Известният испански телевизионен продуцент Хосе Луис Морено получи разрешение от Съда да заложи имущество на стойност 6 милиона евро, за да излезе под гаранция от ареста.
Той се намира там от миналата седмица, след като бе арестуван в рамките на операция „Титела” за предполагаема измама от 50 милиона евро. В България е познат най-вече като създател на сериала „ Щурите съседи“.
Според испанските закони, ако не платиш гаранцията по банков път, а заложиш имущество, сумата се удвоява. Това е причината съдията от Националния съд Исмаел Морено да поиска 6, а не 3 милиона евро за гаранцията на продуцента Хосе Луис Морено.
На останалите 9 задържани в същата операция са наложени гаранции от 10 000 до 200 000 евро.
Разследването, което започна още през 2018 година в резултат на няколко жалби от банки за злоупотреби в особено големи размери, установи съществуването на „международна престъпна организация“, чиято дейност включва както измами на частни банки и инвеститори, така и трафик на наркотици.
Начело е Карлос Хосе Брамила, който чрез посредник използва телевизионния продуцент, за да изпере парите от престъпната дейност. От него се е очаквало под претекст, че събира средства за финансиране на филмов проект, да ги узакони.
На базата на многобройни трансфери, които са влизали в личните му сметки от чужбина, прокуратурата е установила, че парите са изпирани и чрез закупуването на имоти в Мадрид и Марбея, фалшиви фактури за наем , предоставяне на услуги и декларирани високи разходи.

Пореден протест срещу реформата в платеното паркиране в София от догодина се проведе днес пред Столична община. Демонстрантите настояват планираните промени да бъдат преразгледани. Според тях Общината не предлага реално решение на проблема с липсата на паркоместа. Пореден протест срещу разширяването и поскъпването на зоните за паркиране в..
"Публиката прекалено много се концентрира върху бюджета. Има редица по-важни проблеми. Бюджетът е средство за провеждане на политика". Това обясни пред БНР Михаил Миков, бивш висш партиен функционер от БСП, бивш вътрешен министър, бивш председател на НС. "Възниква по-големият въпрос за това накъде върви България. Успяващите държави в..
Двуезичен албум представя днес екипа на Детския радиохор на Българското национална радио. Албумът е посветен на историята на състава. Венеция Караманова, диригент на хора, разказа пред БНР: "Той е двуезичен - с огромна благодарност към издателството, че се постара. Ние го правим като продължение на албума, който направи маестрото за..
Делегация на "Хамас" днес е в Кайро, за да се срещне с посредниците за постигане на мир във войната в Газа, съобщиха източник от египетските служби за сигурност и източник от "Хамас", докато Израел и палестинската въоръжена групировка продължават да си разменят обвинения за нарушения на примирието, предаде Ройтерс. Представителят на..
Не би трябвало да има размествания по бюджета. Това обясни пред БНР бившият финансов министър Владислав Горанов. "Бюджетът е една комуникация. Той е това, което сегашното коалиционно мнозинство би подкрепило. Днес нямаше да си говорим за еврозоната и ползите от нея, нямаше да си говорим дори за бюджет, ако не беше стартирало..
Всички пътища и населени места в общините Петрич и Сандански, които миналата нощ бяха залети от проливните дъждове, вече са отводнени, като са почистени и наносите от кал по улиците и междуселските пътища. Голям пожар е възникнал тази нощ в хотел в курортната местност "Семково" над Белица. Екипите на пожарната и общинските..
Инфлация от 0,4% е регистрирана при малката потребителска кошница през октомври на месечна база, показват данните на Националния статистически институт. На годишна основа показателят е с ръст от 5,2 на сто. С 0,6% са поскъпнали нехранителните стоки при малката потребителска кошница през октомври спрямо месец по-рано. При храните и напитките..
Цялата политическа класа стигна до дъното. Това не е политика . Този прочит на политическата ситуация направи в интервю за БНР Корнелия Нинова,..
Документът за мирното споразумение за спиране на войната в Украйна няма да бъде подписан в настоящата редакция, сподели в интервю пред БНР доц...
"От плана, който Уиткоф предложи, се очаква Европа да плати за цялото удоволствие . Включително възстановяването на Украйна, от което Тръмп се надява..