"Ще разбия и смачкам трафикантските мрежи. Клиентите им ще знаят, че могат да платят хиляда или две хиляди долара и пак да не достигнат Гърция", закани се гръцкият премиер Кириакос Мицотакис, цитиран от агенция Франс прес.
В очакване на бежанска вълна от Афганистан Гърция изгражда мигрантски центрове по егейските острови.
Мицотакис заяви, че при необходимост властите могат да разширят 40-километровата ограда по границата с Турция по река Марица, но предупреди другите държави членки на Европейския съюз, че не бива да очакват Гърция да реши мигрантския проблем сама.
Върховният комисар на ООН за бежанците Филипо Гранди заяви вчера, че досега не се наблюдава бежански поток от Афганистан. Вътрешно разселените афганистанци обаче са милиони и ще се увеличат още повече, ако хуманитарната помощ от чужбина не бъде увеличена значително, допълни той.
Същевременно гръцкият премиер Мицотакис съобщи, че Гърция и Съединените щати преговарят за удължаване на военното си сътрудничество с 5 години.
Сегашното споразумение между Атина и Вашингтон се налага да бъде подновявано ежегодно.
Кириакос Мицотакис изтъкна, че наред с разширеното сътрудничество с американците, правителството му продължава да подкрепя инициативата на Франция за по-голяма оперативна самостоятелност на европейските военни.
Заради напрежението с Турция в източно Средиземно море, миналата година управляващите консерватори в Гърция подеха мащабна и скъпоструваща програма за превъоръжаване на флота, авиацията и ракетните войски.
Предвижда се въоръжените сили да бъдат увеличени с 15 хиляди военнослужещи.
В Пазарджик при 94 процента обработени протоколи "ДПС-Ново начало" се затвърждава като първа политическа сила в новия общински съвет, получавайки подкрепата на малко под 17 процента от вота на избирателите. На втора позиция е ПП-ДБ с 12,34 на сто от гласовете. ПП "Свобода" е трета политическа сила с над 9 процента, а БСП –..
Сайтът за представяне на цените на част от стоките в големите търговски вериги все още търси своето най-добро представяне, призна в интервю за "Преди всички" заместник-министърът на икономиката Дончо Барбалов. "Сайтът е натоварен с много очаквания. Един иска да види къде е най-евтиното кисело мляко в града, друг – да види дали киселото..
От днес започва раздаването на пакети с хигиенни материали и хранителни продукти на хора в нужда по програмата за материално подпомагане на "Европейския социален фонд Плюс". Продуктите са закупени от Агенцията за социално подпомагане и ще бъдат раздавани от служители и доброволци на Българския Червен кръст в над 300 пункта в цялата..
Украинско нападение с дрон е довело до пожар в голям петролен склад на анексирания от Русия украински полуостров Крим. Дронът е ударил съоръжението в град Феодосия през нощта, предизвиквайки пожар, според назначения от Русия лидер на Крим Сергей Аксьонов. Засега няма данни за жертви. Според информациите над Крим са били свалени повече от 20..
От днес по графици за отделните общини в страната Българският червен кръст ще раздава пакети с хигиенни материали и основни храни. Те ще стигнат до над 640 хиляди нуждаещи се българи. Закупени са от Агенцията за социално подпомагане по европейската програма "Храни и основно материално подпомагане". Едночленните и двучленните семейства ще получат по един..
Британският министър на образованието Бриджит Филипсън заяви, че университетите трябва да действат, за да защитят еврейските студенти от тормоз и дискриминация в кампусите, излагайки мерки за справяне с антисемитизма. Бриджит Филипсън заяви, че се наблюдава "неприемливо увеличение на антисемитизма" в университетите и добави, че много..
Проливни дъждове предизвикаха наводнения в каталунската провинция Тарагона. В района е обявен червен код за опасно време. Гражданска защита изпрати предупреждение до мобилните телефони на местните жители да не напускат домовете си и да пътуват само в краен случай. Министерството на образованието в Каталуния отмени учебните занятия в пет района в..
" Излиза, че Слави Трифонов е радетел на свободата на словото , което прави необяснимо внасянето на този мракобесен закон , подписан последно от..
"ГЕРБ и Пеевски водят целенасочени действия за отстраняване на кметовете на София и Варна. Тези две дестинации са им ключово важни за следващите..
"Не беше много необходима тази промяна. Донякъде управляващото мнозинство се опитва да направи ДАНС незаобиколим фактор. При положение, че..