Има страни-членки, които все още не са свързали системите си с дигиталния сертификат - това подчерта евродепутатката от "Обнови Европа" Софи ин'т Велд по време на дебат в Европейския парламент, посветен на неговото действие. Тя определи съществуващата ситуация като "спагети от национални правила".
Сертификатът трябваше да има една и съща характеристика в страните-членки, но виждаме, че има различни практики, подчерта евродепутатът от Прогресивния алианс на социалистите и демократите Хуан Фернандо Лопес Агилар. Като пример той даде факта, че когато децата пътуват с родителите си, се нуждаят от тестове, които не са безплатни. На същата позиция бе и Софи ин'т Велд:
„Проблемът е, че няколко седмици след като страните-членки приеха общ подход и ние си казахме: "Това е чудесно, сега хората наистина ще могат да пътуват", мастилото върху него едва беше изсъхнало и всяка от тях пое по свой път. Сега отново се оправяме с нещо като спагети от национални правила“.
Еврокомисарят по правосъдието Дидие Рейндерс призна, че все още има техническа работа, която трябва да се свърши. До този момент в ЕС са издадени 200 млн. сертификати, но все още не всички страни-членки издават от трите типа - ваксинационен, отрицателен тест и наличие на антитела, допълни еврокомисар Рейндерс.
От днес в базиликата „Свети Петър“ в Рим започва поклонението пред тленните останки на папа Франциск. Базиликата ще отвори врати в 11:00 ч. местно време до полунощ, в четвъртък от 7:00 ч. сутринта до полунощ, а в петък само от 7:00 ч. до 19:00 ч., защото в събота е погребението от 10:00 ч. Рим се подготвия за огромния наплив от над 200 000..
Участниците в Лондонската среща на върха за Украйна в сряда ще обсъдят предложението на Съединените щати полуостров Крим да бъде признат за руска територия, за да се ускори замразяването на фронтовите линии и евентуалното мирно споразумение между Москва и Киев, съобщи във вторник "Вашингтон пост". Американското издание съобщава, че идеята е..
Владимир Путин е предложил да спре нахлуването си в Украйна по настоящата фронтова линия като част от усилията за постигане на мирно споразумение с президента на САЩ Доналд Тръмп, съобщава "Файннешъл таймс", цитирали лица, запознати с въпроса. Руският президент е казал на Стив Уиткоф, специалния пратеник на Тръмп, по време на среща в Санкт..
МВР ще закупи още необозначени автомобили за контрол на движението по пътищата, каза на брифинг в Кюстендил вътрешният министър Даниел Митов. Прилагането на тази мярка е дало добър ефект при пренатоварения трафик през празничните дни, доказва го и статистиката, обявена от министър Митов: "Близо 500 необозначени автомобили на полицията са..
Срокът за вписване на тютюнопроизводителите в публичния регистър се удължава с един месец - до 30 май. Удължаването се прави за втори път и е по настояване на Националната асоциация на тютюнопроизводителите. Съгласно Закона за тютюна, производителите трябва да се регистрират всяка година до 31 март. И тази година обаче стопаните се възползваха от..
Украинският президентът Володимир Зеленски заяви, че Украйна ще бъде готова да проведе преговори с Русия във всякакъв формат, след като бъде постигнато прекратяване на огъня, но предупреди, че ще бъде невъзможно бързо да се договорят всички условия на мирно споразумение. Говорейки на редовен брифинг за пресата, той все пак подчерта, че Киев никога..
Кметът на столицата Васил Терзиев излезе с п озиция по повод изявлението на формацията "Спаси София", които обявиха по-рано днес, че свалят доверието си и представителите ѝ в Столичния общински съвет напускат коалицията с "Продължаваме промяната" и "Демократична България". Оставка подаде и излъченият от формацията заместник-кмет по транспорта Илиян..
Най-силната реклама на Тракийския университет е качественото обучение и начинът на живот, цената на живот и студентите да развиват своите..
На всяко подаване на храна на човек пожелава здраве и "утре те очаквам в 16 часа". Така прави вече 9 години Мартин Мартинов , собственик на..
България излиза от една зона на комфорт , изказа мнение пред БНР Богдан Паташев, бивш посланик на България във Ватикана в периода 2019 - 2023 г...