Жанет Ангелова спечели трето злато от държавното лично отборно първенство по плуване на басейн "Диана" в столицата. Състезателката на клуб "Акулите" триумфира на 200 метра свободен стил с време 2:04.32 минути.
В предишните два дни на шампионата Ангелова спечели на 1500 и 400 метра свободен стил, като и в двете дисциплини постави рекорди на страната за девойки старша възраст.
Втора на 200 метра свободен стил остана Бояна Кирчева (Черно море) с 2:06.35, а трета е Преслава Тошева (НСА) с 2:08.73 минути.
Тонислав Събев (Царевец) спечели финала на 200 метра съчетано при мъжете с 2:07.05 минути, изпреварвайки фаворита Йордан Янчев от Сандански, който остана втори с 2:07.77.
На 400 метра съчетано се наложи Диана Петкова (Спринт) с 4:57.08 минути.
На 50 метра гръб златото извоюва Владислав Терзиев (ПСК Черно Море) с 26.01 секунди. Рекордьорът за младша, старша възраст и при мъжете Калоян Левтеров (Славия) завърши втори с 26.26 сек.
В отсъствието на Антъни Иванов, златото на 200 метра бътерфлай при мъжете спечели Радостин Кръстев (Сандански) с 2:05.71 минути.
Щафетата на Черно море (смесена, по двама мъже и жени) в състав Владислав Терзиев, Росина Тодорова, Благовест Божиновски и Бояна Кирчева спечели на 4 по 100 метра свободен стил с време 3:42.50 минути.
Левски е домакин на Сабах в първа среща от третия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите. Мачът на стадион „Георги Аспарухов“ в столицата е от 21.00 часа и ще го предаваме по програма "Хоризонт" на БНР. „Сините“ започнаха силно сезона както на домашната сцена, така и в Европа. В Първа лига възпитаниците на Хулио Веласкес са лидери в..
Арда гостува на Кауно Жалгирис в първи двубой от трети предварителен кръг на турнира Лига на конференциите. Срещата в Литва е тази вечер от 19 часа. Възпитаниците на Александър Тунчев влязоха в историята с първия си отстранен съперник в Европа, като в предишния кръг елиминираха ХИК Хелзинки след драма с дузпи във финландската столица. „Апетитът идва с..
Резултатите в първите срещи срещи от третия предварителен кръг на Шампионската лига по футбол: Лудогорец - Ференцварош 0:0 Кайрат - Слован Братилава 1:0 Залцбург - Брюж 0:1 Лех Познан - Цървена звезда 1:3 Ница - Бенфика 0:2 Фейенорд - Фенербахче 2:1 Трети предварителен кръг в Лига Европа, първи срещи: РФС - Купс 1:2 Риека -..
Националният отбор на България по баскетбол за мъже допусна поражение от Австрия със 76:88 (14:24, 14:24, 25:28, 23:12) като гост в Швехат в първия си мач от група F в предварителните квалификации за Световното първенство в Катар през 2027 година. За австрийците успехът бе първи от двата им изиграни двубоя, като в първата среща отстъпиха при гостуването..
Лудогорец и Ференцварош завършиха 0:0 в първата среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Реваншът е следващата седмица във вторник (12 август) на стадион "Групама Арена" в Будапеща. Ференцварош започна силно срещата, но не създаде нищо интересно пред вратата пазена от Хендрик Бонман. В 15-ата минута Кайо Видал центрира в наказателното..
Атакуващият футболист на Локомотив (София) Спас Делев преподписа с клуба до 2027 година. Делев дойде в тима през зимата и записа 21 мача, в които се отчете с 9 попадения и 9 асистенции. Той изигра ключова роля за спасяването на Локомотив и бързо се превърна в любимец на „червено-черната“ общност. „Много съм щастлив тук и наистина се чувствам като у..
Американската ски легенда Линдзи Вон, която се върна на пистите след петгодишно прекъсване, ще работи с норвежеца Аксел Лунд Свиндал като треньор в олимпийската година, обяви самата тя, цитирана от АФП. "Да интегрирам Аксел в моя екип за този сезон изглежда като естествен етап и невероятно вълнуващ. Ние сме споделяли толкова истории в планината,..
Световното първенство по драконови лодки, което трябваше да се проведе в Русе от 18 до 21 септември , в понеделник беше отменено . Тази новина се..
Падане заради интоксикация е най-вероятната причина за смъртта на 39-годишния бивш треньор по тенис, чието тяло беше намерено до един от входовете на..
Залесяване се предприема, ако липсва естествено възобновяване на растителността 3 години след пожара . Това каза пред БНР Тома Белев, бивш..