Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Венцеслав Стефанов: 100% ще се усети липсата на Загорчич

Венцеслав Стефанов
Снимка: БГНЕС

Президентът на Славия Венцеслав Стефанов е сигурен, че липсата на треньора Златомир Загорчич ще бъде усетена. По-рано днес сърбинът напусна клуба по взаимно съгласие, а Стефанов разкри, че е изпълнил изричното желание на специалиста.

„Всяко начало има и край. Човекът има нужда от почивка, от възстановяване. Каза ми, че има нужда да почине. Изнервен е и иска да се прибере и да почине. В крайна сметка той три години работеше сам тук, докато семейството му си беше в Сърбия. Не е най-добрият вариант това", заяви Стефанов пред БНР.

"Мога да ви кажа, че раздялата ни е съвсем приятелска. Оставаме с най-добри чувства, оставаме си приятели. Даже това си говорихме – че утре пътищата ни може отново да се срещнат. В крайна сметка всеки човек има право да бъде щастлив и ако той има нужда да бъде близко до семейството си, ние сме длъжни да се съобразим с това нещо.

100% липсата му ще се усети. Ще пожелая на Загорчич много здраве и много щастие в семейството. Дано да има шанс да води голям европейски клуб, защото за това се иска и шанс“, каза още президентът на "белите".

Стефанов разкри, че има и вариант за заместник на сърбина. Това е треньорът на юношеския ни национален отбор Ангел Стойков, който обаче в момента е зает. Очаква се „белите“ да обявят името на новия си треньор до края на седмицата.

„Имах големи желания за един треньор, но в момента той има много ангажименти с националните гарнитури. Да, Ангел Стойков е треньор, който има бъдеще и трябва да му се даде шанс. Просто в момента е рано, не искам да говоря. След 2-3 дни ще оповестим кой ще бъде треньор“, каза още Венцеслав Стефанов.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Елизара Янева

Елизара Янева отпадна на полуфиналите на турнира в Мадрид

Елизара Янева отпадна на полуфиналите на турнира по тенис на клей в испанската столица Мадрид с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 5 Янева претърпя поражение от третата в схемата Алина Гранвер (Швейцария) с 3:6, 4:6 за 90 минути.

публикувано на 14.06.25 в 14:05
Оклахома изравни серията за титлата срещу Индиана

Оклахома изравни финалната серия срещу Индиана

Победителят от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация Оклахома Сити изравни на 2:2 победи финалната серия за титлата срещу Индиана Пейсърс. Шей Гилджъс-Александър вкара 35 точки за успеха на Оклахома със 111:104 в Индианаполис в четвъртия мач от финалния плейоф. Баскетболистите на Оклахома изоставаха със седем точки след третата..

публикувано на 14.06.25 в 09:37
Гергана Топалова

Гергана Топалова отпадна в Санто Доминго

Гергана Топалова отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис в Санто Доминго (Доминиканска република) с награден фонд 30 хиляди долара. Поставената под номер 4 българка загуби от петата в схемата Сара Даветила (САЩ) с 4:6, 4:6 за 1:47 час. Двете си размениха по два пробива до 3:3 в първия сет, след което Топалова не успя да удържи..

публикувано на 14.06.25 в 06:42
Дейвид Бекъм

Дейвид Бекъм бе удостоен с рицарско звание

Дейвид Бекъм бе удостоен с рицарско звание в рамките на тържествата по повод рождения ден на крал Чарлз III. Бившият капитан на английския национален отбор по футбол получи признанието както за спортната си кариера, така и за благотворителната си дейност. Бекъм записа 394 мача с екипа на Манчестър Юнайтед и отбелязва 85 гола, след което игра..

публикувано на 14.06.25 в 06:40
Националите ни победиха Аржентина в Квебек

Волейболистите ни победиха Аржентина в Лига на нациите в Квебек

Националният ни отбор по волейбол за мъже победи състава на Аржентина с 3:0 гейма във втората си среща от турнира Лига на нациите в Квебек (Канада). Нашите спечелиха съответно на 21, 20 и 26 точки. Така България постигна първи успех над Аржентина от 2018-та година насам, като има 1 победа, 1 загуба и 3 точки във временното общо класиране на..

публикувано на 14.06.25 в 06:39
Андреа Нисева

Българка взе бронз на eвропейското по борба за кадетки

Андреа Нисева стигна до бронза на европейското първенство по борба за кадетки в Скопие (Северна Македония). В малкия финал националката на България победи шведката Инез Айраксинен с 12:3 т. в категория до 61 кг. За Нисева това е втори медал от голямо първенство, след като стана бронзова медалистка и на европейското за момичета през 2023-а...

публикувано на 13.06.25 в 21:27
Лудогорец започва първенството срещу Септември (София)

ЦСКА започва срещу бившия отбор на новия си треньор (обновена)

Новият старши треньор на ЦСКА (София) Душан Керкез ще се завърне на стадион "Хриcто Ботев" в Пловдив на старта на новото първенство в efbet Лига. Керкез, който за последно водеше Ботев (Пловдив), вече е начело на армейците и в първия кръг ще гостува Под тепетата. Левски е домакин на Монтана, а Лудогорец приема скромния столичен Септември...

публикувано на 13.06.25 в 20:05