Кънкобегачът Павел Кулижников беше обявен за най-добрия руски спортист на 2020 година. След церемонията по награждаването, която се проведе в Москва, 26-годишният Кулижников, бе повече от скромен пред Руската информационна агенция:
“Аз просто не съм човек, който чака призове, награди или следи къде и за какво е номиниран. Е, няма да отрека, че е приятно. Благодаря на всички за подкрепата!”
Павел Кулижников през тази година спечели два златни медала на световното първенство в отделните дистанции (на 500 и 1000 м), както и три златни медала в европейското първенство (един на 500 м, един на 1000 м и един от надпреварата в отборния спринт). През 2020 година Кулижников счупи и световния рекорд на 1000 м (1.05,69 мин.), който бе притежание на холандеца Кйелд Наус. Павел Кулижников е притежател и на световния рекорд на 500-метровата дистанция (33.61 сек.).
Руснакът все още не е заставал на старт през започналия преди месец нов кънки сезон. Международният календар по бързо пързаляне с кънки на дълга писта още не е стартирал поради пандемичната обстановка в света. Стартовете са преместени във времето и всички те ще се проведат в холандския град Хееренвеен. За руснаците интерес представлява основно предстоящото световно първенство в отделните дистанции, което ще се проведе в средата на февруари 2021 година.
Според Кулижников световните първенства са нещо различно от стартовете за световната купа и европейското първенство в спринта и многобоя, защото титлите, спечелени от едно първенство на планетата се ценят високо в Русия, докато другите не толкова.
“Не е нужно цял сезон да поддържаш високо ниво. Не разбирам за какво ми е да съм под напрежение непрекъснато. Ако през цялото време се старая да съм във върхова форма и се опитвам да се пързалям на 100%, нямаше никога да постигна резултатите, които съм постигнал досега в кариерата си. Важно добре да планираш тези моменти и да умееш да си почиваш и развличаш между тях. Аз строя новата си къща в момента и така се развличам. Следя и новините за Covid-19 по телевизията”, описа кънки сезона Кулижников пред РИА.
За най-добра спортистка на годината в Русия бе избрана световната шампионка по овчарски скок Анжелика Сидорова. За най-добрият треньор на годината пък бе обявена водачката на руския национален отбор по художествена гимнастика Ирина Винер-Усманова.
Радослав Росенов гарантира първи медал за България от световни първенства за последните шест години, след като спечели четвъртфиналния си двубой в категория 60 килограма срещу англичанина Уилям Хюит от шампионата за мъже и жени в Ливърпул. Той спечели двубоя с пълно съдийско единодушие. Последното отличие за българските национали бе на Радослав..
Бронзовата медалистка в таекуондото от Олимпийските игри в Париж Кимия Ализаде няма да вземе участие на световното първенството, което ще се проведе 24 до 30 октомври в Китай, сподели президентът на родната федерация Слави Бинев в интервю за БНТ. "Доскоро не искахме да анонсираме новината, защото все още се надявахме, че тя ще може да играе на..
Вицешампионът във Формула 3 за 2025 година Никола Цолов и неговото семейство се прибраха днес в България. Състезателят на „Кампос Рейсинг“, който допринесе изключително за титлата при конструкторите, сподели впечатленията си от сезона специално за БНР. „Моята оценка за сезона е висока. Вложихме много труд, свършихме много работа още в края на..
Над 500 гимнастички са подали заявки за участие във второто издание на международния турнир „Големият приз“. Надпреварата ще се проведе на 12 и 13 септември в клубната зала на стадион „Георги Аспарухов“, организатор е КХГ „Левски“. „Миналата година започнахме провеждането на турнира и имаме амбицията да го превърнем в традиция. Входът и тази година..
Уилиам Чолов завърши на пето място при дебютното си участие на световно първенство по бокс при мъжете. В четвъртфиналите в категория до 80 килограма на шампионата в английския град Ливърпул българският боксьор отстъпи с 0:5 (26:30, 26:30, 26:30, 26:30, 26:30) пред европейския шампион Габриел Веочич от Хърватия. Чолов игра много смело през целия двубой..
Семьон Болдирев стана четвъртият и последен български боксьор, който се класира за четвъртфиналите на световното първенство за мъже и жени в Ливърпул. В категория до 85 килограма Болдирев, който е дебютант на подобен форум при мъжете, се справи с 3:2 (27:28, 27:28, 30:25, 29:26, 29:26) гласа с турчина Самет Ерсой. Ерсой бе санкциониран от съдиите с..
Англия победи лесно с 5:0 като гост Сърбия в двубой от квалификационна група "K" за Мондиал 2026. Островитяните решиха крайния изход от мача още преди почивката. В рамките на само 3 минути се стигна до две попадения във вратата на сърбите, които не можеха да противодействат на по-класния си противник. В 33-ата минута Хари Кейн реализира с глава след..
Свидетели сме на една груба злоупотреба с правосъдие , престъпление срещу правосъдието, тъй като на четирима младежи им се вменява действие, което те..
Това е отделен кадър, никой не знае кога е започнал конфликтът . Аз видях един откъс, в който между неясни фигури има някакъв диалог, който може да е..
Съпругата на старши комисар Николай Кожухаров сподели пред БНР актуални данни за състоянието му: " Възстановява се, в Интензивно отделение е"...