Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Четвърта световна титла за Марк Селби

Снимка: Уикипедия

Най-големият последовател на стоицизма в снукъра Марк Селби влезе в историята на джентълменския спорт с успех 18:15 във фантастичния финал на Световното първенство в "Крусибъл" срещу Шон Мърфи.

Веселяка от Лестър получи най-ценната титла в джентълменския спорт от Бари Хърн, който се оттегля от поста председател на World Snooker, но остава завинаги човека, извел снукъра до най-високата международна сцена. 

Селби заслужи и чек за 500 000 паунда, както и прозвището четирикратен световн шампион - само Стивън Хендри, Стив Дейвис, Рони О'Съливан и Джон Хигинс са покорявали "Крусибъл" толкова пъти.

Мърфи не можа да подобри рекорда за най-голяма пауза между две спечелени световни титла, след като през 2005-а я заслужи за първи път. Върховото постижение в това отношение остава дело на Марк Уилямс (2003-2018), но Магьосника заслужава единствено аплодисменти за цялостното си представяне в шефилдския "театър на мечтите", макар за трети път да загуби финал.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Владимир Манолков

Владимир Манолков организира нов камп за млади вратари в Петрич

Най-голямата вратарска школа в България събира млади таланти от 8 до 23 години за специализирана подготовка и вдъхновение от 16 до 21 декември 2025 г. Бившият вратар на Локомотив (София) и доскорошен треньор на вратарите в представителния отбор на клуба – Владимир Манолков, обяви старта на регистрациите за юбилейното десето зимно издание на ART..

публикувано на 20.09.25 в 12:29
Душан Керкез

Керкез настоява да получи дължимите му възнаграждения до декември, за да разтрогне с ЦСКА

Старши треньорът на ЦСКА Душан Керкез настоява да получи дължимите му възнаграждения до края на календарната година, за да разтрогне договора си с клуба. Това стана ясно след проведена среща с фенове на отбора. "Червени" запалянковци  посетиха днес тренировъчната база в Панчарево и поискаха незабавната оставка на треньора.  Напрежението в ЦСКА..

публикувано на 20.09.25 в 11:47
Кайо Бонфим

Победи в спортното ходене за бразилец и испанка на СП в Токио

Бразилецът Кайо Бонфим спечели първата си световна титла в 20-километровото спортно ходене, след като световният рекордьор и фаворит на местната публика Тошиказу Яманиши бе наказан в последните етапи. 34-годишният Бонфим пресече първи финалната линия с време един час, 18 минути и 35 секунди и завоюва втория си медал от световното първенство в Токио..

публикувано на 20.09.25 в 10:05
Станимир Стоилов

Станимир Стоилов изведе Гьозтепе до нова победа и второто място в Турция

Воденият от Станимир Стоилов отбор на Гьозтепе (Измир) продължава без загуба и след шестия кръг на турското футболно първенство, след като победи гостуващия Бешикташ с 3:0. Точни за успеха бяха Жуан Сантос и Ралдней през първото полувреме, както и Ибрахим Сабра в 85-ата минута, който се разписа с красиво изпълнение на задна ножица. След успеха..

публикувано на 20.09.25 в 08:03
ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 - Локомотив (Пд) пряко по "Хоризонт"

Деветият кръг в Първа лига продължава с два мача днес. От 17.00 часа новакът Добруджа посреща Локомотив София, а в 19.30 стартира мачът между ЦСКА 1948 и Локомотив Пд. Този мач можете да проследите в ефира на програма "Хоризонт" на БНР. В Бистрица един срещу друг ще застанат две силни постижения от началото на сезона. „Червените“ са стопроцентови след..

публикувано на 20.09.25 в 06:37
Сашо Андреев (вляво)

Два сребърни медала за България на Световното първенство по канадска борба в Албена

Българските състезатели спечелиха два сребърни медали на Световното първенство по канадска борба в Албена. Сашо Андреев стана вицешампион при мъжете в категория до 90 кг с лява ръка. Българинът бе безпогрешен до финала, където отстъпи пред украинеца Олег Жох след преиграване на срещата.  След три суперсблъсъка в категория .до 110 кг с лява ръка Йордан..

публикувано на 20.09.25 в 06:32

Левски и Лудогорец не си вкараха гол, "сините" остават начело

Левски и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в мач от деветия кръг на футболното ни първенство. Така "сините" останаха лидери в класирането, като запазиха преднината си от две точки пред "орлите" - 20 срещу 18. На столичния гранд му предстои среща с четвъртия в класирането Локомотив (Пловдив), а разградчани стартират в Лига Европа срещу Малмьо преди..

публикувано на 19.09.25 в 22:55