Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Норвежка спечели преследването в Контиолахти, Милена Тодорова 53-а

Тирил Екхоф
Снимка: БГНЕС

Норвежката Тирил Екхоф спечели преследването на 10 км от Световната купа по биатлон в Контиолахти (Финландия).
Екхоф, която беше осма в спринта, измина трасето за 31:05.9 минути и не допусна нито една грешка в четирите стрелби. Тя записа първа победа за сезона и 14-а в кариерата си.

Втора се нареди сънародничката й Марте Олсбу Рьойзеланд на 21.5 секунди с две пропуснати мишени, а трета е шведката Хана Йоберг на 35.4 секунди с три грешки в стрелбата.

Единствената българка в състезанието Милена Тодорова остана 53-а от 58 завършили с шест пропуснати мишени и пасив от 6:06.5 минути.

В генералното класиране за Световната купа за сезона след четири старта води Хана Йоберг с 204 точки, пред Марте Олсбу Рьойзеланд (Норвегия) със 168 точки, Йохана Скотхайм със 152 точки и други.

Следващият кръг от Световната купа по биатлон е в Хохфилцен (Австрия) от 11 до 13 декември.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Валентина Георгиева

Валентина Георгиева с нова контузия в коляното, приключи участието си на световното

Двукратната европейска вицешампионка Валентина Георгиева получи контузия по време на изпълнението си на прескок на световното първенство по спортна гимнастика в Джакарта (Индонезия). Българката по всяка вероятност отново е със сериозна контузия в коляното. След първия си прескок - Юрченко с два винта, тя се приземи и веднага хвана коляното си, след..

публикувано на 21.10.25 в 15:42
Мялби стана за първи път шампион на Швеция

Мялби с историческа титла в Швеция

Тимът на Мялби е новият футболен шампион на Швеция, след като победи като гост Гьотеборг с 2:0 и три кръга преди края на шампионата е недостижим на върха с 66 точки. Това е първи трофей за Мялби в 86-годишната история на клуба, който е от малкото рибарско селце Хелевик на Балтийско море, което има население малко над 800 души. Мялби, чийто..

публикувано на 21.10.25 в 06:44
Александър Николов

Александър Николов донесе победата на Лубе

Националът Александър Николов и неговият Лубе Чивитанова започнаха с трудна домакинска победа новия сезон в италианското волейболно първенство. Играчите на Джампаоло Медей се наложиха у дома над Гротадзолина, с други двама национали в състава си - Илия Петков и Георги Татаров, с 3:1 гейма. Николов изигра страхотен мач за Лубе и бе над всички..

публикувано на 21.10.25 в 06:40
Берое и Монтана завършиха 1:1

Берое и Монтана не се победиха

Отборите на Берое и Монтана завършиха 1:1 в последната среща от 12-ия кръг на футболното ни първенство. Още с първата си по-опасна атака домакините от Стара Загора откриха резултата. В 7-ата минута след центриране отдясно на Жоао Мигел, Алберто Салидо стреля от движение и прати топката в близкия ъгъл на вратата, пазена от Марсио Роса...

публикувано на 20.10.25 в 21:54
Димитър Димитров

Димитър Димитров поема Ботев (Пд)

Димитър Димитров ще бъде новият старши треньор на Ботев (Пловдив), съобщиха в официално изявление от футболния клуб. Специалистът ще подпише своя договор с “жълто-черните” на 17 ноември, когато официално ще поеме “канарчетата”. “Привърженици на най-стария футболен клуб в България, Ръководството на ПФК Ботев Пловдив официално обявява, че..

публикувано на 20.10.25 в 20:21
Септември победи Арда с 1:0 при гостуването си в Кърджали

Септември победи Арда в Кърджали

Отборът на Септември победи Арда с 1:0 при гостуването си в Кърджали в мач от 12-ия кръг на Първа футболна лига. Единственото попадение за тима от София вкара Бертран Фурие от дузпа в 28-ата минута. Това бе девето попадение за тарана, който вече еднолично е голмайстор в първенството до момента. Арда пък се завърна за първи път в Кърджали..

публикувано на 20.10.25 в 20:12
Кристина Илиева

Кристина Илиева: Новите треньори на ансамбъл (девойки) трябва да вярват в децата

„Изключително съм благодарна за всичко, което постигнаха двата отбора в ансамбъл девойки – да станем световни шампионки. Смятам обаче, че съм дала всичко от себе си за тези два отбора и е време да продължа своето развитие в друга насока. Искам да помогна с каквото мога и в индивидуалното.“Това сподели специално за БНР Кристина Илиева, която с..

публикувано на 20.10.25 в 07:20