Заради Covid кризата 45 на сто от учениците в момента се обучават дистанционно. Това съобщи просветният министър Красимир Вълчев и се обяви категорично против идеята всички училища да преминат на обучение в електронна среда до края на учебната година, тъй като това би имало отрицателен ефект върху учениците.
В просветното министерство категорично не се обмисля вариант за цялостно преминаване на образователната система към електронно обучение до края на учебната година, съобщи министър Красимир Вълчев:
„Не може да оставим децата за четири, пет или осем месеца вкъщи - това ще има пагубно въздействие по отношение на тяхната ангажираност с учене, придобитите знания и умения, социализацията, физическото им състояние и физическата им активност, по отношение на психиката.
Убеден съм, че тези гласове, които чух на учители, до края на годината да се учи в електронна среда, не са мнозинство“.
Най-тежките седмици за образователната система предстоят и те ще са по време на традиционните сезонни грипни вируси, предупреди Вълчев:
„Тогава много по-голяма част от системата ще бъде затворена“.
Министърът каза още, че се обмисля редуване на учениците, които да са в присъствено или електронно обучение:
„Така че да не се налага едни и същи ученици до януари, февруари, март да са само на обучение в електронна среда. Учениците трябва да се върнат, трябва да почувстват реалното обучение и ако цената на това е носене на маски, ще го вземем това решение“, посочи Красимир Вълчев.
1300 училища от общо 2400 страната към днешна дата не са се сблъсквали с коронавируса, съобщи още министърът на образованието.
Опозицията в Италия се обяви срещу плана на Урсула фон дер Лайен за превъоръжаване на Европа. "Да превъоръжим Европа": До 800 млрд. евро за отбрана Лидерът на Демократическата партия Ели Шлайн коментира за медиите, че: "Пътят, представен днес от Фон дер Лайен, не е този, от който Европа се нуждае. Европейският съюз се нуждае от обща отбрана, а..
Състоянието на папа Франциск остава стабилно без епизоди на дихателна недостатъчност през изминалият ден , уведомиха от пресслужбата на Ватикана. В прессъобщението се посочва, че "клиничните състояния на Светия отец остават стабилни". Не е имал "епизоди на дихателна недостатъчност или бронхоспазъм". Бодър, без температура, той е съдействал на..
Две от водещите политически сили в Германия, които преговарят за съставяне на правителство след парламентарните избори от миналия месец - Християндемократическият съюз и Християнсоциален съюз (ХДС/ХСС) и Социалдемократическата партия (ГСДП), са се разбрали да създадат фонд от половин трилион евро за инвестиции в инфраструктурата през следващите 10..
В Плевен тази вечер се провежда благотворителен концерт под надслов "Да опазим нашите деца". Събитието е в памет на 14-годишния Валентин Христов, който почина при падане от жилищен блок след употреба на вейп с наркотично вещество. Борбата срещу вейповете: Благотворителен концерт в Плевен: "Да опазим нашите деца" Специално участие в събитието..
Британският премиер Киър Стармър приветства "твърдия ангажимент на Володимир Зеленски за осигуряване на мир в Украйна" след неговата публикация в социалната мрежа Х. Киър Стармър е разговарял с Володимир Зеленски по телефона, след като украинският президент обяви, че е "време да се оправят нещата" със САЩ. Зеленски предлага "незабавно въздушно и..
"Европа трябва да обедини всички средства, за да помогне на Украйна", заяви френският премиер Франсоа Байру пред Националното събрание. "Украинците се чувстват ужасно изоставени и самотни" - каза френският премиер Франсоа Байру по време на парламентарното заседание за въпроси към правителството. "Налага се да обединим всички..
Митата на президента Доналд Тръмп имат за цел да предизвикат "срив“ на канадската икономика, за да улеснят Съединените щати в анексирането на страната. САЩ се връщат към политиката на обмитяване на вноса - първо за Канада, Мексико и Китай Това заяви канадският министър-председател Джъстин Трюдо, предаде АФП. Запитан за мотивите на Тръмп..
Опитите за политическа пропаганда с такъв празник – 3 март, са нежелателни и трябва да се преодолеят. И не бива политици да дават тон на подобна..
Изпитвам респект пред личността на автора на химна на България "Мила Родино" Цветан Радославов, призна в интервю пред БНР режисьорът на..
Днес е националният празник на България. Празнуваме 147 години от освобождението от османско иго след Руско-турската война от 1877-78 г...