Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Превръщането на Матю Макконъхи от актьор в кандидат губернатор

Матю Макконъхи
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Актьорът Матю Макконъхи, спечелил "Оскар" за филма "Клубът на купувачите от Далас", обмисля да се кандидатира за губернатор на родния си щат Тексас, евентуално като кандидат на трета партия през следващата година.

"Обсъжда се. Това е възможен вариант", казва 52-годишният Макконъхи пред АФП.

"Аз станах баща. Животът ми придоби искрен и дълбок смисъл. Вече съм в понеделник сутринта на живота си, а не в събота следобед", обясни Макконъхи причините напоследък да избира по-сериозни роли, а не такива в романтични комедии.

Политическите му амбиции предизвикват вълнение в либералните среди и особено в тези, които са ужасени от губернатора на Тексас Грег Абът, подписал силно рестриктивен закон, забраняващ абортите. Неотдавнашно проучване на Тексаския университет в Тайлър показа, че Макконъхи би се справил по-добре срещу Абът, отколкото потенциалният претендент на демократите Бето О'Рурк. Това съобщи БГНЕС.

"Бих се нарекъл агресивен центрист. Не защото това е мястото на сивото и компромиса... Мисля, че днес това е синоним на дързост, на хората извън закона", заявява той.

"Понякога трябва да отидеш "наляво", понякога трябва да отидеш "надясно". Има хора от така нареченото дясно и от така нареченото ляво, които в различни моменти са по-добри за съответната работа. Не бих казал, че съм се интересувал от политика от най-ранна възраст. Интересувал съм се от правосъдие", каза Макконъхи.

Ако Макконъхи реши да се кандидатира за най-високия пост в щата, той ще трябва да подаде документи до 13 декември.

За Макконъхи, който продължава да играе и да ръководи своята фондация Just Keep Livin' за гимназисти, решението ще се сведе до това "къде и как мога да бъда най-полезен?":

"Аз не се страхувам от риска. Но наистина трябва да си задам въпроса за него и да си отговоря".

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Мигранти, оцелели след крушение на корабче за трафик на хора, потъна в международни води в Йонийско море, Каламата, Гърция, архив, 15 юни 2023 г.

РСМ и Великобритания постигнаха двустранно споразумение, с основна тема борбата с трафика на хора

Северна Македония и Великобритания са постигнали голямо двустранно споразумение, основна тема в което е борбата с трафика на хора. Премиерите Християн Мицкоски и Киър Стармър са се договорили на европейската среща в Тирана вчера. Вече в Скопие Мицкоски заяви, че споразумението ще е основа на инвестиции за 6 милиарда евро в инфраструктура,..

публикувано на 17.05.25 в 16:44

На форум в Никозия обсъждат българо-кипърските образователни връзки

"Българо-кипърска образователна дипломация – историко-географски паралели" e темата на форум, който ще се проведе днес в Никозия. Той е организиран от Съюза на българите в Кипър в рамките на националната програма на Министерството на образованието и науката "Неразказаните истории на българите".  Проявата е и част от провежданите "Дни на..

публикувано на 17.05.25 в 16:38

Съборът на БЛС иска увеличаване на процента от БВП, отделян за здравеопазване

Делегатите на извънредния Събор на Български лекарски съюз дадоха мандат на УС на БЛС за подписване на предстоящия Анекс към Националния рамков договор за Медицински дейности 2023-2025 г. Това съобщиха от организацията. Според лекарския съюз при настоящото ниво на финансиране е невъзможно да се постигне европейско качество на медицинската помощ,..

публикувано на 17.05.25 в 16:31

Трима предполагаеми ирански шпиони бяха изправени пред съда във Великобритания

Трима предполагаеми ирански шпиони, задържани в Обединеното кралство, се явиха днес в съда по обвинения в нападения срещу журналисти, базирани на Острова, съобщи Би Би Си. Мустафа Сепахванд, на 39 г., Фархад Джавади Манеш, на 44 г., и Шапур Калехали Хани Нури, на 55 г., всички от Лондон, се явиха под стража в магистратския съд на Уестминстър...

публикувано на 17.05.25 в 16:23

Борисов и Ердоган обсъдиха модернизацията на ГКПП "Капитан Андреево"

"Добросъседските отношения между България и Турция и личните ни и професионални контакти с президента Ердоган са гаранция за опазването както на националните ни, така и външните европейски граници по начин, който е за пример. Това заявих по време на срещата си с турския президент Реджеп Тайип Ердоган в Истанбул. Сътрудничеството ни с Турция е..

публикувано на 17.05.25 в 16:10

МС ще осигури пари за отстраняване на проблема с преливниците на яз. "Панчарево"

Правителството ще осигури необходимото финансиране за отстраняването на проблем с преливниците на язовир Панчарево. Това съобщиха от правителствената пресслужба, като уточниха, че по указание на премиера Желязков е извършена спешна проверка след сигнал за теч от стената на язовир "Панчарево". Сигнал за теч от стената на язовир "Панчарево", Желязков..

публикувано на 17.05.25 в 16:05

БСП с позиция: Подкрепи въвеждането на еврото

БСП подкрепи въвеждането на еврото и обяви, че с участието си в управлението ще бъде гарант за запазване благосъстоянието на българските граждани.  Това се казва в позиция на Националния съвет на БСП, приета на проведеното днес заседание. В нея се посочва още, че БСП разбира притесненията на българските граждани от покачване на цените..

публикувано на 17.05.25 в 15:49