Клиентите трябва да изчакват някой да излезе, за да бъдат допуснати. По тази причина в топлите летни дни пред входа на аквапарка често се образуват опашки от желаещи да избягат от жегата и да се откъснат поне за малко от градската среда.
Аквапаркът се намира в непосредствена близост до центъра на столицата на територията на новия парк „Възраждане“, а за един месец, откакто е отворил врати, посетителите вече са над 6 000. В горещия съботен следобед десетки столичани търпеливо изчакват на дълга опашка под жаркото августовско слънце, за да бъдат допуснати до водните атракциони.
Капацитетът е запълнен изцяло, казват служители в аквапарка. Някои посетители чакат повече от половин час, но това не ги отказва. „Обичам да се пързалям.“
Други не са толкова търпеливи и разочаровани решават да потърсят алтернатива в жегата. „По-добрият вариант е на сянка да пиеш кафе.“
Причината за образуването на опашките са строгите противоепидемични мерки, които се стриктно се спазват на територията на аквапарка, обяснява управителят Андрей Калмаков. „Работим в момента на 50%, от 500 души са в момента до 250 души.“
На влизане се измерва температурата на желаещите да посетят аквапарка. Ръцете се дезинфекцират. Самите съблекални също се почистват на всеки час. Шезлонгите и чадърите са на определено разстояние. „Водата също е с технически показания по изискване“, уверява управителят.
Аквапаркът разполага с 5 открити басейна, с няколко различни вида водни пързалки, както за децата, така и за възрастните, с джакузи зона, бебешки басейн и други забавления за малки и големи.
„Пързалките са 8, различни са. Има по-скоростни, има прави, има извити, които реално са за хората над 130 сантиметра и си имаме детските, различни по скорост, по дължина“, пояснява Андрей Калмаков.
Задвижени са процедури за използване на минерална вода от извор в близкия квартал „Батолова воденица“, чакат се разрешения от съответните органи.
Засега в аквапарка няма инциденти. Имат три спасителни поста, с до 11 спасители на смяна, които гарантират както безопасността в басейните, така и на самите пързалки.
Присъстващите и работещите в аквапарка си пожелават по-дълъг летен сезон за повече приятни изживявания.
Целия репортаж чуйте в звуковия файл."Румъния диша малко по-свободно, най-малкото защото вече има яснота кой ще ходи на втория тур на президентските избори . Стана ясно, че няма да има размествания." Това каза в предаването "Преди всички" журналистът Лъчезар Вълев, пратеник на БНР за изборите. Конституционният съд на Румъния потвърди резултатите от първия тур на..
Пациентите не знаят точно къде са разпределени техните досиета . Когато не знаеш къде ти е досието, нямаш контакт с тези специалисти – те не са те виждали, това не е най-удачният начин, посочва и Пламен Христов, кореспондент на БНР в Ловеч, сам потърпевш от забавяне в системата. Повече по темата чуйте в звуковите файлове.
В Плевен проведоха кампания „Без страх“. Така магистрати, експерти от Кризисния център за жени и деца, претърпели насилие и от Отдел „Закрила на детето“ и с участието на адвокати, положиха усилия да информират всеки пожелал среща с тях , за правата на жертвите и мерките срещу извършителите на домашно насилие. „В последно време все..
Фотоизложба "Чудеса на надеждата" откри русенската фотографка Мирела Партинова, а в кадрите си е запечатала първите дни от живота на бебета, родени с асистирана репродукция. На 5 декември в Голямата зала на Доходното здание в Русе от 18 ч. ще започне благотворителният концерт "Коледа в сърцето". Автор на сценария и ръководител на..
Столичната община създаде ново пространство за децата и техните семейства в квартал "Христо Ботев". Хъбът за ранно детско развитие е с капацитет за 50 деца и е реализиран с финансиране по проекта "Модел за интегрирано развитие за образование и грижа в ранна детска възраст в град София" чрез..
Започна унищожаването на заразеното с шарка стадо от близо 150 овце в село Желю войвода, сливенско. Близо 60 от тях вече са евтаназирани, научи БНР, като се очаква всичко да приключи в утрешния ден. Днес около обяд на място започна работа група ветеринарни специалисти, които имат за задача по хуманен начин животните да бъдат..
Дълбоко в нас, невидим и често недооценен, живее свят от трилиони микроорганизми – нашият микробиом . Този миниатюрен космос от бактерии, гъбички и вируси е по-сложен, отколкото можем да си представим и влияе на почти всеки аспект от живота ни – от имунитета и храносмилането до настроението и когнитивните ни способности. Но балансът в този свят е..
Необходима е спешна реформа в районите за планиране в България . Сегашното райониране очертава все по-големи икономически дисбаланси в тях по..
Искаме оставките на цялото ръководство на БАБХ за несправяне с проблемите, неовладяване на обстановката и конкретно за казуса с Велинград. Това..
Не може да имаме никакви съмнения в лабораторията, в която са отнесени пробите на стадата от Велинград. Това заяви пред БНР п роф. Христо Даскалов,..