Състезание за „Най-добър млад шофьор“ и дългоочаквана автомобилна надпревара се провеждат днес в София. Част от столичния булевард Александър Малинов, както и южното локално пътно платно на Околовръстния път, остават затворени за движение през целия ден, за да се превърнат в писта за провеждането на скоростното автомобилно събитие.
Край метростанция „Бизнес парк“ се събраха стотици любители на високите скорости, за проследят тазгодишното издание на "Писта София". Бул. Александър Малинов е затворен в участъка от ул. Божан Ангелов до околовръстното.
Трасето е с дължина 2,3 км. Посетителите могат да се включат в тест-драйв на електрически тротинетки и да спечелят редица награди.
Организирано е и тестване на „алкохолни“ очила, викторина с въпроси от листовки.
Успоредно със скоростното автомобилно състезание за трета поредна година Съюзът на българските автомобилисти издирва най-можещите, най-отговорните и смели млади шофьори.
Участниците ще покажат майсторско шофиране, бърза реакция в стресово трасе с препятствия, а Българският червен кръст ще ги постави в реална ситуация за спасяване на човешки живот след тежко ПТП.
В третото издание на кампанията се включиха рекорден брой участници - 6000.
За финалното състезание са класирани 20 финалисти, които нямат съставяни актове за нарушения и са се справили с онлайн теоретичен тест. И тази година победителят ще си тръгне с чисто нов автомобил, който да ползва безплатно 1 година. Топ 3 финалисти пък ще представят България на европейско състезание за млади шофьори в Полша през октомври.
По повод финала на кампанията „Най-добър млад шофьор на България“ бе оповестена и статистика, че войната по пътищата у нас е взела 156 жертви от началото на година досега.
Сред загиналите са 21 души на възраст между 18 и 26 години.

Есенна кампания за събиране на опасни битови отпадъци ще се проведе за пореден път в Ямбол. Отпадъците ще се приемат в специализиран микробус между 09:00 ч. и 16:00 ч. на паркинга зад сградата на общинската администрация. Отпадъците, които ще се приемат, включват лекарства с изтекъл срок на годност; живачни лампи и термометри, както и бои,..
Президентът Румен Радев ще бъде на посещение в Саудитска Арабия. По покана на престолонаследника и министър-председател на страната Мохамед Бин Салман българският държавен глава ще участва в деветото издание на форума: "Инициатива за бъдещи инвестиции". Международният форум в Рияд е смятан за един от най-авторитетните в региона. Държавни и..
Националният съвет за тристранно сътрудничество ще обсъди четири законопроекта за промени в Кодекса на труда. Три от тях са внесени от народни представители от "Продължаваме промяната-Демократична България", а един - от социалния министър Борислав Гуцанов. Законопроект, внесен от Елисавета Белобрадова и група народни представители от..
Партията на президента Хавиер Милей печели вота за частична промяна в състава на долната камара на парламента. Това осигурява нужната подкрепа за законопроекти, с които Милей налага строгата финансова дисциплина. Над 40% са гласували за управляващите, а 25% за опозицията. Това е голяма победа, защото бюджетните реформи са основен момент в..
Директните полети между Индия и Китай бяха възстановени повече от пет години след преустановяването им, предаде Франс прес. Това е важен етап в двустранната търговия и знак за намаляване на напрежението между двата азиатски гиганта. Полетите между двете страни, които бяха около 500 месечно, бяха преустановени заради коронавирусната пандемия и после така..
Днес е празникът на Бобов дол - деня от обявяването на миньорското селище за град, станало с указ на тогавашния Държавен съвет през 1967 г. Общината е подготвила празнична програма, а от 10 ч. е насрочена сесия на Общинския съвет. В 16 ч. ще бъде отслужен тържествен водосвет за здраве на жителите на Бобов дол. след което на амфитеатъра в..
Палестинският президент Махмуд Абас издаде указ, в който очертава план за евентуалната му смяна на поста с негов заместник. Мярката дава възможност на сегашния заместник Хусеин аш Шейх да поеме временно властта, съобщи палестинската информационна агенция. Съгласно указа 64-годишният Аш Шейх ще ръководи Палестинската автономия за срок до 90..
"Пеевски е във властта. Никой не може да го спре. Той има цяло правителство и е в изключително изгодна позиция . Той излиза и той казва какво ще..
" Всяко едно решение, което ще видите в следващия бюджет, е взето с консенсус между участниците в управляващата формула . Дебатът ще бъде задълбочен и..
"В Европа винаги е имало две тенденции. Едната, която призовава за повече автономност в европейската сигурност , а в последните години и отбрана, а..