Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мъж е задържан за убийството на баща си в Сливенско, укрил тялото във водоем

Комисар Веселин Василев
Снимка: Стоян Радев

"Син е убил баща си, след скандал по време на риболов", това съобщи заместник-директорът на ОД МВР Сливен комисар Веселин Василев.

Инцидентът е станал във вторник. Трупът е открит във водоем около с. Чокоба. Сигналът за открития мъртъв мъж от подаден в полицията около 13:00ч. от рибари. Два часа по-късно е задържан извършителят в с. Крушаре.

Убитият е на 58 години, а синът - на 25. И двамата са от Сливен.

"Все още се изясняват причините и начина на убийството. Аутопсията – все още нямаме официални резултати. Няма данни на този етап да е използвано оръжие", каза комисар Василев. 

По-късно от Апелативната прокуратура – Бургас съобщиха, че двамата мъже са се сбили, а бащата е бил умъртвен от множество удари с камъни по главата.

"На лицето ще бъде предявено обвинение за извършено убийство от син на баща, което се квалифицира като престъпление по чл. 116, ал. 1 т. 3 от Наказателния кодекс и се наказва по-тежко от убийството по чл. 115. Наказанието, което законодателят е предвидил е лишаване от свобода от 15 до 20 години, доживотен затвор и доживотен затвор без замяна", заяви говорителят на прокуратурата Ваня Белева.

Задържаният не е криминално проявен. Той е безработен, доскоро е работил като готвач в местно заведение.

Предстои Окръжната прокуратура да внесе искане до съда за вземане на постоянна мярка за неотклонение „задържане под стража“.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Андрий Ермак

В Женева започнаха разговорите по плана на Тръмп за мир в Украйна

Украйна ще води конструктивни преговори, увери ръководителят на делегацията за разговорите в Женева Андрий Ермак. Там започнаха преговорите по плана на Доналд Тръмп с участието на европейски лидери.  Американската администрация вече представя 28-те точки от плана като "рамка за преговори". Проектът породи в Украйна и Европа опасения от..

публикувано на 23.11.25 в 15:10

Протестиращи: СО заблуждава, че ще реши нерешим проблем с паркирането, това е рекет

Пореден протест срещу реформата в платеното паркиране в София от догодина се проведе днес пред Столична община. Демонстрантите настояват планираните промени да бъдат преразгледани. Според тях Общината не предлага реално решение на проблема с липсата на паркоместа. Пореден протест срещу разширяването и поскъпването на зоните за паркиране в..

публикувано на 23.11.25 в 14:29
Михаил Миков

Михаил Миков: Няма такова обществено напрежение, което да предизвика промени в управлението

"Публиката прекалено много се концентрира върху бюджета. Има редица по-важни проблеми. Бюджетът е средство за провеждане на политика". Това обясни пред БНР Михаил Миков, бивш висш партиен функционер от БСП, бивш вътрешен министър, бивш председател на НС. "Възниква по-големият въпрос за това накъде върви България.  Успяващите държави в..

публикувано на 23.11.25 в 14:15
Маестра Венеция Караманова и Детският хор на БНР

Детският радиохор представя двуезичен албум, посветен на историята на състава

Двуезичен албум представя днес екипа на Детския радиохор на Българското национална радио. Албумът е посветен на историята на състава. Венеция Караманова, диригент на хора, разказа пред БНР: "Той е двуезичен  - с огромна благодарност към издателството, че се постара. Ние го правим като продължение на албума, който направи маестрото за..

публикувано на 23.11.25 в 13:48

Делегация на "Хамас" е в Кайро за преговори за мир в Газа

Делегация на "Хамас" днес е в Кайро, за да се срещне с посредниците за постигане на мир във войната в Газа, съобщиха източник от египетските служби за сигурност и източник от "Хамас", докато Израел и палестинската въоръжена групировка продължават да си разменят обвинения за нарушения на примирието, предаде Ройтерс. Представителят на..

публикувано на 23.11.25 в 13:37
Владислав Горанов

Владислав Горанов: Не би трябвало да има размествания по бюджета

Не би трябвало да има размествания по бюджета. Това обясни пред БНР бившият финансов министър Владислав Горанов. "Бюджетът е една комуникация. Той е това, което сегашното коалиционно мнозинство би подкрепило.  Днес нямаше да си говорим за еврозоната и ползите от нея, нямаше да си говорим дори за бюджет, ако не беше стартирало..

публикувано на 23.11.25 в 13:10

Отводнени са залетите пътища и селища в общините Петрич и Сандански

Всички пътища и населени места в общините Петрич и Сандански, които миналата нощ бяха залети от проливните дъждове, вече са отводнени, като са почистени и наносите от кал по улиците и междуселските  пътища. Голям пожар е възникнал тази нощ в хотел в курортната местност "Семково" над Белица. Екипите на пожарната и общинските..

публикувано на 23.11.25 в 13:05