Американският държавен департамент обвини в корупция още трима българи, след като по-рано анонсира санкции срещу Васил Божков, Делян Пеевски и Илко Желязков. Като свързани с корупционни действия са определни още бившият заместник-министър на икономиката Александър Манолев и бившите председател и секретар на Държавната агенция за българите в чужбина Петър Харалампиев и Красимир Томов. Харалампиев и Томов получиха обвинения у нас заради предполагаема продажба на български паспорти.
Министерството на външните работи коментира наложените от Съединените щати санкции.
В отношенията с нашите съюзници "недвусмислено сме споделяли убеждението си, че борбата с корупцията във всичките ѝ форми следва да бъде безусловен наш принципен и практически приоритет", пишат от българската дипломация и изразяват увереност, че "София и Вашингтон остават в готовност за диалог по всички въпроси от споделен интерес."
Божков, Пеевски и бившият ръководител на ДАТО Илко Желязков и десетки техни фирми бяха санкционирани по т.нар. Закон "Магнитски" заради участието им в корупционни действия в България.
Съставът и функционирането на Висшия съдебен съвет (ВСС), както и политическата независимост и ефективното функциониране на Комисията за противодействие на корупцията (КПК) трябва да останат на преден план в дневния ред за реформи, които ще бъдат предприети от правителството. Това заяви пред медиите европейският комисар за демокрацията,..
"ДПС-Ново начало" постепенно поглъща фракцията на Ахмед Доган . Това мнение изказа пред БНР журналистът и политически анализатор Емилия Милчева. "Това е моделът, около който досега е било изградено ДПС - един силен лидер, около когото се разполага в момента елитът, който той сам си е създал. Това е, което направи Доган с ДПС от началото на..
Екипът на "Света Марина“ разполага с високотехнологична клинична лаборатория, както и със специалисти от всички области на медицината. Свещеници от плевенските храмове осветиха новия център. За БНР проф. д-р Славчо Томов заяви: "Град Плевен, община Плевен заслужаваха отдавна точно в центъра на града да се роди един от най-модерните и..
Започна аварийно почистване на река Джубрена край дупнишките села Крайници и Червен брег, обявиха от Общината. Средствата - малко под 1 млн. лева, са по Постановление на МС от фонда "Бедствия и аварии". Река Джубрена, дълга около 25 километра, не е чистена никога досега - поне в района на Дупнишко е така. Преди две години и при село..
В знак на съпричастност към скръбта на семейството на Сияна, която загина при тежката катастрофа край село Телиш, Община Плевен отменя всички общински прояви на 12 април. 12-годишно дете загина при тежка катастрофа в Плевенско "В знак на уважение към скръбта на семейството на Сияна и в израз на нашата човешка съпричастност, Община..
Министерството на образованието и науката ще предложи изучаването на религия в задължителния учебен план, като се акцентира върху изучаването на етични, нравствени, културни и исторически компетентности, заяви министърът на образованието Красимир Вълчев пред училищния синдикат на КНСБ. В края на март Съюзът на българските учители..
Президентът Румен Радев призова политиците в Северна Македония да спрат с демагогията по отношение на България: "Ръководството на страната с политиката, която води, ги отдалечава от ЕС, от сигурност, от стабилност, от благоденствие". Попитан за журналистическите материали, които разкриват, че роднини на премиера на югозападната ни съседка..
Голяма част от поддръжниците ни желаят реално нашето участие във властта и категорично заявяваме, че за това, което сме се споразумели, че всички..