В Кипър продължава битката с огромния пожар, избухнал в събота следобед в района на град Лимасол. Сутринта към усилията на наземните сили ще се присъединят пристигналите от чужбина самолети.
Полицията арестува заподозрян за палеж на стърнища, откъдето се предполага, че е тръгнал огънят.
Президентът Никос Анастасиадис и министри остават през нощта в района на бедствието. Целият държавен механизъм в Кипър е в режим на повишена готовност за справяне с пожара, увери президентът Анастасиадис.
Бушуващият опустошителен огън изпепелява един от най-красивите планински райони в Кипър. В събота вечерта той вече обхвана територии от двете съседни области Лимасол и Ларнака. Засегнати са над 10 села, чиито жители са евакуирани. Само за няколко часа бяха унищожени домове, имущество, земеделски култури, огромни горски площи.
Четирима души са изчезнали, намерена е изгорялата им кола.
За овладяване на огъня се използват всички налични сухоземни и въздушни средства на Кипър, противопожарните сили и Националната гвардия, но безуспешно. Пожарът е изключително труден за гасене заради огромната площ, върху която вече се разпростира, неговата мощ и силния вятър. Освен това той остави без електричество засегнатите райони и извади от действие помпите за вода. Тази нощ се полагат усилия за преграждане на пътя на огъня и намаляването му преди 9 ч. сутринта, когато се очаква силен вятър.
В събота в битката с пожара участваха и сили от британските военновъздушни бази на острова, а днес международната помощ се увеличава. Малко преди полунощ в Кипър кацнаха два самолета от Гърция, които ще започнат мисията си с първата светлина на деня. Самолети и две пожарни бригади ще пристигнат сутринта и от Израел. Помощ се очаква и от Италия.
Късно през нощта полицията арестува 67-годишен заподозрян по информация, че е горял стърнища на полето си, от което вероятно е тръгнал пожарът. Той ще бъде изправен пред съда днес.
Кипър поиска помощ от Европейския съюз и съседните страни за гасене на големия пожар, който бушува неконтролируемо днес следобед в района на Лимасол. До 17 часа са евакуирани жителите на 5 села, дадени са указания и се подготвя напускането на..
Близо 71 милиона лева е сумата, която тази година ще получат тютюнопроизводителите като преходна национална помощ. Това реши Управителният съвет на Фонд "Земеделие". Съгласно европейските правила право на такова подпомагане имат земеделски стопани, които..
Генералният секретар на НАТО Марк Рюте предупреди днес в Сараево, че нарушаването на Дейтънското мирно споразумение за Босна и Херцеговина, застрашаването на конституционния ред в страната и подкопаването на институциите ѝ са неприемливи. Рюте се..
Телата на двама възрастни мъже са открити в петричкото село Камена, съобщиха от Полицията в Благоевград. Сигнал за починал в двора на дома си 64-годишен мъж е подаден от съседи около 17:00 часа. Пристигналите на място служители на полицията са..
Държавната фирма "Информационно обслужване" не успя да преизчисли резултатите от последните парламентарни избори навреме и да предаде днес на ЦИК данните, тъй като самата фирма подаде сигнал до Софийска градска прокуратура, където са предадени и материалите..
Пред Конституционния съд на Румъния тази вечер се събраха привърженици на недопуснатия до вота кандидат за президент Калин Джорджеску, съобщава телевизия Диджи 24, цитирана от БТА. Главната прокуратура на Румъния повдигна обвинения за 6 престъпления..
Канадската провинция Онтарио обяви, че ще облага с допълнителна ставка от 25 на сто износа на електроенергия за американските щати Ню Йорк, Мичиган и Минесота, предаде Ройтерс. Мярката е в знак на протест срещу тарифите, наложени от президента на САЩ..
Товарният кораб "Солонг" (Solong), който днес се сблъска с плаващия под американски флаг петролен танкер "Стена Имакюлейт" (MV Stena Immaculate) в Северно море, в близост до източното крайбрежие на Великобритания, е превозвал 15 контейнера с натриев..
Дежурните метеоролози в синоптичната станция на връх Мургаш са били нападнати и пребити в полунощ на 9 март. През прозореца влиза непознат мъж и..
Нападателят на дежурните метеоролози на станцията на връх Мургаш е 32-годишен мъж. Той е задържан за 72 часа , съобщиха от СДВР за..
Моят апел към Борисов и премиера Росен Желязков е да поемат такъв ангажимент, че България ще разходва повече за отбрана от държавния бюджет. За..