Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Трите нови случая на Covid-19 в Кюстендил са от кв. „Изток“

Илюстрация: Георги Цветков

Три са новите случаи на Covid-19 за последното денонощие област Кюстендил. Заразените са от ромския квартал „Изток“. С тях общият брой на положителните проби става 5.

Продължава тестването на жители на село Крайници, където има установен случай. Под карантина е и кметът на селото Мариана Димитрова.

Втори ден екип на РЗИ от Кюстендил е в Крайнинци за тестване на контактните лица на 50-годишен мъж от ромската махала в селото, който е в инфекциозното отделение на болницата в Дупница. С негови роднини и служебен контакт е имала и кметицата Марияна Димитрова, която също е под карантина.

Докато изтече 14-дневният срок на изолацията й, функциите й ще изпълнява секретар на кметството, кааха от общината в Дупница.

В Крайнинци се тестват над 30 души, шест са на РЗИ, съобщи доктор Васко Величков.

„Да. Продължава тестването и в Кюстендил и в Крайнинци“, каза той.

Състоянието на заразените с Covid-19 жители на ромския квартал „Изток“ в Кюстендил е добро. Те са на домашно лечение.

Кюстендилци обаче коментират притеснено, че броят на заразените в квартала  в последните дни се увеличава.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

11 селища в Ямболска област без вода заради авария

С нарушено водоподаване от днес до неделя ще бъдат 11 населени места в Ямболска област, информират от местното ВиК- дружество. Причината е авария на главен  водопровод.   Без вода ще бъдат седем села в община Тунджа -Окоп, Козарево, Калчево, Победа, Челник, Сламино, Каравелово, както и четири села в община Стралджа - Тамарино, Саранско, Каменец и..

публикувано на 07.03.25 в 02:53

Малката държава Науру ще продава свои паспорти за 100 000 долара

Малката тихоокеанска атолна държава Науру започва да  продава свои паспорти за по 100 000 долара всеки, пише вестник „Таймс“.  Богатите чужденци, които си купуват гражданство, може да решат да не живеят в най-малката островна държава в света, но биха си осигурили безвизов достъп до множество по-големи, по-богати дестинации, включително Обединеното..

публикувано на 07.03.25 в 02:39

Летищата в Кипър с рекорден трафик през февруари

Двете международни летища в Кипър регистрираха най-високия трафик, постиган досега през февруари, като за първи път през този месец те надхвърлиха прага от 500 000 пътници, съобщиха от транспортното министерство.  Увеличаване на посещенията през зимата и удължаване на туристическия сезон са сред приоритетите на правителството за тази година. През..

публикувано на 07.03.25 в 02:22
Ямбол - Рег. библиотека

Започва голям ремонт на библиотеката в Ямбол

Предстои ремонт за близо 1,5 млн. лева на Регионалната библиотека „Георги Сава Раковски“ в Ямбол. Предвижда се дейностите  да приключат до средата на следващата година.   Ремонтът е свързан основно с енергийната ефективност на сградата. Ще се извърши саниране, ремонт на покрива и смяна на дограмите,  уточни Галина Караджова, началник на отдел..

публикувано на 07.03.25 в 02:16
Мая Манолова

Мая Манолова: Бойкотът на хранителните вериги ще продължава

Бойкотът на хранителните вериги ще продължава, обяви една от инициаторите - Мая Манолова: "Хората и българските производители на храни вече на обещания и на намерения не вярват, така че чакаме час по-скоро да видим какво ще произведе министъра на земеделието. Имаше амбициозни намерения да пише Закон за агрохранителната верига, да ограничи..

публикувано на 06.03.25 в 22:13

Страните от ЕС одобриха плана за превъоръжаване на блока

Лидерите на страните членки на Европейския съюз приеха единодушно заключения за увеличаване на разходите за отбрана, а всички без един подкрепиха декларация в подкрепа на Украйна. Изключението е Унгария. Лидерите приветстват намерението на Комисията да препоръча координирано активиране на националната клауза за дерогация по пакта за..

публикувано на 06.03.25 в 21:59
Папа Франциск

Състоянието на Папа Франциск остава стабилно

Клиничното състояние на Папа Франциск остава стабилно в сравнение с предходните дни, се съобщава в последния бюлетин за здравословното му състояние. Уточнява се, че и през изминалия ден, Папа Франциск не е имал епизоди на дихателна недостатъчност. Продължил е  с благотворната дихателна и двигателна физиотерапия. Хемодинамичните параметри и..

публикувано на 06.03.25 в 21:34