Американският държавен секретар Антъни Блинкън за първи път участва в срещата на външните министри на НАТО. В Брюксел Блинкън изясни позицията на Вашингтон за „Северен поток 2“ - газопровода, който трябва да доставя руски газ до Германия през Балтийско море.
„Президентът Байдън е пределно ясен, че „Северен поток 2“ е лоша идея. Подчертах пред външния министър Маас и поясних, че компаниите, участващи в изграждането на газопровода рискуват да са обект на санкции. Тръбата разделя Европа, излага Украйна и Централна Европа на руски манипулации и намеси. Тя е против собствените енергийни цели за сигурност на Европа. Ще продължим да наблюдаваме дейността по завършването на газопровода. И ако тези дейности продължават, ще наложим съответните санкции“, каза американският държавен секретар.
В Брюксел Антъни Билнкен се срещна и с турския външен министър Мевлют Чавушоглу.
Сделката между Русия и Турция за покупката на руските противоракетни системи С-400 е завършена, е заявил Чавушоглу пред Блинкън и добавил, че съюзниците от пакта имат нужда от пътна карта, по която да обсъждат различията си.
Отношенията между Анкара и Вашингтон са в една от най-ниските си точки и една от причините е именно сделката за руската противоракетна система С-400, заради която беше замразено участието на Турция в програмата за американските изтребители Ф-35.
На срещата между Блинкън и Чавушоглу е обсъдена и темата за оттеглянето на Турция от Истанбулската конвенция, както и мирните преговори за Афганистан, които трябва да се проведат в Истанбул следващия месец
Във Франция започнаха консултации за изход от кризата след внезапната оставка на премиера Себастиан Льокорню, който се оттегли часове след обявяването на правителството. Лекорню е третият свален премиер от девет месеца насам. Обявен е съставът на новото френско правителство Френският премиер Льокорню подаде изненадващо оставка Президентът..
Обстановката по Южното Черноморие постепенно се нормализира, след като спря дъждът в следобедните часове. Жертва на продължилите близо 10 часа валежи този път е курортът Лозенец. Приливна вълна тази сутрин наводни ниската част на селището. В момента под вода са хотели и къщи. Община Царево предупреждава хората да не пътуват, защото има..
Украйна може да построи проектираните трети и четвърти блок на Хмелницката атомна централа и без да купува реактори от България, заяви украинският министър на енергетиката Светлана Гринчук. "Не бихме искали да се фокусираме единствено върху българските реактори. Трябва да потърсим и други възможности, ако този вариант не проработи. Сега..
Протестът на младите лекари не е само за заплащането, той е за цялостна реформа в здравеопазването. Това обясни пред БНР д-р Белослава Томова, лекар – специализант, един от организаторите на демонстрациите в София. "Парите не могат да те компенсират, ако нямаш адекватна почивка, добра лаборатория и образна диагностика, както и екип, с който да..
Над 50 хиляди декара са засегнатите от пожари горски територии от началото на годината, показват данните на Югозападното държавно предприятие (ЮЗДП). Това е над два пъти повече в сравнение с миналата година. Необходима е спешна промяна в нормативната уредба за превантивно изграждане на много по-широки просеки от позволеното, категорични са..
Радарите, които България предстои да купи от Франция, ще засичат дронове, а наблюдението на въздушното ни пространство на североизток вече е засилено. Това съобщи министърът на отбраната Атанас Запрянов, който обясни пред депутатите в Комисията по отбрана, че България ще иска усилване на охраната на въздушното пространство със средства на..
Вече имаме осигурен нов резервоар за проблемния Ф-16. Това каза министърът на отбраната Атанас Запрянов пред депутатите в Комисията по отбрана. Очаква се резервоарът да бъде транспортиран до България и да бъде подменен: " Няколко месеца загубихме няколко пъти да разглобяваме цялата горивна система, включително да надуваме резервоарите за..
Върховният касационен съд (ВКС) директно се произнесе, че нямаме главен прокурор! Борислав Сарафов е просто един редови прокурор като всички останали...
След 15 часа днес ще бъде ограничен достъпът на хора и техника във в.с. "Елените". Причина за това са очакваните валежи. Забраната за пребиваване..
В "Елените" има река, която се казва Дращеля , тя има водосбор от 38 кв.км, дълга е над 12 км и се влива при плаж "Елените" и плаж "Козлука", това е..