„Основната персона, срещу която хората с основание протестират, Бойко Борисов е много уплашен. На него рядко му се е случвало нещо такова в подобна ситуация... Оставал съм с впечатлението, че на него му е приятно да има протести под балкона му, защото това му дава възможност да „реши въпроса“ по лесните протести за цената, за параграф от закона, за данъка. В случая става въпрос за глобален протест, който не харесва акъла на властта“. Това коментира пред БНР Тошо Тошев, журналист, главен редактор, издател, писател.
Според него идва краят на смешния джип авторитет на Бойко Борисов:
„Това е джип, който действа по читалищна режисура, нещо от времето на Многострадална Геновева. Той ги лъже, че се интересува, те го лъжат, че са добре... Г-н Борисов ще остави след себе си и прилично пипнати неща“.
По думите на Тошо Тошев лицата на протеста са много особени:
„Това са предимно млади и одухотворени хора... Освен това ролята на президента Румен Радев изведнъж рязко нарасна и това заради нелогично глупавата грешка на прокуратурата, която нахлу в президентството“. Според Тошев в случая сериозна грешка има и НСО.
Пред „Хоризонт“ Тошев подчерта, че по времето на Симеон Сакскобургготски българската журналистика е била свободна:
„След това отидохме на опашката по свобода на медиите. Не самото управление на Борисов е виновно това, а самият начин на подбиране на хората, които се интервюират, е спорен... Състоянието на медиите в България бих определил като слугинско“.
Интервюто с Тошо Тошев можете да чуете в звуковия файл.
Ученици от всички средни училища и професионални гимназии в Плевен се срещнаха с ръководството на Общината и изложиха своите идеи за развитието на града. Какво вълнува младите хора на Плевен, какви са тревогите и вижданията за бъдещето на родното място разказваме сега. Срещата е организирана от Община Плевен и Националния младежки форум в..
Тази седмица в Щатите и по други места на земното кълбо се отбелязва празника на Вси светии или Хелоуин . На много места страшни украси плашат и интригуват малки и големи. В същото време по тъмно се четат истории на ужасите или се обикаля по места, за които има легенди, че са обладани от духове. В днешния епизод на Американски честоти Младен Петков..
Готическият шедьовър на Мери Шели "Франкенщайн" оживява на голям екран през очите на култовия режисьор Гийермо дел Торо. Историята, която властва над изкуството вече два века, този път е пресъздадена с помощта на актьорите Оскар Айзакс, Миа Гот, Кристоф Волц и Джейкъб Елорди, който влиза в ролята на чудовището, създадено от доктор..
Вашите успехи са успехи и за България - с тези думи президентът Румен Радев се обърна към представителите на българската общност в Саудитска Арабия. В кралството живеят над 120 наши сънародници. Сред тях инженери, архитекти, финансови експерти. "Искам още веднъж да Ви поздравя. Да благодаря за вашите усилия, за вашия принос България да има..
Автобус с работници от комплекса "Марица-изток" се е обърнал върху мост при катастрофа на пътя Харманли-Симеоновград. Инцидентът е станал около 17:30 часа преди връзката за магистрала "Марица" и по чудо се е разминал без сериозно пострадали. Автобусът с 14 работници е бил ударен от тежкотоварен камион, който се е включвал в движението от крайпътна..
Въвеждане на прогресивно подоходно облагане и необлагаем минимум в размер на установената за страната минимална работна заплата. Това поиска БСП официално с позиция, приета от Националния съвет на партията. Това ще доведе до увеличаване на нетния разполагаем доход на близо 1 милион работещи с най-ниски доходи, убедени са социалистите. БСП поставя..
Националният съвет за тристранно сътрудничество не постигна съгласие по нито един от четирите законопроекта за промени в Кодекса на труда, които бяха включени в дневния ред на заседанието му. Три от тях са внесени от народни представители от "Продължаваме промяната-Демократична България", а един - от социалния министър Борислав Гуцанов. КНСБ..
" Всяко едно решение, което ще видите в следващия бюджет, е взето с консенсус между участниците в управляващата формула . Дебатът ще бъде задълбочен и..
"Държавата трябва да си свърши работата през следващите три седмици и да обясни, че контролът в оперативната дейност на "Лукойл" ще е достатъчно стегнат..
Прокуратурата повдигна нови обвинения и прецизира част от сегашните на кмета на Варна Благомир Коцев. Очаква се в петък на Коцев и защитата му да им..