Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Руска комедия оглавява българския бокс офис

Руската комедия, заснета в Сърбия - "Хотел "Белград", която се оказа единствената премиера за една четвърт от 2020 г., привлича очаквано най-много зрителите, сочат обобщените данни от работещите изцяло киносалони у нас, съобщава БТА. Приключенията на собственика-плейбой на хотела в сръбската столица, пресечени през бившата му приятелка, очакващата го кандидат-съпруга - дъщеря на висш криминален бос, и разнородните познати и приятели са гледани от вече 5125 зрители и са донесли 46 867 лева приходи за десетте дни на екраните.

На второ място по зрителски интерес е анимацията "Напред", излязла точно преди пандемичното време. Търсенето на еликсира за съживяването на бащата на двама братя - елфи продължава да поддържа зрителски интерес и вече е гледано от 12 473 души и има 120 248 лева приходи от билетите им.

Третото място е за другата премиера от средата на март - екшънът "Блъдшот" с Вин Дизел в главната роля. Историята по комикси за професионален войник - убит и съживен от технологична корпорация, заснета в Африка, Европа и Северна Америка, е гледана от 3367 зрители и има 31 384 лева приходи.

Четвъртата позиция е за създадения по видеоигри "Соник: Филмът". От средата на февруари филмът за много силния и свръхбърз таралеж е гледан от 81 736 зрители и има 761 739 лева приходи от билетите им.

На пето място е анимацията "Шпионски бъркотии", която излезе на екран в края на миналата година. Приключенията на супершпионина Ланс и учения Уолтър са гледани от 48 062 зрители и има 465 443 лева приходи за това време.

Шестата позиция е за мюзикъла "Аладин", римейк на анимацията на "Дисни" от началото на 90-те години на миналия век. Базираната по "Приказки от 1001 нощ" история, излязла преди година на екраните у нас, е гледана от 159 659 зрители и има 1 643 364 лева приходи.

Биографичната история "Пълно ускорение" е на седмо място в топ 10 на най-гледаните филми, голяма част от които се прожектират с намалени цени в кината. Битката между "Форд" и "Ферари" на състезанието "24 часа на Льо Ман" във Франция през 1966 г., разказана във филма, е гледана от 45 033 зрители и има 454 169 лева приходи от средата на ноември миналата година до миналия уикенд.

На осмо място е "Rogue One: История от Междузвездни войни" - първият самостоятелен филм извън поредицата "Междузвездни войни", който излезе на екран в средата на декември миналата година. Опитът да се откраднат плановете на Звездата на смъртта от бунтовниците е гледан вече от 171 689 зрителите и има 1 811 924 лева приходи.

Девето място е за създадения по книгата на Хърбърт Дж. Уелс от края на 19-ти век "Невидимия". Осъвременената история за съпруг-технологичен гений, който инсценира смъртта си, за да тероризира съпругата си, е от февруари на екраните у нас и е гледана от 20 393 зрители, със 189 107 лева приходи.

На десето място е българският филм "Ятаган", чиято премиера беше на 21 февруари. Забавната история за антитерористичен отряд, който си създава терористична клетка и се бори за унищожаването ѝ, за да оправдае съществуването си, е гледана от 31 713 зрители и има 284 112 лева от билетите им.

Обобщената информация сочи, че киносалоните у нас през миналия уикенд са посетени от 5915 зрителите.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Трима загинали и 12 ранени при руски атаки в Днепър

Американският президент Доналд Тръмп заяви в разговорите с унгарския премиер Виктор Орбан, че смята, че двамата са на мнение, че войната в Украйна ще свърши в не толкова далечно бъдеще. На този фон Русия атакува Украйна с повече от 450 дрона и 45 ракети, насочени към енергийния сектор и друга инфраструктура. Редакторът Георги Петровски обобщава:..

публикувано на 08.11.25 в 18:07
Драгомир Стойнев

Драгомир Стойнев: Отчетена е и хипотезата "Лукойл" да бъде закупена от БЕХ

При писането на промените в закона, касаещи "Лукойл", е отчетена и хипотезата, че е възможно да се вземе решение, тя да бъде закупена от Българския енергиен холдинг, обяви пред БНТ председателят на ПГ на "БСП - Обединена левица" Драгомир Стойнев: "Нека да бъдем готови и за този момент, в който примерно Българският енергиен холдинг реши да..

публикувано на 08.11.25 в 17:55

Причината за отмяната на рали "Пампорово" - пътища в режим на зимно почистване

Причините, поради които Агенция "Пътна инфраструктура" отказа разрешение за провеждането на рали "Пампорово" тази година е, че планинските пътища в района вече са в режим на зимно поддържане и са третирани с пясък и химикали, което води до опасност при шофиране с високи скорости. Над 30 екипажа, от които 4 от чужбина, са заявили готовност да..

публикувано на 08.11.25 в 17:37

Асен Василев се противопостави на идеята БЕХ да придобие "Лукойл"

Председателят на  "Продължаваме промяната"  Асен Василев се противопостави на анонсираната днес идея от председателя на ПГ на БСП Драгомир Стойнев БЕХ да придобие "Лукойл": "Хората, които фалираха "Булгартабак", дадоха ни държавната петролна компания, която след като изхарчи няколко десетки милиона, не направи нищо и беше закрита. Дадоха ни..

публикувано на 08.11.25 в 17:24
Снимката е илюстративна

Микробус с чужди журналисти е бил атакуван от дрон в Украйна

Микробус, в който са пътували австрийски и испански журналист, е бил атакуван от дрон близо до фронтовата линия в Източна Украйна, предаде ДПА. Сред пътниците е бил кореспондентът на австрийската радио-телевизионна корпорация ОРФ Кристиан Верхшуц. Не се уточнява, кой е бил испанският журналист и от коя медия е той, допълва БТА. По..

публикувано на 08.11.25 в 16:50
Снимката е илюстративна

САЩ поздравяват за Вертикалния газов коридор

Съединените щати приветстваха Гърция, България, Румъния, Молдова и Украйна за стъпките, които са предприели, за да подсилят енергийната си сигурност, предаде БТА. Американският министър на енергетиката Крис Райт посочи, че благодарение на ангажимента на президента Тръмп към енергийния суверенитет, САЩ са готови и в състояние да предоставят..

публикувано на 08.11.25 в 16:35

С близо 36% са поскъпнали българските ябълки за последната година

С близо 36% са поскъпнали българските ябълки за последната година, сочи оперативния анализ на Министерството на земеделието в края на октомври.  Заради лоши метеорологични условия реколтата от ябълки бележи спад от 30 на сто спрямо миналата година. Сравнението с аналогичния период на миналата година показват сериозен ръст не само в цените..

публикувано на 08.11.25 в 16:24