Държавният секретар на САЩ предупреди Русия, че ще понесе тежки икономически санкции ако предприеме военни действия против Украйна.
Антъни Блинкън говори след съвещание на министрите на отбраната на НАТО в латвийската столица Рига.
Според Блинкън през последните седмици Кремъл усилено планира дестабилизиране на Украйна отвътре, съчетано с широкомащабни военни операции. Американският първи дипломат не уточни с какви санкции Вашингтон би отговорил на евентуална конфронтация, но подчерта, че те ще имат тежко отражение върху руската икономика. Блинкън призова Кремъл да изтегли войските си от районите в близост до украинските граници.
А генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг отхвърли упреците на Москва за провокативни учения в Черно море и на свой ред обвини руската страна за "агресивна риторика" в случаи на агресия срещу съседите под прикритието на военни учения.
Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че войната в Донбас не може да бъде прекратена без директни преговори с ръководството на Русия. А външният министър на Украйна Дмитро Кулеба отхвърли всякакви претенции на Москва срещу сближението на Киев с НАТО и призова Алианса да подготви възпиращи мерки срещу Кремъл.
Продължава официалната визита на президента Румен Радев в Хърватия. Днес държавният глава ще посети българското военно гробище във Вуковар Военното гробище край Вуковар остава последен дом за 1027 българи. Тук са погребани тленните останки на стотици български офицери, войници и доброволци, загинали в заключителната фаза на Втората световна война...
Коалиционното правителство на Румъния оцеля днес при първи опит в парламента да му бъде гласувано недоверие само 3 седмици след встъпването му в длъжност. Искането за вота беше внесено от крайнодясната опозиция заради непопулярните увеличения на данъци, които предприе мнозинството от 4 проевропейски партии, които подкрепят кабинета на премиера..
Почти 8 години след неуспешния референдум за независимост, Каталуния направи нова крачка към самостоятелно управление на финансите. Властта в Мадрид и каталунското правителство положиха основите на нов модел на финансиране, който ще позволи на автономната област сама да събира данъци. Новата схема беше договорена преди почти година от..
Украинският президент Володимир Зеленски предложи настоящият премиер на страната Денис Шмигал да бъде новият министър на отбраната. "Колосалният опит на Денис Шмигал определено ще бъде полезен като министър на отбраната на Украйна - именно в тази област сега са на разположение максималните ресурси на страната, максималните задачи и много..
Ръководители на водещи АГ структури у нас се обявиха в защита на професионализма на колегите си от университетската болница "Майчин дом". В отворено писмо до обществеността над 30 медици заявяват, че въпреки негативната кампания срещу гилдията, всички те ще продължат да изпълняват лекарския си дълг. Обръщението на акушер-гинеколози от..
Руски военен съд осъди задочно на 14 години затвор известния с активната си антивоенна позиция писател Борис Акунин. Григорий Чхартишвили, чийто литературен псевдоним е Борис Акунин, беше признат за виновен по обвинения в терористична дейност, оправдание на тероризма и нарушаване на задълженията на "чуждестранния агент", за какъвто беше..
Десетки граждани и жители на столичния квартал "Банишора" и улица "Опълченска" блокираха ремонтираното кръстовище с бул. "Тодор Александров". Шествието се насочи към мола на бул. "Александър Стамболийски". Недоволството е от ремонта, продължил около година. Премахнати са обещаната бус лента, тротоарите са тесни, липсват велоалеи, а..
След множеството дискусии и скандали около професионалната реализация на младите лекари става ясно, че и в тази област има много за ремонт - както..
Трябва да се обединят всички усилия, за да може да се стигне до позитивен резултат. Не е въпросът да се повтарят вотове на недоверие всяка седмица с..
Имаме 88 дома за възрастни хора, които са държавни и са предоставени на общините. В момента извършваме ремонт навсякъде с 383 млн. лв. по ПВУ...