Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Към края на февруари са разсрочени кредити за 8,3 млрд. лева

Българска народна банка
Снимка: Ани Петрова

Заради икономическите затруднения, породени от пандемията, към края на февруари са разсрочени кредити на обща стойност 8,3 милиарда лева при поискани отсрочки за малко над девет милиарда лева.

Около 700 милиона лева е стойността на заемите, за които е направено искане, но все още не е получено одобрение или е направен отказ към края на февруари, става ясно още от данните на БНБ.

Тъй като има срок, в който банката може да одобри или отхвърли искането, не може да се направи извод колко от кредитите са отказани и при колко краят на февруари е съвпаднал със срока, в която още не е дадена оценка.

След месец ще има ясната картина колко са разсрочените кредите към днешния ден - 31 март, когато е последният за получаване на одобрение по направени искания по реда за отсрочване, одобрен от БНБ, заради пандемията.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Б. Борисов: Арестът на кмета на Варна внесе "лъжичка катран" в най-успешната седмица за България

Според лидера на ГЕРБ Бойко Борисов арестът на кмета на Варна Благомир Коцев е събитието, което е внесло "катран" в най-успешната седмица за България. Цяла Европа застана зад България, а агенциите повишиха кредитния рейтинг на страната ни, а всички въпроси са свързани с кмета на Варна, коментира пред журналисти Борисов. Желязков не вижда..

публикувано на 13.07.25 в 13:14

Села в Дупнишко са без вода заради ремонти по язовир "Дяково"

Четири села в Дупнишко са без вода заради ремонти по язовир "Дяково". Става дума за Дяково, Палатово, Кременик и Червен брег, а водоподаването ще бъде възобновено до 23 ч. тази вечер, От  "Кюстендилска вода" се извиняват на абонатите за причинените неудобства, като апелират за толерантност в случай на възникване на аварии по водопреносната..

публикувано на 13.07.25 в 13:06

С водосвет откриха ремонтираното детското УНГ отделение в ИСУЛ

С водосвет, отслужен от Ловчанския митрополит Гавриил, беше открито ремонтираното Детско отделение "Уши, нос и гърло" на столичната болница "Царица Йоанна - ИСУЛ". То е вече на един етаж и с увеличен капацитет, а ремонтът беше направен с помощта на Българската православна църква и на много дарители. В благотворителната кампания, която..

публикувано на 13.07.25 в 13:00
Стою Стоев

Стою Стоев, ПП: Ще подкрепим всички вотове на недоверие, които не отдалечават България от Европа

"Процесът срещу Благомир Коцев е политически. Ако смятат да продължават по този начин, ще бъде един голям автогол за тях". Това заяви пред БНР Стою Стоев, зам.- председател на парламентарната група на ПП-ДБ. "Истинските корупционери натискат единствената истинска опозиция. Всеки в България знае кои са хората, които трябва да бъдат..

публикувано на 13.07.25 в 12:45

Четирима пострадали в ПТП в прохода "Петрохан"

Тежка катастрофа на прохода "Петрохан" прати четирима в болницата в Монтана. В пътния инцидент вчера са участвали мотоциклет и два автомобила. Катастрофата е станала вчера около 19 часа. Мотоциклет, управляван от 47-годишен жител от Монтана, пътувал от София към Монтана, при движение с несъобразена скорост, на десен продължителен завой,..

публикувано на 13.07.25 в 12:40
Министърът на здравеопазването д-р Силви Кирилов

Силви Кирилов: Прогнозната цена за изграждането на Националната детска болница е 382 млн. евро

Прогнозната стойност за изграждането на Националната детска болница е 382 млн. евро без ДДС. В тази сума се включват абсолютно всички дейности, а не само строителството, обяви на брифинг министърът на здравеопазването доц. Силви Кирилов. Той определи като "лъжа" твърдението, че се строи "златна болница за един милиард лева": "Прави се опит за..

публикувано на 13.07.25 в 12:19
Татяна Дончева

Татяна Дончева: Трябва да се постигне обединение на добрите сили

Трябва да се обединят всички усилия, за да може да се стигне до позитивен резултат. Не е въпросът да се повтарят вотове на недоверие всяка седмица с минимално количество гласове.  Вотът вече не дава знак на никого и за нищо. И не е въпросът, дали ще го поискаме сега или през септември. Така адв. Татяна Дончева, лидер на Движение 21, коментира в..

публикувано на 13.07.25 в 12:11