Предполагаемото отравяне на руския опозиционер Алексей Навални продължава да е във фокуса на вниманието на някои чуждестранни издания.
Германските лекари от клиниката "Шарите", които лекуват Навални, установиха контакт с българските медици, грижили се за бизнесмена Емилиян Гебрев, отровен в България през 2015 г. Това съобщава германското списание "Шпигел", което е цитирано и от руския всекидневник "РБК".
Експерти смятат, че Навални е изпитал въздействието на същото вещество от групата на органофосфатите, с което е бил отровен Гебрев. Към тях спадат различни инсектициди и отрови като зарина и препарата "Новичок", се казва в материала на "Шпигел".
Политическата криза в Беларус е една от водещите теми за руските издания. Вестник "Комерсант" съобщава, че Естония и Латвия са готови да подкрепят инициативата на Литва за разширяване до 118 души на списъка на санкционираните от Вилнюс беларуси, заподозрени, че са замесени в репресиите на протестите срещу президента Александър Лукашенко или в изборни измами.
Сърбия е въвела нови мерки срещу разпространението на Covid-19, съобщава вестник "Блиц". Изданието обяснява, че на границата се измерва температурата на всички пристигащи в страната и те получават здравно предупреждение за поведението си по време на престоя си в Сърбия.
И още - съмнителните случаи ще се изпращат в така наречените Covid-центрове. Там те ще бъдат преглеждани, ще им бъде направена рентгенова снимка и тест за кроонавирус, а при необходимост ще бъдат хоспитализирани, уточнява вестник “Блиц“.
Министерството на вътрешните работи отбелязва 146 години от създаването си. Празникът започва в 9 часа с тържествена церемония пред Паметника на Незнайния воин, с водосвет на знамената и поднасяне на венци. Ще бъдат поднесени венци и цветя по-късно и пред мемориала на загиналите при изпълнение на служебния си дълг. Професионалният..
Поне 70 плажа по българското Черноморие могат да заслужат в бъдеще екологично отличие "Син флаг", каза за БНР Станимир Георгиев, председател на Управителния съвет на Българското движение "Син флаг". През тази година българските плажове, носители на отличието "Син флаг", се увеличиха с още три - "Козлука" край Елените, "Робинзон" в Свети влас и..
Лятото става все по-горещо и нуждата от почивка все по-голяма. Излючително неприятно е, ако се случи така, тя да бъде "развалена" от някоя лятна инфекция. Поради топлото време срещата с много хора, храненето навън, тази опасност съществува в най-топлите месеци от годината. Какви са проявите на летните инфекции , кои са местата, където можем..
С цветно дефиле и тържествена церемония в Созопол се откри 20-тото юбилейно издание на Международния младежки фестивал "Музите". Над 1500 участници от 17 държави, в продължение на 10 дни, ще представят своя творчески потенциал в различни видове изкуства, който обединява фестивала. В него участват деца и младежи на възраст от 5 до 15..
Безплатна пешеходна обиколка "София в 55 стъпки" се организира в социалните мрежи от Visit Sofia - официалния туристически сайт на Столичната Община. Обиколката ще започне в 10 ч. Продължителността й е 1 час и 45 минути с начална точка Мавзолеят - гробница на Княз Александър І Батенберг на бул. "Васил Левски" № 81 и крайна точка: Регионален..
Президентът Тръмп определи като "шокиращи" наводненията в щата Тексас, които отнеха живота на най-малко 24 души и доведоха до изчезването на много деца. Коментарите му идват в момент, когато спасителите се опитват да намерят блокирани жители, включително най-малко 20 момичета, които са в неизвестност, Те са били на летен лагер в южната част на..
Група от над 40 дипломати от посолствата и мисиите в София ще направят преход до Седемте езера днес, съобщиха от Община Сапарева баня. Идеята и инициативата е на Закия Ел Мидауи - извънреден и пълномощен посланик на Кралство Мароко в България. Групата от дипломатическия корпус ще посети курорта по покана на кмета Калин Гелев и директора на НП..
Вносител или износител на електроенергия е България няма никакво значение. Това дали сме износител не трябва да е панацея, защото сме общ пазар и..
Не левовете са по-добрите пари, а еврото - по-лошите пари, които тласкат към инфлация, а това, че всяка фирма и предприятие се стреми към по-високи..
Никога няма да затворя очи за лъжата , сподели пред БНР актьорът Павел Поппандов. Лицемерието е навсякъде , каза той и не скри, че такова има и в..