"Няма да има наказани митничари или гранични полицаи на ГКПП-Гюешево заради преминалия без разрешително за международен превоз македонски автобус, който изгоря на АМ "Струма", коментираха служители на пункта.
Това е така, защото рейсът не е изпълнявал редовна трансгранична автобусна линия, а е преминавал транзитно през България, поясниха експерти по граничен контрол.
На македонския ГКПП "Деве баир" вече са наказани трима митничари - двама са отстранени от работа, докато продължава предварително разследване с изгорелия автобус с 44 пътници, а началник смяната е наказан дисциплинарно, но си е на работа, коментираха техни колеги.
На 18 ноември те са пропуснали автобуса на фирмата "Беса транс" от Скопие, без да е имал издадено разрешително, сертификат. При влизане в България такъв документ не се изисква, след като автобусът минава транзитно, с цел екскурзия до Истанбул и обратно.
Нашите гранични служители са спазили напълно правилата.
"Фирмата "Беса транс" редовно организирала екскурзии от Скопие до Истанбул, няколкодневни, като пътуването ставало предимно нощем", казаха митничари на ГКПП-Гюешево.
Във Великобритания лидерът на синдиката RMT Еди Демпси заяви, че пореден опит за преговори с работодателите се е провалил и започналата в неделя 5-дневна стачка в лондонското метро продължава с пълна сила. Хиляди членове на синдиката стачкуват заради заплащането и работното време. Като се изключи Северната линия, която работи със силно ограничено..
Във Върховния съд на Испания ще започне дело срещу главния прокурор на страната. Алваро Гарсия Ортис е обвинен за разкриване на конфиденциална информация по дело за данъчна измама. След осем месеца разследване съдия Анхел Уртадо издаде заповед за започване на съдебен процес срещу обвинител номер едно в Испания. Решението на Уртадо не подлежи..
Над 80 проектa на обща стойност близо 1 млрд. евро ще бъдат изпълнени до края на тази и през следващата година в Никозия. Мащабните промени и модернизация ще подобрят съществено всекидневния живот на жителите на кипърската столица и областта, заявиха от областната управа. Планът за обновяване и развитие на Никозия и областта, която е..
15-годишно дете е загинало при инцидент в дряновското село Пейна. Фамилията е добивала дърва в района и детето е било качено на самоделно АТВ. Дървосекачите са работили в държавни гори край дряновското село Пейна. По неофициална информация инцидентът е станал на поляна край селото, докато хората се опитвали да изтеглят трупи със самоделно АТВ...
Германия ще финансира украински военни предприятия с 300 милиона евро за масово производство на далекобойни дронове, съобщи германският министър на отбраната Борис Писториус: "Германия ще положи началото на нова инициатива за удари в дълбочина и ще засили помощта си за производството на далекобойни дронове от украинската отбранителна индустрия. Като част..
Ремонтират източния вход на Берковица с 4 милиона лева. Останалите два входа вече са обновени. В момента общината изпълнява проекти за около 32 млн.лв. Работи се по реконструкцията на източния вход на Берковица. Отсечката е с дължина от около 5 километра, от входа на Монтана за Берковица, съобщи кметът Радослав Найденов. Проектът..
Завършва превантивният ремонт на 5-километров участък от пътя за София през Владая, съобщават от АПИ. Строително-монтажните работи между жп гара "Владая“ и пътен възел "Даскалово“ са изцяло изпъленени, като в момента се извършват довършителни дейности - полагане на маркировка и монтиране на ограничителните системи. Предстои монтирането на нови..
Свидетели сме на една груба злоупотреба с правосъдие , престъпление срещу правосъдието, тъй като на четирима младежи им се вменява действие, което те..
По модернизирания подход към кохезионната политика се дава възможност да бъдат пренасочвани средства по нови програми , примерно за изграждане на..
През октомври ще започне строителството на ново трасе през Кресна, което ще е част от магистралата. В момента вървят последните отчуждителни..