Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Диего Марадона бе приет в болница, в добро състояние е (обновено)

| обновено на 03.11.20 в 11:15
Диего Марадона
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Аржентинската футболна легенда Диего Марадона бе приет в частна клиника в Ла Плата южно от Буенос Айрес за медицински изследвания, предадоха световните агенции.

Според редица аржентински медии хоспитализацията няма връзка с коронавируса или с физическото състояние на 60-годишния Марадона, а по-скоро с психологическото му състояние.

Марадона присъства миналия петък на тренировка на местния клуб Химнасия и Eсгрима  от Ла Плата, но не изглеждаше във форма и се движеше трудно.

Той е технически директор на клуба. Някои от близките на звездата неотдавна имаха симптоми, свързани с тези на заразени с коронавируса, но тестовете им бяха отрицателни.

Личният лекар на аржентинската футболна легенда Леополдо Луке заяви, че няма място за притеснение относно здравословното му състояние.

"Това, че той е в клиниката, му помага. Марадона е тук, защото сам искаше да дойде. Здравето му не беше в опасност, така че не дойдохме спешно. Той беше хоспитализиран за три дни, за да възстанови водния баланс на тялото. Марадона иска да ръководи своя отбор в неделя. Той е добре, ако иска, може да напусне болницата", коментира Луке.

Лекарят отрече слуховете, че хоспитализацията на Марадона е свързана с употребата на наркотици.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Американски гимнастички с лагер у нас

Българската федерация по гимнастика организира приятелска среща между състезателките от нац;ионалния ни отбор и гимнастички от 7-и регион на САЩ, област Пенсилвания, които проведоха едноседмичен тренировъчен лагер у нас.  Американският тим пристигна в България в рамките на ежегодната си програма за международни контролни състезания и лагер-сборове, а..

публикувано на 27.11.25 в 13:21

Лудогорец - Селта пряко по "Хоризонт"

Лудогорец посреща испанския Селта в мач от петия кръг на турнира Лига Европа. Двубоят е от 19.45 часа в Разград и можете да го проследите в ефира на програма "Хоризонт" на БНР. "Зелените" от Разград се върнаха на пътя на победите с новия си треньор Пер-Матиас Хьогмо. Норвежкият специалист донесе 2:0 над Септември в първенството, но сега му предстои..

публикувано на 27.11.25 в 06:13
Арсенал нанесе първа загуба на Байерн (Мюнхен)

Арсенал нанесе първа загуба на Байерн (Мюнхен) през сезона

Отборът на Арсенал нанесе първата загуба през сезона на Байерн (Мюнхен), след като се наложи като домакин с 3:1 в двубой от 5-ия кръг на основната фаза на Шампионската лига. Така състава воден от Микел Артета излезе еднолично на първата позиция в класирането с пълен актив от 15 точки, а баварците остават трети с 12 пункта. Юриен Тимбер откри..

публикувано на 27.11.25 в 00:30
Александър Везенков и Коди Милър-Макинтайър

Цървена звезда обърна Олимпиакос в Евролигата

Българският национал Коди Милър-Макинтайър поведе Цървена звезда към успех с 91:80 над Олимпиакос с Александър Везенков в състава си в домакински мач от 13-ия кръг на Евролигата. Двубоят се игра в "Белградска Арена". Американският гард с български паспорт започна като титуляр и за 24:51 минути се отчете с 10 точки, 3 борби, 9 асистенции и 1..

публикувано на 26.11.25 в 23:05
Баскетболистките на Берое приключиха със загуба в Еврокъп

Баскетболистките на Берое приключиха със загуба в Еврокъп

Вицешампионът на България Берое загуби от отбора на Вилньов д'Аск с 49:111 (14:38, 9:23, 17:24, 9:26) като гост във Франция в последната си среща от група L на втория по сила европейски клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп. Така тимът от Стара Загора приключи участието си в надпреварата с шест поражения, а носителят на титлата Вилньов д'Аск,..

публикувано на 26.11.25 в 23:01
Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3

Левски пак загуби от Лас Палмас и продължава за Купата на ЦЕВ

Отборът на Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3 (18:25, 20:25, 19:25) и втората среща и отпадна в плейофите на Шампионската лига. Преди седмица "сините" допуснаха поражение с 0:3 и при гостуването си така ще продължат участието си във втория по сила европейски турнир - за Купата на Конфедерацията (ЦЕВ), срещу германския Фридрихсхафен...

публикувано на 26.11.25 в 21:34
Марица започна със загуба Шампионската лига

Марица започна с поражение Шампионската лига по волейбол

Отборът на Марица (Пловдив) започна с поражение участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол за жени. В първия си мач от група "Е" българският първенец загуби с 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 18:25) като гост на Девелопрес Жешув пред над 2300 зрители. Полякините имаха аванс от 10:5 в самото начало на двубоя и след това..

публикувано на 26.11.25 в 21:26