съобщени в Меджлиса на 26 февруари от депутата от опозиционната Добра партия Юмит Йоздаг в негова реч, в която критикуваше намесата на страната зад граница.
Впоследствие беше започнато разследване и срещу Йоздаг и в Меджлиса беше внесено искане за сваляне на имунитета му.
Междувременно турската прокуратура издаде заповеди за арест на общо поне 107 души, повечето бивши и действащи служители на силите за сигурност, по обвинения за връзки с движението на проповедника Фетуллах Гюлен.
Прокуратурата в западната провинция Балъкесир издаде заповеди за задържане на 74 бивши полицейски служители, които са били уволнени по-рано заради подозрения за връзки с движението на проповедника Фетуллах Гюлен, сочено от властите в Анкара за организатор на опита за преврат през 2016 г.
Заповеди за арест на 33 души бяха издадени междувременно и в южната област Газиантеп, включително и за 24 действащи служители на силите за сигурност.
Миналата седмица пък бяха издадени заповеди за арест на 123 души по подозрения за връзки с движението на живеещия в изгнание духовник, от които 103 – военни на действителна служба.
Екипи ще дежурят през цялата нощ в общините Петрич, Сандански, Симитли и Струмяни, които обявиха бедствено положение заради интензивните валежи. Много от сухите дерета се превърнаха в реки, задръстени от нерегламентирано изхвърляне на отпадъци. Наводнени са десетки обществени сгради и частни домове, компрометирана е пътната и улична..
Екстремното време в Гърция наводни много пътища и отнесе коли. Реки преляха. В засегнатите райони властите спряха движението. Циклонът ще продължи до неделя. Продължава развитието на циклона над Гърция. Има силно засегнати области, където водата е над един метър. Неспирно вали силен дъжд в Пелопонес, област Тракия, Еврос и Халкидики...
Върховният съд в Испания разпореди ареста на бившия транспортен министър Хосе Луис Абалос и сътрудника му Колдо Гарсия. Двамата са обвинени за предполагаема корупционна схема, свързана със закупуването на маски по време на Covid пандемията. Решението на разследващия магистрат Леополдо Пуенте превърна Абалос в първия действащ депутат, изпратен в..
Електроразпределителното дружество ще плати обезщетение за изгорелите електрически уреди на жителите на села в община Георги Дамяново. Това стана ясно на извънредна среща, свикана от кмета Нина Петкова и общинските съветници, на която присъства и областният управител. По данни на представителите на дружеството несработила защита на един от..
Пожарът в многоетажни сгради в жилищния комплекс в хонкогския район "Тай По" продължава и днес, като броят на жертвите достигна 83, предадоха световните агенции, позовавайки се на службите за спешна помощ. Петдесет и една от жертвите са загинали на място, съобщиха от пожарната служба. Общо 123 души са ранени при пожара, отбелязва ДПА. Все още не е..
Стрелецът, който рани тежко двама членове на Националната гвардия на Съединените щати в столицата Вашингтон, е живеел близо до Сиатъл на Западното крайбрежие и е прекосил страната, за да извърши атаката. Двама служители на Националната гвардия са в критично състояние след стрелба във Вашингтон Тръмп за стрелбата на няколко пресечки от Белия..
Британската полиция арестува мъж на летище Манчестър по подозрение в терористични престъпления, свързани с нападението над синагогата в града по-рано тази година, съобщи Би Би Си. Ейдриън Долби и Мелвин Кравиц загинаха в синагогата на еврейската конгрегация в Хийтън Парк на 2 октомври при нападението на Джихад Ал-Шами, който беше застрелян от..