Въпросът за хода на преговорите по търговското споразумение с Великобритания ще бъде разгледан на заседанието на европейските лидери другата седмица.
Това стана ясно след среща между председателя на Европейския съвет Шарл Мишел и главния преговарящ Мишел Барние.
"ЕС твърдо стои на позицията, че споразумението за оттегляне не подлежи на предоговаряне и то трябва да се приложи на практика изцяло. Съюзът не е нито сплашен, нито впечатлен, но нарушаването на международни споразумения е изключително тревожно", заявява източник, присъствал на срещата.
Лидерите на 27-те членки на ЕС се очаква да анализират ситуацията на специално заседание на Европейския съвет, насрочено за 24 и 25 септември, допълва източникът.
Освен вероятността Лондон да наруши споразумението с новия си закон за вътрешния пазар, други спорни точки са рибарството, настояването на ЕС за общи правила и стандарти за стоките и услугите, както и равностойният достъп до пазарите
България твърдо подкрепя засилването на ангажимента на НАТО и ЕС, насочен към укрепване на морската сигурност, е заявил премиерът Росен Желязков в изказването си по време на Срещата на върха в рамките на инициативата "Берлински процес" в Лондон. Това съобщиха от пресслужбата на Министерския съвет. Желязков специално е подчертал..
Софийският градски съд остави в ареста 15-годишното момче, обвинено за убийството на свой връстник в столичен мол. СГС не успя да се произнесе по искането - обвиненият за убийството в мола да остане в ареста Съдът намери за обосновано предположението, че 15-годишното момче е извършило това, за което е обвинено - убийство. Според съдия Петя..
Вътрешната комисия в парламента отхвърли ветото на президента Румен Радев, наложено върху промените в Закона за ДАНС, според които председателят на държавната агенция се избира от парламента. По време на днешното заседание народните представители обсъдиха наложеното вето. При последвалото гласуване 10 депутати отхвърлиха ветото на президента,..
Столичната полиция работи по всички версии за нападението срещу бившия заместник градски прокурор на София Иво Илиев. Това обясни директорът на СДВР главен комисар Любомир Николов. Бившият зам. градски прокурор на София Иво Илиев е бил нападнат с чук "Образувано е досъдебно производство в Градска прокуратура и там са сформирани съвместни екипи,..
Седем души са задържани в София при различни операции срещу разпространение на фалшиви евро и левове. Акциите са проведени в последните дни. Това обяви директорът на столичната полиция главен комисар Любомир Николов. Двама души са задържани с 10 евро в купюри от 200 евро. Друг мъж е задържан след сделка, като у него са открити фалшиви 32..
За мен младежите в България са носещи огромен потенциал и ако полицията стигне до причините за тези два случая в София , може да се окаже, че проблемът не е в младежите, а в техните родители, каза в интервю пред БНР Георги Ненов, автор на подкаста “Свръхчовекът” и ангажиран със социални каузи В предаването "Нещо повече" той препоръча..
Когато една държава членка се отклони от европейските ценности - демокрация, свобода, справедливост и плурализъм на политическия живот -това е много притеснително за ЕС като цяло. Най-важното е България да не се окаже с единия крак извън ЕС по начина, по който функционира в дисхармония с ценностите му. Това каза пред БНР депутатът..
Физиономиите, които се съревновават за властта в България днес, са безобразни - техните силуети деградират сами по себе си, техният политически език е..
Как осигуриха мнозинство за нещо, което го няма? Никой не знае какъв ще е Бюджет 2026, но го подкрепят! Шокирана съм от днешното изявление, освен, че..
Без яснота за постигнатите договорености приключи коалиционният Съвет за съвместно управление. На него партньорите в кабинета от ГЕРБ-СДС, БСП и..